Hopp til innhold
Nytt: klientbevegelser for regnskapsførere.Les mer →
Aktivt selskap
Forening/lag/innretning

Bækkelagets Sportsklub He

Org.nr 911947587

Om Bækkelagets Sportsklub He

Bækkelagets Sportsklub He er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Thomas Rustad er styrets leder. I 2025 hadde Bækkelagets Sportsklub He en omsetning på 7,19 mill kr. Selskapet endte året med et underskudd på 185 688 kr. Egenkapitalen var 194 057 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 1 331 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Oslo, og ett av 14 024 i Norge. Det ble etablert samme år som 275 andre selskaper i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).

Aktivitet

Drive elitehåndball senior og eldre jr i idrettslag organisert av en idrettallianse av Bækkelaget SK.

Formål

Drive idrett organisert i Norges idrettsforbund og olympiske og paralympiske komite (NIF). Arbeidet skal preges av fribillighet, demokrati, lojalitet og likeverd. All idrettslig aktivitet skal bygg på grunnverdier som idrettsglede, fellesskap, helse og ærlighet.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler1,44 mill kr
Anleggsmidler0 %0 krOmløpsmidler100 %1,44 mill kr
Egenkapital og gjeld1,44 mill kr
Opptjent egenkapital13 %194 057 krKortsiktig gjeld87 %1,25 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader7,37 mill kr
Finansinntekter2 383 kr
Finanskostnader2 276 kr
Netto finans107 kr
Ordinært resultat før skatt−185 688 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20257,19 mill kr−185 795 kr−185 688 kr1,44 mill kr194 057 kr1,25 mill kr
20247,18 mill kr819 892 kr818 768 kr1,49 mill kr379 745 kr1,12 mill kr
20235,07 mill kr−724 402 kr−725 347 kr1,15 mill kr−439 027 kr1,59 mill kr
20203,66 mill kr36 576 kr36 820 kr1,90 mill kr1,33 mill kr568 351 kr
20195,01 mill kr970 487 kr970 810 kr2,20 mill kr1,29 mill kr905 193 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 52 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 18 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler.

Roller og styre4

Styre

3Sist endret 17.09.2026
Thomas Rustad(f. 1971)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
John Beyer(f. 1974)
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 15.09.2021
Revisor
repr. BDO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Bækkelagets Sportsklub HeBEDRAktiviteter i idrettslag og -klubberOslo−

Kunngjøringer21

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:15→-
  2. Endring i roller og styre
    −Kari Leiros Nilsen(Styremedlem)−Morten Dybvik Sitter(Styremedlem)−Tone Rønningen(Styremedlem)
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:14→15
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:17→14
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 51,7 % av driftsinntektene — 16,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-2,6 %4,2 %
Resultatmargin-2,6 %4,2 %
Egenkapitalandel13,5 %80,9 %
Likviditetsgrad1,163,07
Gjeldsgrad6,420,18
Egenkapitalrentabilitet-95,7 %6,0 %
Omsetningsvekst (siste år)+0,1 %+6,7 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad10,7 %9,6 %
Lønnskostnad51,7 %34,8 %
Annen driftskostnad40,1 %40,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Spørsmål og svar om Bækkelagets Sportsklub He

Hvor stor er bransjen Bækkelagets Sportsklub He tilhører?

Bækkelagets Sportsklub He er ett av 1 331 selskaper innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Oslo, og ett av 14 024 på landsbasis.

Hvor lenge har Bækkelagets Sportsklub He eksistert sammenlignet med bransjen?

Bækkelagets Sportsklub He ble etablert i 2013 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 30 % av selskapene i bransjen.

Hvordan er lønnsomheten til Bækkelagets Sportsklub He sammenlignet med bransjen?

Medianen for aktiviteter i idrettslag og -klubber er en driftsmargin på 4,2 %. Bækkelagets Sportsklub He lå på −2,6 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hvilken status har Bækkelagets Sportsklub He i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bækkelagets Sportsklub He i Brønnøysundregistrene.

Hvilken selskapsform har Bækkelagets Sportsklub He?

Organisasjonsformen til Bækkelagets Sportsklub He er Forening/lag/innretning, forkortet FLI. Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.

Går Bækkelagets Sportsklub He med overskudd?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 7,19 mill kr. Egenkapitalen var 194 057 kr ved årsslutt.

Hvor lønnsom er driften i Bækkelagets Sportsklub He?

Driftsresultatet for 2025 var −185 795 kr (driftsmargin −2,6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor holder Bækkelagets Sportsklub He til?

Bækkelagets Sportsklub He holder til i Raschs vei 38, 1153, OSLO, i Oslo kommune.

Er Bækkelagets Sportsklub He MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2013. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner