Buns Burgerbar AS
Org.nr 913473302
Om Buns Burgerbar AS
Buns Burgerbar AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Prabhpreet Singh Athwal er daglig leder, og Prabhpreet Singh Athwal er styreleder. Selskapet er ett av 2 352 innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 247 i Norge. Det er eldre enn 72 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Restaurantbransjen.
Formål
Selskapets virksomhet er å drive restaurant, samt utleie av utstyr og arbeidskraft til restaurantbransjen og annet som står i naturlig forbindelse med dette.
AI-sammendrag
Omsetningen nesten doblet seg (+91% til 16 mill. kr), og aktøren ligger nå i øvre kvartil blant over 8 000 restauranter, men driftsmarginen er under snittet og resultatet på 85 000 kr er beskjedent. Negativ egenkapital (-542 000 kr) og gjeld på 3 mill. kr mot eiendeler på 3 mill. kr gir liten buffer hvis veksten skulle stoppe opp. Med full eierkontroll hos én aksjonær og fem kunngjøringer de siste to årene er det verdt å følge med på hvordan kapitalsituasjonen utvikler seg.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15,78 mill kr | 106 372 kr | 84 805 kr | 2,90 mill kr | −541 623 kr | 3,44 mill kr |
| 2024 | 8,25 mill kr | −295 673 kr | −282 310 kr | 2,74 mill kr | −626 428 kr | 3,36 mill kr |
| 2023 | 12,22 mill kr | −350 719 kr | −353 959 kr | 2,43 mill kr | −344 119 kr | 2,78 mill kr |
| 2022 | 7,03 mill kr | −996 391 kr | −999 223 kr | 1,33 mill kr | 9 841 kr | 1,32 mill kr |
| 2021 | 7,88 mill kr | 53 616 kr | 26 165 kr | 2,82 mill kr | 1,01 mill kr | 1,81 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 36 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 35 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 20 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 23.07.2025Styre
1Sist endret 23.07.2025Regnskapsfører
1Sist endret 27.07.2026Revisor
1Sist endret 13.11.2025Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Misa Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bhupinder Singh Athwal | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 300 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Buns Burgerbar AS | BEDR | Drift av restauranter | Oslo | 18 |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.11.2025 | Revisor ↗ |
| 23.7.2025 | Styre ↗ |
| 23.7.2025 | Daglig leder ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.11.2022 | Signatur ↗ |
| 20.10.2022 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 20.10.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:17→18
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+M & N REGNSKAP DA(Regnskapsfører)−ADMINISTRATIV REGNSKAPSSERVICE AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:16→17
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→16
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 36,5 % av driftsinntektene — 5,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,7 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 0,5 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | -18,7 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,68 | 0,95 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +91,1 % | +4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 876 540,611 kr | 543 615,966 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 36,5 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 34,8 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 25,7 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 1,4 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Immaterielle rettigheter
Buns Burgerbar AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| BUN'S Burger Bar ↗ | 201514278 | 285986 | Registrering opphørt | 12.11.2025 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Buns Burgerbar AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Buns Burgerbar AS?
Det er registrert 11 247 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 2 352 i Oslo.
Er Buns Burgerbar AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 72 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 354 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Buns Burgerbar AS?
Buns Burgerbar AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Buns Burgerbar AS?
Daglig leder i Buns Burgerbar AS er Prabhpreet Singh Athwal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Buns Burgerbar AS?
Prabhpreet Singh Athwal er registrert som styreleder i Buns Burgerbar AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Buns Burgerbar AS?
Buns Burgerbar AS eies i hovedsak av Bhupinder Singh Athwal (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Buns Burgerbar AS?
I 2025 omsatte Buns Burgerbar AS for 15,78 mill kr, opp 91 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 84 805 kr.
Hvor solid er balansen til Buns Burgerbar AS?
Egenkapitalen i Buns Burgerbar AS var −541 623 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −18,7 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.