Galåen Grus AS
- Omsetning
- 1,9 mill
- −2,2 %
- Resultat
- 33 643
- −84,9 %
Om Galåen Grus AS
Galåen Grus AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Os, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Per Martin Rønningen er daglig leder, og Morten Evavold er styreleder. I 2025 hadde Galåen Grus AS en omsetning på 1,87 mill kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 33 643 kr. Egenkapitalen var 1,95 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Evavolds Maskin AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin i Os, og ett av 523 i Norge. Det ble etablert samme år som 18 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet
Produksjon av grus og pukk.
Formål
Produksjon og salg av grus og beslektede produkter.
API og MCPGET /company/814323102
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814323102" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814323102",
"name": "GALÅEN GRUS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "08.120",
"nace_desc": "Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OS", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "814323102" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Galåen Grus AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Galåen Grus AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Os holder Galåen Grus AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −2,2 % fra 2024 · −54,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,87 mill kr | 21 563 kr | 33 643 kr | 2,57 mill kr | 1,95 mill kr | 627 193 kr |
| 2024 | 1,91 mill kr | 280 687 kr | 222 819 kr | 2,57 mill kr | 1,91 mill kr | 656 378 kr |
| 2023 | 3,38 mill kr | 291 729 kr | 162 193 kr | 3,91 mill kr | 1,69 mill kr | 2,22 mill kr |
| 2022 | 2,48 mill kr | −918 541 kr | −738 037 kr | 2,69 mill kr | 1,53 mill kr | 1,16 mill kr |
| 2021 | 4,08 mill kr | 495 691 kr | 381 633 kr | 2,88 mill kr | 2,27 mill kr | 610 773 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 58 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 70 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/814323102/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814323102/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814323102",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 1867963, "operating_profit": 21563, "net_profit": 33643, "equity": 1946604, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 1910690,
"operating_profit": 280687,
"net_profit": 222819,
"equity": 1912962,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "814323102" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Galåen Grus AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Galåen Grus AS per år.
Hvordan har omsetningen til Galåen Grus AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 20.10.2014Styre
2Sist endret 20.10.2014Regnskapsfører
1Sist endret 04.11.2026API og MCPGET /company/814323102/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814323102/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814323102",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "814323102" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Galåen Grus AS?
List alle roller i Galåen Grus AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Galåen Grus AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Evavolds Maskin AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 200 |
| Ramlos AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 200 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/814323102/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814323102/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814323102",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "EVAVOLDS MASKIN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "RAMLOS AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "814323102" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Galåen Grus AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Galåen Grus AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Galåen Grus AS eier Evavolds Maskin AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Galåen Grus AS | BEDR | Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin | Os | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/814323102/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814323102/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814323102",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "814323102" })Spør AI-assistenten
Når leverte Galåen Grus AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Galåen Grus AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Galåen Grus AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+REVISORKONSULT AS(Regnskapsfører)−RK RÅDGIVNING AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre−SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 75,6 % | 47,3 % |
| Likviditetsgrad | 6,75 | 2,10 |
| Gjeldsgrad | 0,32 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,7 % | 3,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/814323102/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/814323102/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "814323102",
"nace_code": "08.120",
"industry_count": 330,
"revenue": { "value": 1867963, "percentile": 0.4316 },
"operating_margin": { "value": 0.0115, "percentile": 0.3843 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "814323102" })Spør AI-assistenten
Er Galåen Grus AS blant de største selskapene innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin?
Hvor solid er Galåen Grus AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Galåen Grus AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Galåen Grus AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Galåen Grus AS?
Det er registrert 523 selskaper i Norge innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin, hvorav 3 i Os.
Er Galåen Grus AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 32 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 18 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Galåen Grus AS i Enhetsregisteret?
Galåen Grus AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Galåen Grus AS?
Galåen Grus AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Galåen Grus AS?
Daglig leder i Galåen Grus AS er Per Martin Rønningen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Galåen Grus AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Evavolds Maskin AS største eier i Galåen Grus AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Ramlos AS med 50 %.
Hvordan går det økonomisk med Galåen Grus AS?
Galåen Grus AS hadde i 2025 en omsetning på 1,87 mill kr og et overskudd på 33 643 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er organisasjonsnummeret til Galåen Grus AS?
Galåen Grus AS har organisasjonsnummer 814 323 102. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem fører regnskapet til Galåen Grus AS?
Revisorkonsult AS er registrert som regnskapsfører for Galåen Grus AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.