- Omsetning
- 269 mill
- +3,9 %
- Resultat
- 35,6 mill
- +20,3 %
- Ansatte
- 85
Om Baker Hansen AS
Baker Hansen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av brød og ferske konditorvarer. Virksomheten ble stiftet i 1964 og har vært i drift i 62 år. Magnus Alexander Hals er daglig leder, og Cathrine Hals Alsaker er styreleder. Selskapet er ett av 33 innen produksjon av brød og ferske konditorvarer i Bærum, og ett av 1 937 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Produksjon og salg av bakeri- og konditorivarer, kafevirksomhet, samt hva dermed står i forbind- else.
Formål
Produksjon og salg av bakeri- og konditorivarer, kafevirksomhet, samt hva dermed står i forbindelse, og investeringer.
AI-sammendrag
En egenkapitalandel på 74% og et resultat på 36 mrd... Rettelse: En egenkapitalandel på 74% og et overskudd på 36 mill. kr (13% av omsetningen) gir solid finansielt handlingsrom, og plasserer virksomheten blant de største og mest lønnsomme i bransjen med omsetning på 269 mill. kr og 85 ansatte. Veksten på 4% er moderat, men stabil, mens et fordelt eierskap der største aksjonær har 33,3% gir lav konsentrasjonsrisiko. Formålet om investeringer ved siden av driften åpner for at kapital kan allokeres utover bakerivirksomheten.
API og MCPGET /company/912399095
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912399095" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912399095",
"name": "BAKER HANSEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "10.710",
"nace_desc": "Produksjon av brød og ferske konditorvarer",
"employees": 85,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912399095" })Spør AI-assistenten
Er Baker Hansen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Baker Hansen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Baker Hansen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,9 % fra 2024 · +37 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 269,19 mill kr | 36,40 mill kr | 35,58 mill kr | 299,61 mill kr | 220,91 mill kr | 78,70 mill kr |
| 2024 | 259,03 mill kr | 54,28 mill kr | 29,58 mill kr | 263,71 mill kr | 195,41 mill kr | 68,30 mill kr |
| 2023 | 243,14 mill kr | 46,04 mill kr | 25,44 mill kr | 247,12 mill kr | 185,92 mill kr | 61,20 mill kr |
| 2022 | 225,94 mill kr | 36,63 mill kr | 21,17 mill kr | 210,76 mill kr | 162,06 mill kr | 48,70 mill kr |
| 2021 | 196,47 mill kr | 29,47 mill kr | 26,93 mill kr | 222,05 mill kr | 140,89 mill kr | 81,15 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 30 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 26 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 75 mill kr (25 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 4,4 mill kr (1 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 4,1 mill kr
API og MCPGET /company/912399095/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912399095/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912399095",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 269191167,
"operating_profit": 36395813,
"net_profit": 35581145,
"equity": 220912666,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 259034596,
"operating_profit": 54277256,
"net_profit": 29577232,
"equity": 195411522,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912399095" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Baker Hansen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Baker Hansen AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Baker Hansen AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 13.01.2025Styre
3Sist endret 19.05.2025Revisor
1Sist endret 17.11.2012API og MCPGET /company/912399095/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912399095/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912399095",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912399095" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Baker Hansen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Baker Hansen AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Baker Hansen AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 1 ute
- Brødsmuler AS8,3 %
- Elsker Deig AS8,3 %
- Førstemann Til Mølla AS8,3 %
- Baker Holding AShadde 25 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Moha AS | Selskap | B-aksjer | 33,3 % | 160 |
| Catal AS | Selskap | B-aksjer | 23,5 % | 113 |
| Moha AS | Selskap | A-aksjer | 15,8 % | 76 |
| Brødsmuler AS | Selskap | B-aksjer | 6,0 % | 29 |
| Elsker Deig AS | Selskap | B-aksjer | 6,0 % | 29 |
| Førstemann Til Mølla AS | Selskap | B-aksjer | 6,0 % | 29 |
| Brødsmuler AS | Selskap | A-aksjer | 2,3 % | 11 |
| Catal AS | Selskap | A-aksjer | 2,3 % | 11 |
| Elsker Deig AS | Selskap | A-aksjer | 2,3 % | 11 |
| Førstemann Til Mølla AS | Selskap | A-aksjer | 2,3 % | 11 |
10 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912399095/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912399095/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912399095",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MOHA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "CATAL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 23.54, "year": 2025, … },
…
],
"total": 10
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912399095" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Baker Hansen AS eier Moha AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Baker Hansen AS?
