O&s Maskin AS
- Omsetning
- 3,5 mill
- +16,5 %
- Resultat
- 158 009
- 7 års regnskap
Om O&s Maskin AS
O&s Maskin AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sørreisa, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Steve Olsen er daglig leder, og Odd Jarle Olsen er styreleder. I 2025 hadde O&s Maskin AS en omsetning på 3,45 mill kr, en økning på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 158 009 kr. Egenkapitalen var 377 211 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Steve Olsen med 80 % av aksjene. Selskapet er ett av 15 innen grunnarbeid i Sørreisa, og ett av 12 741 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Grunnarbeid og maskinentreprenørvirksomhet.
Formål
Grunnarbeid, grøftegraving, tomtearbeider, veiarbeid, brøyting og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer eller på annen gjøre seg interessert i andre foretak.
API og MCPGET /company/912127575
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912127575" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912127575",
"name": "O&S MASKIN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SØRREISA", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912127575" })Spør AI-assistenten
Når ble O&s Maskin AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sørreisa holder O&s Maskin AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er O&s Maskin AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +16,5 % fra 2024 · −32,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,45 mill kr | 228 187 kr | 158 009 kr | 1,23 mill kr | 377 211 kr | 856 210 kr |
| 2024 | 2,97 mill kr | −189 819 kr | −185 812 kr | 1,90 mill kr | 219 201 kr | 1,68 mill kr |
| 2023 | 3,16 mill kr | −341 462 kr | −312 921 kr | 2,21 mill kr | 405 013 kr | 1,80 mill kr |
| 2022 | 3,79 mill kr | 35 144 kr | −12 116 kr | 2,72 mill kr | 717 934 kr | 2,00 mill kr |
| 2021 | 5,09 mill kr | 186 682 kr | 115 181 kr | 2,94 mill kr | 730 050 kr | 2,21 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 49 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 13 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/912127575/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912127575/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912127575",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3454709,
"operating_profit": 228187,
"net_profit": 158009,
"equity": 377211,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2966422,
"operating_profit": -189819,
"net_profit": -185812,
"equity": 219201,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912127575" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til O&s Maskin AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til O&s Maskin AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for O&s Maskin AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 28.03.2019Styre
3Sist endret 26.06.2013Regnskapsfører
1Sist endret 10.12.2025API og MCPGET /company/912127575/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912127575/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912127575",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912127575" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har O&s Maskin AS?
List alle roller i O&s Maskin AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i O&s Maskin AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 endret eierandel
- Maria Vårlund15 %
- Odd Jarle Olsen51 % → 5 %
- Steve Olsen49 % → 80 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Steve Olsen | Person | Ordinære aksjer | 80,0 % | 24 000 |
| Maria Vårlund | Person | Ordinære aksjer | 15,0 % | 4 500 |
| Odd Jarle Olsen | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 1 500 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912127575/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912127575/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912127575",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912127575" })Spør AI-assistenten
Hvem eier O&s Maskin AS, og hvor store eierandeler har de?
Er O&s Maskin AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har O&s Maskin AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| O&s Maskin AS | BEDR | Grunnarbeid | Sørreisa | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.1.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912127575/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912127575/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912127575",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912127575" })Spør AI-assistenten
Når ble O&s Maskin AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte O&s Maskin AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for O&s Maskin AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 48,6 % av driftsinntektene — 15,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,6 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 4,6 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 30,6 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,81 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 2,27 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 41,9 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +16,5 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 24,7 % | 25,7 % |
| Lønnskostnad | 12,9 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 48,6 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 7,1 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912127575/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912127575/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912127575",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5801,
"revenue": { "value": 3454709, "percentile": 0.5974 },
"operating_margin": { "value": 0.0661, "percentile": 0.5855 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912127575" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger O&s Maskin AS blant de 5801 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til O&s Maskin AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er O&s Maskin AS blant de største selskapene innen grunnarbeid?
Lignende selskaper
AIOgså i Sørreisa
+549 til i Sørreisa →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om O&s Maskin AS
Hvor stor er bransjen O&s Maskin AS tilhører?
O&s Maskin AS er ett av 15 selskaper innen grunnarbeid i Sørreisa, og ett av 12 741 på landsbasis.
Hvor lenge har O&s Maskin AS eksistert sammenlignet med bransjen?
O&s Maskin AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til O&s Maskin AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for grunnarbeid er en driftsmargin på 4 %. O&s Maskin AS lå på 6,6 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har O&s Maskin AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for O&s Maskin AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er O&s Maskin AS?
Organisasjonsformen til O&s Maskin AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder O&s Maskin AS?
Steve Olsen er registrert som daglig leder i O&s Maskin AS.
Hvilke eiere står bak O&s Maskin AS?
O&s Maskin AS eies i hovedsak av Steve Olsen (80 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte O&s Maskin AS for i 2025?
I 2025 omsatte O&s Maskin AS for 3,45 mill kr, opp 16 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 158 009 kr.
Hvor stor aksjekapital har O&s Maskin AS?
Den registrerte aksjekapitalen i O&s Maskin AS er 30 000 kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvilken regnskapsfører bruker O&s Maskin AS?
I Enhetsregisteret er O&s Maskin AS registrert med regnskapsfører Regnskap I Nor AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.