Hemsedal Fjellsport AS
Org.nr 913718852
Om Hemsedal Fjellsport AS
Hemsedal Fjellsport AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hemsedal, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Undervisning innenfor idrett og rekreasjon. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Rune Abrahamsen er daglig leder, og Rune Abrahamsen er styreleder. Selskapet er ett av 30 innen undervisning innenfor idrett og rekreasjon i Hemsedal, og ett av 14 131 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Kurs- og aktivitetsarrangør som tilbyr klatre- og friluftsaktiviteter.
Formål
Å være en kurs- og aktivitetsarrangør som tilbyr klatre- og friluftsaktiviteter til enkeltpersoner, grupper og skoleklasser.
AI-sammendrag
Topp 10% på omsetning og topp 25% på antall ansatte i sin bransje viser at aktøren er blant de større i et lite segment, men en driftsmargin under snittet og et resultat på kun 46 000 kr på 4 mill. kr i omsetning gir begrenset lønnsomhet. Solid egenkapital (2 mill. kr mot 546 000 kr i gjeld) gir likevel god buffer, og eierskapet er delt likt mellom daglig leder Rune Abrahamsen og øvrige eiere. Den beskjedne veksten på 5% tyder på en moden, sesongpreget virksomhet i et fjellreiselivsmarked.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,21 mill kr | 33 277 kr | 45 802 kr | 2,31 mill kr | 1,76 mill kr | 545 655 kr |
| 2024 | 4,01 mill kr | 145 294 kr | 141 658 kr | 2,16 mill kr | 1,72 mill kr | 443 593 kr |
| 2023 | 4,05 mill kr | −154 163 kr | −99 970 kr | 2,00 mill kr | 1,57 mill kr | 424 793 kr |
| 2022 | 3,86 mill kr | 328 560 kr | 263 749 kr | 2,32 mill kr | 1,67 mill kr | 645 830 kr |
| 2021 | 4,35 mill kr | 599 784 kr | 477 691 kr | 2,09 mill kr | 1,41 mill kr | 678 030 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 58 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 80 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 03.06.2014Styre
2Sist endret 03.06.2014Regnskapsfører
1Sist endret 07.11.2019Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gunvor Thorset Abrahamsen | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 88 000 |
| Rune Abrahamsen | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 88 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hemsedal Fjellsport AS | BEDR | Undervisning innenfor idrett og rekreasjon | Hemsedal | 17 |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.9.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:16→17
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:17→16
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→17
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→20
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 58,3 % av driftsinntektene — 29,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,8 % | 2,4 % |
| Resultatmargin | 1,1 % | 1,8 % |
| Egenkapitalandel | 76,3 % | 41,2 % |
| Likviditetsgrad | 3,66 | 1,41 |
| Gjeldsgrad | 0,31 | 0,54 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,6 % | 9,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,0 % | +2,3 % |
| Omsetning per ansatt | 247 699,059 kr | 355 966,714 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 2,6 % | 18,4 % |
| Lønnskostnad | 58,3 % | 29,0 % |
| Annen driftskostnad | 33,5 % | 38,6 % |
| Avskrivninger | 4,8 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlig støtte
Hemsedal Fjellsport AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (5 434 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 29.9.2020 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 5 434 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
Investeringer
HEMSEDAL FJELLSPORT AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Skysleeping AS | Hemsedal | 50.0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Hemsedal Fjellsport AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hemsedal Fjellsport AS?
Det er registrert 14 131 selskaper i Norge innen undervisning innenfor idrett og rekreasjon, hvorav 30 i Hemsedal.
Er Hemsedal Fjellsport AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 84 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 398 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Hemsedal Fjellsport AS bedre enn andre i bransjen?
Hemsedal Fjellsport AS hadde en driftsmargin på 0,8 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,4 % for undervisning innenfor idrett og rekreasjon.
Er Hemsedal Fjellsport AS et aktivt selskap?
Hemsedal Fjellsport AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Hemsedal Fjellsport AS?
Daglig leder i Hemsedal Fjellsport AS er Rune Abrahamsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Hemsedal Fjellsport AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Gunvor Thorset Abrahamsen største eier i Hemsedal Fjellsport AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Rune Abrahamsen med 50 %.
Hva er omsetningen til Hemsedal Fjellsport AS?
Hemsedal Fjellsport AS hadde i 2025 en omsetning på 4,21 mill kr og et overskudd på 45 802 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Hemsedal Fjellsport AS?
Egenkapitalen i Hemsedal Fjellsport AS var 1,76 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 76,3 % av totalkapitalen.
Får Hemsedal Fjellsport AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?
I offentlige tildelingsdata er Hemsedal Fjellsport AS oppført med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (til sammen 5 434 kr). Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.
Hva er organisasjonsnummeret til Hemsedal Fjellsport AS?
Hemsedal Fjellsport AS har organisasjonsnummer 913 718 852. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.