Er Baker Hansen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Baker Hansen AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/912399095/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912399095/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912399095",
"chain": [
{ "org_no": "912399095", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "912399095" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Baker Hansen AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Baker Hansen AS Avd Bakeri/adm | BEDR | Produksjon av brød og ferske konditorvarer | Bærum | 85 |
| Baker Hansen AS Avd Lager | BEDR | Produksjon av brød og ferske konditorvarer | Bærum | − |
| Baker Hansens AS Avd Utsalg | BEDR | Detaljhandel med bakervarer, konditorvarer og sukkervarer | Bærum | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2026 | Kapital ↗ |
| 23.5.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 23.5.2026 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 16.3.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 16.3.2026 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 12.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2025 | Styre ↗ |
| 13.1.2025 | Daglig leder ↗ |
| 24.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912399095/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912399095/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912399095",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-23", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912399095" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Baker Hansen AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Baker Hansen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Baker Hansen AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:79→85
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:81→79
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:88→81
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 26,1 % av driftsinntektene — 15,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,5 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 13,2 % | 1,8 % |
| Egenkapitalandel | 73,7 % | 29,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,90 | 1,09 |
| Gjeldsgrad | 0,36 | 1,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,1 % | 14,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,9 % | +6,3 % |
| Omsetning per ansatt | 3,17 mill kr | 602 593,857 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 27,5 % | 30,9 % |
| Lønnskostnad | 26,1 % | 41,4 % |
| Annen driftskostnad | 29,8 % | 21,3 % |
| Avskrivninger | 3,1 % | 1,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912399095/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912399095/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912399095",
"nace_code": "10.710",
"industry_count": 644,
"revenue": { "value": 269191167, "percentile": 0.986 },
"operating_margin": { "value": 0.1352, "percentile": 0.8469 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912399095" })Spør AI-assistenten
Er Baker Hansen AS blant de største selskapene innen produksjon av brød og ferske konditorvarer?
Hvor solid er Baker Hansen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Baker Hansen AS på i bransjen?
Immaterielle rettigheter
Baker Hansen AS har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| 1861 BAKER HANSEN ↗ | 202505704 | 337440 | Registrert | 21.5.2035 |
| 1861 BAKER HANSEN ↗ | 201315378 | 275311 | Registrert | 18.12.2033 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
BAKER HANSEN AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Grini Senter AS | Bærum | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Hansen Bakeribygg AS | Bærum | 40,5 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Baker Hansens Glutenfrie AS | Bærum | 33,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+3 til på samme adresse →Godt å vite om Baker Hansen AS
Hvor stor er bransjen Baker Hansen AS tilhører?
Baker Hansen AS er ett av 33 selskaper innen produksjon av brød og ferske konditorvarer i Bærum, og ett av 1 937 på landsbasis.
Hvor lenge har Baker Hansen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Baker Hansen AS ble etablert i 1964 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Hvem leder Baker Hansen AS?
Magnus Alexander Hals er registrert som daglig leder i Baker Hansen AS.
Hvilke eiere står bak Baker Hansen AS?
Baker Hansen AS eies i hovedsak av Moha AS (33,3 %). Totalt er det registrert 10 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Eier Baker Hansen AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Baker Hansen AS 1 selskap, deriblant Grini Senter AS.
Hva omsatte Baker Hansen AS for i 2025?
I 2025 omsatte Baker Hansen AS for 269,19 mill kr, opp 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 35,58 mill kr.
Hvor solid er økonomien i Baker Hansen AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Baker Hansen AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Baker Hansen AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1970. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.