Csv IX AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −198 049
- 7 års regnskap
Om Csv IX AS
Csv IX AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Kine Burøy-Olsen er styrets leder. I 2025 hadde Csv IX AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 198 049 kr. Egenkapitalen var 13,52 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Levantor Invest AS med 31,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 230 innen andre egeninvesteringsselskaper i Oslo, og ett av 13 766 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 346 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).
Aktivitet
Investeringsvirksomhet i private equity.
Formål
Investeringsvirksomhet, direkte eller indirekte i fond, eller direkte eller indirekte i fond-i-fond strukturer knyttet til private equity, og annen virksomhet som naturlig har sammenheng med dette.
API og MCPGET /company/920260969
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920260969" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920260969",
"name": "CSV IX AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.323",
"nace_desc": "Andre egeninvesteringsselskaper",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920260969" })Spør AI-assistenten
Når ble Csv IX AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Csv IX AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Csv IX AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −179 492 kr | −198 049 kr | 13,66 mill kr | 13,52 mill kr | 134 931 kr |
| 2024 | 0 kr | −147 952 kr | −248 793 kr | 18,07 mill kr | 18,04 mill kr | 34 186 kr |
| 2023 | 0 kr | −87 593 kr | −20 437 kr | 23,47 mill kr | 23,46 mill kr | 11 250 kr |
| 2022 | 0 kr | −143 189 kr | 76 361 kr | 19,16 mill kr | 19,02 mill kr | 145 763 kr |
| 2021 | 0 kr | −56 666 kr | 82 487 kr | 10,75 mill kr | 10,68 mill kr | 68 920 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/920260969/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920260969/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920260969",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -179492, "net_profit": -198049, "equity": 13523658, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -147952, "net_profit": -248793, "equity": 18035782, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920260969" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Csv IX AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Csv IX AS i 2025?
Hvor stort underskudd hadde Csv IX AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre5
Styre
2Sist endret 18.01.2018Regnskapsfører
1Sist endret 18.01.2018Revisor
1Sist endret 15.09.2020Forretningsfører
1Sist endret 18.01.2018API og MCPGET /company/920260969/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920260969/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920260969",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920260969" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Csv IX AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Csv IX AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Csv IX AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Tyco AS9,2 %
- Levantor Invest AS40,7 % → 31,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Levantor Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 31,5 % | 31 530 |
| Cubera Private Equity AS | Selskap | Ordinære aksjer | 26,3 % | 26 333 |
| Gemina AS | Selskap | Ordinære aksjer | 15,8 % | 15 800 |
| Burøy AS | Selskap | Ordinære aksjer | 13,2 % | 13 232 |
| Tyco AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,2 % | 9 155 |
| Radoslav Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,0 % | 1 975 |
| Oakway AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,3 % | 1 317 |
| Eon Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,7 % | 658 |
8 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920260969/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920260969/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920260969",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "LEVANTOR INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 31.53,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "CUBERA PRIVATE EQUITY AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 26.33,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 8
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920260969" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Csv IX AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Csv IX AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Csv IX AS eier Levantor Invest AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 11 %Folketrygdfondet
- 2,6 %Storebrand ASA
- 2,6 %Clearstream Banking S.a.· Luxemburg
- 2,5 %Citibank, N.a.· Irland
- 2,1 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 1,6 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 1,5 %Om Holding AS
- 1,5 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 1,4 %J.p. Morgan Se· Luxemburg
- 1,4 %Solbakken AS
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Kunngjøringer33
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.10.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.10.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.10.2023 | Kapital ↗ |
| 31.10.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.1.2023 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920260969/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920260969/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920260969",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920260969" })Spør AI-assistenten
Når leverte Csv IX AS sist godkjent årsregnskap?
Har Csv IX AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Csv IX AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,0 % | 95,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,14 | 14,50 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1,5 % | 7,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920260969/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920260969/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920260969",
"nace_code": "64.323",
"industry_count": 13717,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0019 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920260969" })Spør AI-assistenten
Er Csv IX AS blant de største selskapene innen andre egeninvesteringsselskaper?
Hvor solid er Csv IX AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Csv IX AS blant de 13717 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+187 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Csv IX AS
Hvor stor er bransjen Csv IX AS tilhører?
Csv IX AS er ett av 3 230 selskaper innen andre egeninvesteringsselskaper i Oslo, og ett av 13 766 på landsbasis.
Hvor lenge har Csv IX AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Csv IX AS ble etablert i 2017 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 13 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Csv IX AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Csv IX AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Csv IX AS med?
Csv IX AS er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper (næringskode 64.323). Registrert aktivitet: Investeringsvirksomhet i private equity.
Hvem er største aksjonær i Csv IX AS?
Største aksjonær i Csv IX AS er Levantor Invest AS med 31,5 % av aksjene, fulgt av Cubera Private Equity AS (26,3 %) og Gemina AS (15,8 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Csv IX AS for i 2025?
I 2025 omsatte Csv IX AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 198 049 kr.
Hvor lønnsom er driften i Csv IX AS?
Driftsresultatet for 2025 var −179 492 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Csv IX AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Csv IX AS er 38 000 kr (100 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor holder Csv IX AS til?
Csv IX AS holder til i c/o Permian AS Hieronymus Heyerdahls gate 1, 0160, OSLO, i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.