Glassverket Idrettsforening
- Omsetning
- 16,2 mill
- −2,9 %
- Resultat
- −1,2 mill
- −2 993,1 %
- Ansatte
- 36
- −4 siden mars
Om Glassverket Idrettsforening
Glassverket Idrettsforening er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Drammen, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1919 og har vært i drift i 107 år. Espen Thunes Paterson er daglig leder, og Fredrik Borgen Olsen er styreleder. I 2025 hadde Glassverket Idrettsforening en omsetning på 16,16 mill kr, en nedgang på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,24 mill kr. Egenkapitalen var 2,92 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 190 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Drammen, og ett av 14 051 i Norge. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Idrettsforening.
Formål
Drive idrett organisert i Norges idrettsforbund og olympiske og paralympiske komité (NIF). Arbeidet skal preges av frivillighet, demokrati, lojalitet og likeverd. All idrettslig aktivitet skal bygge på grunnverdier som idrettsglede, fellesskap, helse og ærlighet. Idrettslaget skal gi et allsidig sportslig tilbud til medlemmene, og ved samarbeid og kameratskap bidra til et positivt nærmiljø.
API og MCPGET /company/975569306
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975569306" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975569306",
"name": "GLASSVERKET IDRETTSFORENING",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": 36,
"address": { "municipality": "DRAMMEN", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "975569306" })Spør AI-assistenten
Hva driver Glassverket Idrettsforening med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Glassverket Idrettsforening: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Glassverket Idrettsforening registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −2,9 % fra 2024 · +108,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16,16 mill kr | −1,23 mill kr | −1,24 mill kr | 4,89 mill kr | 2,92 mill kr | 1,97 mill kr |
| 2024 | 16,64 mill kr | 35 761 kr | 43 026 kr | 5,87 mill kr | 4,16 mill kr | 1,71 mill kr |
| 2023 | 13,73 mill kr | 105 563 kr | 113 867 kr | 5,85 mill kr | 4,12 mill kr | 1,73 mill kr |
| 2022 | 9,89 mill kr | −1,16 mill kr | −1,16 mill kr | 5,14 mill kr | 4,00 mill kr | 1,14 mill kr |
| 2021 | 7,75 mill kr | 1,17 mill kr | 1,17 mill kr | 5,91 mill kr | 5,16 mill kr | 747 548 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 46 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 23 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 45 prosent av eiendelene.
API og MCPGET /company/975569306/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975569306/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975569306",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 16162263,
"operating_profit": -1229299,
"net_profit": -1244777,
"equity": 2916775,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 16637446,
"operating_profit": 35761,
"net_profit": 43026,
"equity": 4161552,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "975569306" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Glassverket Idrettsforening i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Glassverket Idrettsforening fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Glassverket Idrettsforening i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 12.05.2026Styre
6Sist endret 01.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 22.09.2025Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/975569306/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975569306/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975569306",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "975569306" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Glassverket Idrettsforening?
Hvem er regnskapsfører for Glassverket Idrettsforening?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Glassverket Idrettsforening?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Glassverket Idrettsforening | BEDR | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Drammen | 36 |
Kunngjøringer37
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2026 | Daglig leder ↗ |
| 1.5.2026 | Styre ↗ |
| 11.9.2025 | Styre ↗ |
| 11.9.2025 | Daglig leder ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2024 | Styre ↗ |
| 25.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/975569306/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975569306/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975569306",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "975569306" })Spør AI-assistenten
Når ble Glassverket Idrettsforening sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Glassverket Idrettsforening sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Glassverket Idrettsforening sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:40→36
- Endring i roller og styre+REVISORKOLLEGIET AS(Revisor)−REVISORGRUPPEN DRAMMEN AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:38→40
- Stilling utlystIFO instruktør søkes, Glassverket IF
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:40→38
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 46,4 % av driftsinntektene — 11,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -7,6 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | -7,7 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 59,6 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,82 | 3,00 |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -42,7 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,9 % | +6,6 % |
| Omsetning per ansatt | 448 951,75 kr | 374 560,282 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 19,0 % | 9,6 % |
| Lønnskostnad | 46,4 % | 34,8 % |
| Annen driftskostnad | 41,0 % | 40,5 % |
| Avskrivninger | 1,2 % | 2,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/975569306/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975569306/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975569306",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 16162263, "percentile": 0.8543 },
"operating_margin": { "value": -0.0761, "percentile": 0.1739 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "975569306" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Glassverket Idrettsforening sammenlignet med andre i bransjen?
Er Glassverket Idrettsforening blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Hvor solid er Glassverket Idrettsforening sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Immaterielle rettigheter
Glassverket Idrettsforening har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| SKUDDSIKRE JENTER ↗ | 201801850 | − | Henlagt | − |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså i Drammen
1 000+ til i Drammen →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Glassverket Idrettsforening
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Glassverket Idrettsforening?
Det er registrert 14 051 selskaper i Norge innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, hvorav 190 i Drammen.
Er Glassverket Idrettsforening et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1919, som er lenger enn 91 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 93 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Glassverket Idrettsforening bedre enn andre i bransjen?
Glassverket Idrettsforening hadde en driftsmargin på −7,6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,2 % for aktiviteter i idrettslag og -klubber.
Er Glassverket Idrettsforening et aktivt selskap?
Glassverket Idrettsforening er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Glassverket Idrettsforening?
Daglig leder i Glassverket Idrettsforening er Espen Thunes Paterson, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvordan går det økonomisk med Glassverket Idrettsforening?
I 2025 omsatte Glassverket Idrettsforening for 16,16 mill kr, ned 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 1,24 mill kr.
Hvor solid er balansen til Glassverket Idrettsforening?
Egenkapitalen i Glassverket Idrettsforening var 2,92 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 59,6 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Glassverket Idrettsforening?
Glassverket Idrettsforening er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor mange ansatte har Glassverket Idrettsforening?
Glassverket Idrettsforening har 36 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Hvem er revisor for Glassverket Idrettsforening?
Glassverket Idrettsforening bruker Ecit Unifi AS som regnskapsfører og Revisorkollegiet AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.