Hopp til innhold
Nytt: klientbevegelser for regnskapsførere.Les mer →

Om M3 Maskin AS

M3 Maskin AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Freddy Inge Larsen er daglig leder, og Freddy Inge Larsen er styreleder. I 2025 hadde M3 Maskin AS en omsetning på 8,94 mill kr, en økning på 89 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 750 119 kr. Egenkapitalen var 457 092 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Larsen Maskintjenester Holding AS med 66,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 42 innen grunnarbeid i Porsgrunn, og ett av 12 728 i Norge. Det ble etablert samme år som 862 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Grunnarbeid (graving, drenering, sprengning, planering).

Formål

Entreprenørvirksomhet, primært som maskinentreprenør innenfor bygg og anlegg. Selskapet skal også kunne investere i andre selskaper.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler1,81 mill kr
Anleggsmidler40 %723 636 krOmløpsmidler60 %1,09 mill kr
Egenkapital og gjeld1,81 mill kr
Innskutt egenkapital55 %1,00 mill krOpptjent egenkapital-30 %−542 908 krLangsiktig gjeld9 %168 662 krKortsiktig gjeld65 %1,18 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader9,65 mill kr
Finansinntekter111 kr
Finanskostnader31 020 kr
Netto finans−30 909 kr
Ordinært resultat før skatt−747 539 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20258,94 mill kr−716 630 kr−750 119 kr1,81 mill kr457 092 kr1,35 mill kr
20244,73 mill kr273 717 kr207 211 kr3,92 mill kr1,21 mill kr2,71 mill kr
20230 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 36 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 15.11.2025
Daglig lederSignaturProkura

Styre

3Sist endret 15.11.2025
Styrets lederSignaturProkura
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 14.09.2026
Regnskapsfører
repr. COLUMBI REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 05.05.2026
Revisor
repr. DIN REVISOR TELEMARK ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte mai 2026

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 2 ute

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Larsen Maskintjenester Holding ASSelskapOrdinære aksjer66.7 %500
Asbjørn Pedersen ASSelskapOrdinære aksjer33.3 %250

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
M3 Maskin ASBEDRGrunnarbeidPorsgrunn−

Kunngjøringer12

DatoKunngjøring
5.5.2026Revisor ↗
27.3.2026Godkjente årsregnskap ↗
15.11.2025Forretningsadresse ↗
15.11.2025Styre ↗
15.11.2025Daglig leder ↗
2.7.2025Godkjente årsregnskap ↗
15.5.2025Styre ↗
27.11.2024Kapital ↗
27.11.2024Vedtektsdato ↗
5.6.2024Signatur ↗

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    −BKS RÅDGIVNING AS(Regnskapsfører)
  2. Endring i roller og styre
    +DIN REVISOR TELEMARK AS(Revisor)
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Endring i aksjekapital

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 50,9 % av driftsinntektene — 25,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-8,0 %4,0 %
Resultatmargin-8,4 %2,8 %
Egenkapitalandel25,3 %41,8 %
Likviditetsgrad0,921,55
Gjeldsgrad2,960,96
Egenkapitalrentabilitet-164,1 %8,6 %
Omsetningsvekst (siste år)+88,9 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad50,9 %25,7 %
Lønnskostnad29,2 %27,4 %
Annen driftskostnad27,1 %33,6 %
Avskrivninger0,8 %3,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Godkjenninger og registre

M3 Maskin AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 5 godkjenningsområder.

Gyldig til 31. okt. 2027
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
Ansvarlig søker(for alle typer tiltak)1
ProsjekterendeKonstruksjonssikkerhet1
UtførendeLandskapsutforming1
UtførendePlasstøpte betongkonstruksjoner1
UtførendeVeg- og grunnarbeider1
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Godt å vite om M3 Maskin AS

Hvor stor er bransjen M3 Maskin AS tilhører?

M3 Maskin AS er ett av 42 selskaper innen grunnarbeid i Porsgrunn, og ett av 12 728 på landsbasis.

Hvor lenge har M3 Maskin AS eksistert sammenlignet med bransjen?

M3 Maskin AS ble etablert i 2024 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 17 % av selskapene i bransjen.

Er M3 Maskin AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for M3 Maskin AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder M3 Maskin AS?

Freddy Inge Larsen er registrert som daglig leder i M3 Maskin AS.

Hvem er største aksjonær i M3 Maskin AS?

Største aksjonær i M3 Maskin AS er Larsen Maskintjenester Holding AS med 66,7 % av aksjene, fulgt av Asbjørn Pedersen AS (33,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva omsatte M3 Maskin AS for i 2025?

I 2025 omsatte M3 Maskin AS for 8,94 mill kr, opp 89 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 750 119 kr.

Hvor solid er økonomien i M3 Maskin AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har M3 Maskin AS økonomisk helse-vurderingen D (Svak) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Har M3 Maskin AS sentral godkjenning?

M3 Maskin AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 5 godkjenningsområder.

Er M3 Maskin AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2024. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Hvem er revisor og regnskapsfører for M3 Maskin AS?

I Enhetsregisteret er M3 Maskin AS registrert med regnskapsfører Columbi Regnskap AS og revisor Din Revisor Telemark AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Telemark