Visit Namdalen SA
- Omsetning
- 2,9 mill
- +5,6 %
- Resultat
- 177 380
- 7 års regnskap
Om Visit Namdalen SA
Visit Namdalen SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Namsos, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter utført av turistkontorer og destinasjonsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Bente Snildal er daglig leder, og Tove Heggdal Ingulfsvann er styreleder. I 2025 hadde Visit Namdalen SA en omsetning på 2,90 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 177 380 kr. Egenkapitalen var 1,20 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 202 i Norge innen aktiviteter utført av turistkontorer og destinasjonsselskaper. Det ble etablert samme år som 7 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Destinasjonsselskap som skal drive med reisemålsutvikling, merkevarebygging, salg og produktutvikling.
Formål
Gjennom samling, koordinering av krefter og interesser arbeide for en sunn og helhetlig utvikling av reiselivet til det beste for bedrifter, arbeidstakere og samfunnet.
API og MCPGET /company/912519007
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912519007" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912519007",
"name": "VISIT NAMDALEN SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "79.901",
"nace_desc": "Aktiviteter utført av turistkontorer og destinasjonsselskaper",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NAMSOS", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912519007" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Visit Namdalen SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Visit Namdalen SA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Namsos holder Visit Namdalen SA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,6 % fra 2024 · −6,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,90 mill kr | 182 901 kr | 177 380 kr | 1,46 mill kr | 1,20 mill kr | 257 721 kr |
| 2024 | 2,74 mill kr | −5 190 kr | −4 580 kr | 1,29 mill kr | 1,06 mill kr | 224 825 kr |
| 2023 | 3,28 mill kr | −424 982 kr | −323 756 kr | 1,76 mill kr | 1,09 mill kr | 678 677 kr |
| 2022 | 3,73 mill kr | −91 593 kr | −67 140 kr | 1,87 mill kr | 1,44 mill kr | 424 575 kr |
| 2021 | 3,11 mill kr | 148 804 kr | 120 753 kr | 1,90 mill kr | 1,50 mill kr | 401 021 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 50 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 75 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/912519007/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912519007/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912519007",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2897635,
"operating_profit": 182901,
"net_profit": 177380,
"equity": 1201580,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 2743374, "operating_profit": -5190, "net_profit": -4580, "equity": 1063200, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912519007" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Visit Namdalen SA fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Visit Namdalen SA de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Visit Namdalen SA per år.
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 24.10.2013Styre
7Sist endret 02.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 08.02.2018API og MCPGET /company/912519007/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912519007/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912519007",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912519007" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Visit Namdalen SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Visit Namdalen SA?
Hvem er daglig leder og styreleder i Visit Namdalen SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Visit Namdalen SA | AAFY | Aktiviteter utført av turistkontorer og destinasjonsselskaper | Namsos | − |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.6.2026 | Revisor ↗ |
| 21.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.8.2025 | Styre ↗ |
| 5.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.10.2024 | Styre ↗ |
| 15.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.8.2020 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912519007/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912519007/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912519007",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-27", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-04-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912519007" })Spør AI-assistenten
Når ble Visit Namdalen SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Visit Namdalen SA sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Visit Namdalen SA sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−BDO AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Vant offentlig anbudReiselivssatsing i Namdalen
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Offentlig støtte registrertInnovasjon Norge:Distriktsutviklingstilskudd(1 200 000 kr)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 43,8 % av driftsinntektene — 11,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,3 % | 0,6 % |
| Resultatmargin | 6,1 % | 0,5 % |
| Egenkapitalandel | 82,3 % | 50,2 % |
| Likviditetsgrad | 5,38 | 2,01 |
| Gjeldsgrad | 0,21 | 0,70 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,8 % | 2,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,6 % | +5,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 49,9 % | 42,0 % |
| Annen driftskostnad | 43,8 % | 32,4 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912519007/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912519007/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912519007",
"nace_code": "79.901",
"industry_count": 120,
"revenue": { "value": 2897635, "percentile": 0.4576 },
"operating_margin": { "value": 0.0631, "percentile": 0.8384 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912519007" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Visit Namdalen SA på i bransjen?
Hvor ligger Visit Namdalen SA blant de 120 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Visit Namdalen SA sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Visit Namdalen SA er registrert med 3 tildelinger fra Innovasjon Norge (1,70 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 7.11.2023 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 1,20 mill kr | Tilskudd |
| 9.4.2021 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 400 000 kr | Tilskudd |
| 29.3.2019 | Landbrukstilskudd | Fylkesvise investerings- og bedriftsutviklingsmidler | 100 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/912519007/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912519007/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912519007",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Distriktsutviklingstilskudd",
"innvilget_belop": 1200000,
"innvilget_dato": "2023-11-07",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "912519007" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Visit Namdalen SA per år.
Hvilken offentlig støtte har Visit Namdalen SA fått?
Hvor mye har Visit Namdalen SA fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Offentlige anbud
Visit Namdalen SA har vunnet 1 offentlig anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 4.12.2024 | Vinner | Reiselivssatsing i Namdalen | Ikke stedbunden | 31.12.2029 | 6,50 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/912519007/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912519007/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 1, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2024-117408",
"heading": "Reiselivssatsing i Namdalen",
"publication_date": "2024-12-04",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "912519007" })Spør AI-assistenten
Hvilke offentlige anbud har Visit Namdalen SA vunnet det siste året?
Hva gikk anbudet «Reiselivssatsing i Namdalen» ut på?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+35 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Visit Namdalen SA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Visit Namdalen SA?
Det er registrert 202 selskaper i Norge innen aktiviteter utført av turistkontorer og destinasjonsselskaper.
Er Visit Namdalen SA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 43 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 7 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Visit Namdalen SA bedre enn andre i bransjen?
Visit Namdalen SA hadde en driftsmargin på 6,3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 0,6 % for aktiviteter utført av turistkontorer og destinasjonsselskaper.
Hva er statusen til Visit Namdalen SA?
Visit Namdalen SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Visit Namdalen SA?
Visit Namdalen SA driver innen aktiviteter utført av turistkontorer og destinasjonsselskaper, med NACE-kode 79.901 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Destinasjonsselskap som skal drive med reisemålsutvikling, merkevarebygging, salg og produktutvikling.
Hvem er daglig leder i Visit Namdalen SA?
Daglig leder i Visit Namdalen SA er Bente Snildal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvordan går det økonomisk med Visit Namdalen SA?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,90 mill kr, opp 6 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,20 mill kr ved årsslutt.
Har Visit Namdalen SA vunnet offentlige anbud?
Visit Namdalen SA er registrert som vinner av 1 offentlig anbud i Doffin siden november 2022, med en samlet registrert kontraktsverdi på 6,50 mill kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.