Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie
Org.nr 912166538
Om Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie
Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Per Christian Larsen er styrets leder. I 2025 hadde Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie en omsetning på 10,09 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 433 144 kr. Egenkapitalen var 468 231 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 9 278 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 134 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 097 andre selskaper i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Eierseksjonssameie
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,09 mill kr | 413 660 kr | 433 144 kr | 956 517 kr | 468 231 kr | 488 286 kr |
| 2024 | 9,40 mill kr | −356 152 kr | −397 198 kr | 631 644 kr | 35 087 kr | 596 557 kr |
| 2023 | 6,37 mill kr | −230 376 kr | −233 455 kr | 1,28 mill kr | 432 284 kr | 848 979 kr |
| 2022 | 6,70 mill kr | 719 708 kr | 720 550 kr | 1,64 mill kr | 665 740 kr | 970 985 kr |
| 2021 | 5,69 mill kr | −291 846 kr | −291 683 kr | 1,02 mill kr | −54 811 kr | 1,08 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 89 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 66 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre7
Styre
4Sist endret 22.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 12.11.2020Revisor
1Sist endret 24.03.2026Forretningsfører
1Sist endret 30.11.2023Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Oslo | − |
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2026 | Styre ↗ |
| 23.3.2026 | Revisor ↗ |
| 5.1.2026 | Styre ↗ |
| 9.7.2025 | Styre ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2024 | Styre ↗ |
| 8.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.11.2023 | Styre ↗ |
| 20.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Benedicte Bærås(Styremedlem)
- Endring i roller og styre+TELL NORGE AS(Revisor)−PRICEWATERHOUSECOOPERS AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 89,5 % av driftsinntektene — 21,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,1 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 4,3 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 49,0 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,61 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 1,04 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 92,5 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,3 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 6,4 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 89,5 % | 68,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+451 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie
Hvor stor er bransjen Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie tilhører?
Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie er ett av 9 278 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 134 på landsbasis.
Hvor lenge har Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie eksistert sammenlignet med bransjen?
Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie ble etablert i 2013 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 36 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i borettslag og boligsameier er en driftsmargin på 18,4 %. Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie lå på 4,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Eierseksjonssameie. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie?
Organisasjonsformen til Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie er Eierseksjonssameie, forkortet ESEK.
Går Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie med overskudd?
Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie hadde i 2025 en omsetning på 10,09 mill kr og et overskudd på 433 144 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor holder Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie til?
Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie holder til i c/o OBOS Hammersborg torg 1, 0179, OSLO, i Oslo kommune.
Hvilket org.nr har Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie?
Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie har organisasjonsnummer 912 166 538. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie?
I Enhetsregisteret er Turbinveien 4b - 24 Eierseksjonssameie registrert med regnskapsfører Obos Eiendomsforvaltning AS og revisor Tell Norge AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.