Ørnatua 1 AS
- Omsetning
- 14,0 mill
- +8,6 %
- Resultat
- 4,1 mill
- +13,7 %
Om Ørnatua 1 AS
Ørnatua 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Rasmus Møller er styrets leder. I 2025 hadde Ørnatua 1 AS en omsetning på 13,97 mill kr, en økning på 9 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 4,05 mill kr. Egenkapitalen var 27,00 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tøffa AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 996 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Sandnes, og ett av 76 571 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 136 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Investering og utvikling av fast eiendom.
Formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/911956489
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911956489" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911956489",
"name": "ØRNATUA 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "911956489" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Ørnatua 1 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Ørnatua 1 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sandnes holder Ørnatua 1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +8,6 % fra 2024 · +50,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13,97 mill kr | 9,86 mill kr | 4,05 mill kr | 116,44 mill kr | 27,00 mill kr | 89,43 mill kr |
| 2024 | 12,86 mill kr | 9,45 mill kr | 3,56 mill kr | 96,94 mill kr | 12,95 mill kr | 83,99 mill kr |
| 2023 | 11,23 mill kr | 8,08 mill kr | 2,51 mill kr | 99,71 mill kr | 9,39 mill kr | 90,32 mill kr |
| 2022 | 9,70 mill kr | 6,24 mill kr | 2,93 mill kr | 86,46 mill kr | 9,50 mill kr | 76,96 mill kr |
| 2021 | 9,31 mill kr | 5,77 mill kr | 3,25 mill kr | 77,07 mill kr | 9,48 mill kr | 67,59 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 20 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/911956489/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911956489/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911956489",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 13970165,
"operating_profit": 9863835,
"net_profit": 4052218,
"equity": 27003838,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 12862787,
"operating_profit": 9453005,
"net_profit": 3563559,
"equity": 12951620,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "911956489" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Ørnatua 1 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Ørnatua 1 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ørnatua 1 AS de siste årene.
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 24.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 27.04.2026Revisor
1Sist endret 08.04.2016API og MCPGET /company/911956489/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911956489/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911956489",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "911956489" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Ørnatua 1 AS?
List alle roller i Ørnatua 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ørnatua 1 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tøffa AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 12 030 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/911956489/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911956489/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911956489",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TØFFA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "911956489" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Ørnatua 1 AS eier Tøffa AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Ørnatua 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ørnatua 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Tøffa AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/911956489/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911956489/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911956489",
"chain": [
{ "org_no": "812694022", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "911956489", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "911956489" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ørnatua 1 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Ørnatua 1 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ørnatua 1 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Sandnes | − |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.6.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.4.2026 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 23.4.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 23.4.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 23.4.2026 | Signatur ↗ |
| 23.4.2026 | Styre ↗ |
| 23.4.2026 | Daglig leder ↗ |
| 22.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.3.2025 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/911956489/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911956489/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911956489",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-23", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-04-23", "type": "Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "911956489" })Spør AI-assistenten
Når ble Ørnatua 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ørnatua 1 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Ørnatua 1 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Robotvegen 3→c/o Rasmus Møller Hogstadbakken 3APostnummer:4340→4307Poststed:BRYNE→SANDNESKommune:KLEPP→SANDNES
- Endring i roller og styre+JÆREN REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+Endre Bore(Styremedlem)+Oddbjørn Grude(Styremedlem)+Rasmus Møller(Styrets leder)−Atle Friestad(Daglig leder)−Atle Friestad(Styremedlem)−Atle Lunde(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertFormål:Å kjøpe og selge, eie, utvikle og forvalte fast eiendom, investering i tilsvarende selskaper og alt som hører inn under dette.→Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 4,4 % av driftsinntektene — 14,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 70,6 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 29,0 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 23,2 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,07 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 3,31 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,0 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +8,6 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 4,6 % | 8,0 % |
| Annen driftskostnad | 4,4 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 20,4 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/911956489/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911956489/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911956489",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64582,
"revenue": { "value": 13970165, "percentile": 0.9517 },
"operating_margin": { "value": 0.7061, "percentile": 0.8264 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "911956489" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Ørnatua 1 AS blant de 64582 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Ørnatua 1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Ørnatua 1 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+3 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Ørnatua 1 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ørnatua 1 AS?
Det er registrert 76 571 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 996 i Sandnes.
Er Ørnatua 1 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 50 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 136 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Ørnatua 1 AS et aktivt selskap?
Ørnatua 1 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Ørnatua 1 AS?
Ørnatua 1 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investering og utvikling av fast eiendom.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Ørnatua 1 AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Ørnatua 1 AS?
Ørnatua 1 AS eies i hovedsak av Tøffa AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Ørnatua 1 AS?
I 2025 omsatte Ørnatua 1 AS for 13,97 mill kr, opp 9 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 4,05 mill kr.
Hvor solid er balansen til Ørnatua 1 AS?
Egenkapitalen i Ørnatua 1 AS var 27,00 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 23,2 % av totalkapitalen.
Er Ørnatua 1 AS registrert i MVA-registeret?
Ørnatua 1 AS er registrert i MVA-registeret (siden 2015) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.