Energivekst II AS
- Omsetning
- 14,0 mill
- +2 519,8 %
- Resultat
- −815 777
- −363,1 %
Om Energivekst II AS
Energivekst II AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Rune Mæle er styrets leder. I 2025 hadde Energivekst II AS en omsetning på 14,01 mill kr, en økning på 2520 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 815 777 kr. Egenkapitalen var 1,66 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Avanto Opportunities II AS med 88,2 % av aksjene. Selskapet er ett av 621 innen andre egeninvesteringsselskaper i Stavanger, og ett av 13 766 i Norge. Det ble etablert samme år som 723 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).
Aktivitet
Drive investeringsvirksomhet, direkte eller indirekte i fond eller direkte eller indirekte i fond i fond strukturer knyttet til private equity, og annen virksomhet som naturlig har sammenheng med dette.
Formål
Selskapet skal investere i eksisterende Private Equity Fond eller tilsvarende investeringsstrukturer med fokus på verdikjedene som relateres til energi, olje og gass, samt drive virksomhet som naturlig hører sammen med dette.
API og MCPGET /company/911779900
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911779900" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911779900",
"name": "ENERGIVEKST II AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.323",
"nace_desc": "Andre egeninvesteringsselskaper",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "911779900" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Energivekst II AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Energivekst II AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Energivekst II AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2 519,8 % fra 2024 · +379,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14,01 mill kr | −815 777 kr | −815 777 kr | 1,66 mill kr | 1,66 mill kr | 894 kr |
| 2024 | 534 614 kr | 309 661 kr | 310 015 kr | 2,48 mill kr | 2,48 mill kr | 566 kr |
| 2023 | – | −5,76 mill kr | −3,14 mill kr | 14,67 mill kr | 9,39 mill kr | 5,28 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −6,53 mill kr | −2,18 mill kr | 17,82 mill kr | 12,54 mill kr | 5,28 mill kr |
| 2021 | 2,92 mill kr | 2,78 mill kr | 2,78 mill kr | 24,80 mill kr | 14,72 mill kr | 10,08 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 54 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/911779900/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911779900/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911779900",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 14006020,
"operating_profit": -815777,
"net_profit": -815777,
"equity": 1663075,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 534614,
"operating_profit": 309661,
"net_profit": 310015,
"equity": 2478852,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "911779900" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Energivekst II AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Energivekst II AS per år.
Hvordan har omsetningen til Energivekst II AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 25.10.2025Regnskapsfører
1Sist endret 20.10.2025API og MCPGET /company/911779900/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911779900/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911779900",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "911779900" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Energivekst II AS?
Hvem er regnskapsfører for Energivekst II AS?
List alle roller i Energivekst II AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 5 ute
- Avanto Opportunities II AS88,2 %
- Hermilhed AS11,8 %
- Anchor Invest 2 AShadde 55,9 %
- Anchor Secondary 7 AShadde 35,3 %
- Scan-Corp AShadde 2,9 %
- Stein Wessel-Aashadde 2,9 %
- Syndin AShadde 2,9 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Avanto Opportunities II AS | Selskap | Ordinære aksjer | 88,2 % | 750 000 |
| Hermilhed AS | Selskap | Ordinære aksjer | 11,8 % | 100 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/911779900/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911779900/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911779900",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "AVANTO OPPORTUNITIES II AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 88.24,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "HERMILHED AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 11.76, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "911779900" })Spør AI-assistenten
Er Energivekst II AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Energivekst II AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Energivekst II AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/911779900/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911779900/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911779900",
"chain": [
{ "org_no": "991230424", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "920669409", "owner_pct": 85, … },
{ "org_no": "911779900", "owner_pct": 88.24, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "911779900" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Energivekst II AS?
Hvem eier Energivekst II AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Energivekst II AS | BEDR | − | Stavanger | − |
Kunngjøringer56
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.2.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.10.2025 | Styre ↗ |
| 8.9.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 8.9.2025 | Signatur ↗ |
| 8.9.2025 | Daglig leder ↗ |
| 22.7.2025 | Utdeling av utbytte - fullmakt ↗ |
| 22.7.2025 | Styre ↗ |
| 17.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/911779900/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911779900/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911779900",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "911779900" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Energivekst II AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Energivekst II AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Energivekst II AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 0,6 % av driftsinntektene — 3,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -5,8 % | 63,5 % |
| Resultatmargin | -5,8 % | 92,6 % |
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 95,9 % |
| Likviditetsgrad | 1861,26 | 14,50 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | -49,1 % | 7,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 0,6 % | 4,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/911779900/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911779900/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911779900",
"nace_code": "64.323",
"industry_count": 13717,
"revenue": { "value": 14006020, "percentile": 0.9917 },
"operating_margin": { "value": -0.0582, "percentile": 0.2761 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "911779900" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Energivekst II AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Energivekst II AS blant de største selskapene innen andre egeninvesteringsselskaper?
Hvor solid er Energivekst II AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
ENERGIVEKST II AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Ssb Energivekst AS | Stavanger | 8,4 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+11 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Energivekst II AS
Hvor stor er bransjen Energivekst II AS tilhører?
Energivekst II AS er ett av 621 selskaper innen andre egeninvesteringsselskaper i Stavanger, og ett av 13 766 på landsbasis.
Hvor lenge har Energivekst II AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Energivekst II AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 47 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Energivekst II AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for andre egeninvesteringsselskaper er en driftsmargin på 63,5 %. Energivekst II AS lå på −5,8 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Energivekst II AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Energivekst II AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Energivekst II AS?
Energivekst II AS er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper (næringskode 64.323). Registrert aktivitet: Drive investeringsvirksomhet, direkte eller indirekte i fond eller direkte eller indirekte i fond i fond strukturer knyttet til private equity, og annen virksomhet som naturlig har sammenheng med dette.
Hvem er styreleder i Energivekst II AS?
Styrets leder i Energivekst II AS er Rune Mæle. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Energivekst II AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Avanto Opportunities II AS største eier i Energivekst II AS med 88,2 % av aksjene. Nest størst er Hermilhed AS med 11,8 %.
Går Energivekst II AS med overskudd?
Energivekst II AS hadde i 2025 en omsetning på 14,01 mill kr og et underskudd på 815 777 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Energivekst II AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Energivekst II AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Energivekst II AS?
Energivekst II AS har org.nr 911 779 900 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.