Sentrumsvegen 40-42 AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −827 967
- 7 års regnskap
Om Sentrumsvegen 40-42 AS
Sentrumsvegen 40-42 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Johan Marcus Kruus er styrets leder. I 2025 hadde Sentrumsvegen 40-42 AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 827 967 kr. Egenkapitalen var 5,16 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Cibus Salmo AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 574 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 533 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 149 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/913556119
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913556119" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913556119",
"name": "SENTRUMSVEGEN 40-42 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913556119" })Spør AI-assistenten
Hva driver Sentrumsvegen 40-42 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Sentrumsvegen 40-42 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sentrumsvegen 40-42 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −575 666 kr | −827 967 kr | 11,60 mill kr | 5,16 mill kr | 6,44 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −514 703 kr | −586 770 kr | 10,79 mill kr | 5,15 mill kr | 5,64 mill kr |
| 2023 | 274 106 kr | −254 639 kr | −369 418 kr | 10,74 mill kr | 5,12 mill kr | 5,62 mill kr |
| 2022 | 2,09 mill kr | 1,51 mill kr | 1,01 mill kr | 11,27 mill kr | 5,09 mill kr | 6,18 mill kr |
| 2021 | 1,99 mill kr | 1,64 mill kr | 1,14 mill kr | 14,32 mill kr | 5,04 mill kr | 9,28 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,6 mill kr (14 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 5,9 mill kr (51 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 260 000 kr
API og MCPGET /company/913556119/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913556119/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913556119",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -575666, "net_profit": -827967, "equity": 5162350, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -514703, "net_profit": -586770, "equity": 5149096, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913556119" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sentrumsvegen 40-42 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sentrumsvegen 40-42 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Sentrumsvegen 40-42 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 15.10.2026Regnskapsfører
1Sist endret 25.01.2022Forretningsfører
1Sist endret 25.01.2022API og MCPGET /company/913556119/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913556119/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913556119",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913556119" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sentrumsvegen 40-42 AS?
Hvem er regnskapsfører for Sentrumsvegen 40-42 AS?
List alle roller i Sentrumsvegen 40-42 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Cibus Salmo AS100 %
- Skaala Ugland & Nielsen AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Cibus Salmo AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913556119/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913556119/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913556119",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CIBUS SALMO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913556119" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sentrumsvegen 40-42 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sentrumsvegen 40-42 AS eier Cibus Salmo AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Sentrumsvegen 40-42 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Cibus Salmo AS
30 selskaperAPI og MCPGET /company/913556119/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913556119/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913556119",
"chain": [
{ "org_no": "927495821", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "913556119", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "913556119" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sentrumsvegen 40-42 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Sentrumsvegen 40-42 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sentrumsvegen 40-42 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer32
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.10.2026 | Styre ↗ |
| 27.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.1.2026 | Styre ↗ |
| 11.10.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 11.10.2025 | Revisor ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2024 | Styre ↗ |
| 16.11.2023 | Revisor ↗ |
| 14.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913556119/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913556119/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913556119",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-15", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-06-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913556119" })Spør AI-assistenten
Når ble Sentrumsvegen 40-42 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sentrumsvegen 40-42 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sentrumsvegen 40-42 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Tomas Mikael Fröcklin(Styremedlem)−Christina Pia-Lena Olofsson(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 44,5 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,35 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 1,25 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -16,0 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913556119/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913556119/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913556119",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0017 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913556119" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Sentrumsvegen 40-42 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sentrumsvegen 40-42 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Sentrumsvegen 40-42 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+482 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Sentrumsvegen 40-42 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sentrumsvegen 40-42 AS?
Det er registrert 76 533 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 574 i Oslo.
Er Sentrumsvegen 40-42 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 47 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 149 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Sentrumsvegen 40-42 AS?
Sentrumsvegen 40-42 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Sentrumsvegen 40-42 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Cibus Salmo AS største eier i Sentrumsvegen 40-42 AS med 100 % av aksjene.
Er Sentrumsvegen 40-42 AS en del av et konsern?
Sentrumsvegen 40-42 AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Cibus Salmo AS, som eier 100 % av selskapet.
Hvordan går det økonomisk med Sentrumsvegen 40-42 AS?
I 2025 omsatte Sentrumsvegen 40-42 AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 827 967 kr.
Hvor solid er balansen til Sentrumsvegen 40-42 AS?
Egenkapitalen i Sentrumsvegen 40-42 AS var 5,16 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 44,5 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Sentrumsvegen 40-42 AS?
Sentrumsvegen 40-42 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.