Ml Pukk AS
- Omsetning
- 3,8 mill
- +18,2 %
- Resultat
- 56 696
- −84,5 %
Om Ml Pukk AS
Ml Pukk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Åmot, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Knut Larsen er daglig leder, og Frank Myhre er styreleder. I 2025 hadde Ml Pukk AS en omsetning på 3,77 mill kr, en økning på 18 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 56 696 kr. Egenkapitalen var 7,03 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Knut Larsen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin i Åmot, og ett av 523 i Norge. Det ble etablert samme år som 11 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet
Transport, produksjon samt salg av grus og pukk.
Formål
Transport, salg av grus og pukk samt beslektede tjenester.
API og MCPGET /company/911678896
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911678896" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911678896",
"name": "ML PUKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "08.120",
"nace_desc": "Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ÅMOT", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "911678896" })Spør AI-assistenten
Når ble Ml Pukk AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Åmot holder Ml Pukk AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Ml Pukk AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +18,2 % fra 2024 · −19,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,77 mill kr | −56 141 kr | 56 696 kr | 9,20 mill kr | 7,03 mill kr | 2,16 mill kr |
| 2024 | 3,19 mill kr | 473 351 kr | 366 900 kr | 10,56 mill kr | 6,98 mill kr | 3,58 mill kr |
| 2023 | 2,97 mill kr | 136 984 kr | 68 299 kr | 10,58 mill kr | 7,11 mill kr | 3,47 mill kr |
| 2022 | 4,68 mill kr | 1,18 mill kr | 871 131 kr | 11,81 mill kr | 7,04 mill kr | 4,76 mill kr |
| 2021 | 4,70 mill kr | 1,83 mill kr | 1,43 mill kr | 11,68 mill kr | 6,17 mill kr | 5,51 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 77 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 34 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 800 000 kr (9 % av balansen)
API og MCPGET /company/911678896/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911678896/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911678896",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3767088,
"operating_profit": -56141,
"net_profit": 56696,
"equity": 7033982,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3185709,
"operating_profit": 473351,
"net_profit": 366900,
"equity": 6977287,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "911678896" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Ml Pukk AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ml Pukk AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ml Pukk AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 09.03.2013Styre
2Sist endret 09.03.2013Regnskapsfører
1Sist endret 22.05.2026API og MCPGET /company/911678896/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911678896/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911678896",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "911678896" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Ml Pukk AS?
Hvem er regnskapsfører for Ml Pukk AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Ml Pukk AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Knut Larsen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 200 |
| Myhre Anlegg AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 200 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/911678896/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911678896/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911678896",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MYHRE ANLEGG AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "911678896" })Spør AI-assistenten
Er Ml Pukk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Ml Pukk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ml Pukk AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ml Pukk AS | BEDR | Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin | Åmot | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.12.2019 | Kapital ↗ |
| 9.12.2019 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/911678896/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911678896/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911678896",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "911678896" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ml Pukk AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ml Pukk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ml Pukk AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre−ERNST & YOUNG AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+KPMG ACCOUNTING AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 77,5 % av driftsinntektene — 43,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,5 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 1,5 % | 2,4 % |
| Egenkapitalandel | 76,5 % | 47,3 % |
| Likviditetsgrad | 6,12 | 2,10 |
| Gjeldsgrad | 0,31 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,8 % | 3,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +18,2 % | +0,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 9,6 % | 31,8 % |
| Annen driftskostnad | 77,5 % | 34,5 % |
| Avskrivninger | 14,4 % | 4,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/911678896/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911678896/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911678896",
"nace_code": "08.120",
"industry_count": 330,
"revenue": { "value": 3767088, "percentile": 0.5198 },
"operating_margin": { "value": -0.0149, "percentile": 0.3209 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "911678896" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ml Pukk AS på i bransjen?
Hvor ligger Ml Pukk AS blant de 330 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Ml Pukk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Ml Pukk AS
Hvor stor er bransjen Ml Pukk AS tilhører?
Ml Pukk AS er ett av 3 selskaper innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin i Åmot, og ett av 523 på landsbasis.
Hvor lenge har Ml Pukk AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ml Pukk AS ble etablert i 2013 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 36 % av selskapene i bransjen.
Er Ml Pukk AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ml Pukk AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Ml Pukk AS?
Knut Larsen er registrert som daglig leder i Ml Pukk AS.
Hvem er styreleder i Ml Pukk AS?
Styrets leder i Ml Pukk AS er Frank Myhre.
Hvilke eiere står bak Ml Pukk AS?
Største aksjonær i Ml Pukk AS er Knut Larsen med 50 % av aksjene, fulgt av Myhre Anlegg AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Ml Pukk AS med overskudd?
I 2025 omsatte Ml Pukk AS for 3,77 mill kr, opp 18 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 56 696 kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.