Stabbursdalen Resort AS
Org.nr 911618788
Om Stabbursdalen Resort AS
Stabbursdalen Resort AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Porsanger, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Drift av campingplasser. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Stein-Inge Gjertsen er styrets leder. I 2025 hadde Stabbursdalen Resort AS en omsetning på 3,17 mill kr, en økning på 18 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 244 316 kr. Egenkapitalen var 2,65 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sarakka AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen drift av campingplasser i Porsanger, og ett av 1 129 i Norge. Det ble etablert samme år som 31 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (57 %).
Aktivitet
Camping og eiendomsutvikling.
Formål
Drive campingplass, forvalte utvikle og selge eiendom, samt ha eierandeler i andre selskap.
API og MCPGET /company/911618788
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911618788" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911618788",
"name": "STABBURSDALEN RESORT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "55.300",
"nace_desc": "Drift av campingplasser",
"employees": 11,
"address": { "municipality": "PORSANGER", "county": "FINNMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "911618788" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Stabbursdalen Resort AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stabbursdalen Resort AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stabbursdalen Resort AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,17 mill kr | 93 319 kr | −244 316 kr | 4,81 mill kr | 2,65 mill kr | 2,16 mill kr |
| 2024 | 2,68 mill kr | −234 476 kr | −283 722 kr | 4,91 mill kr | 2,90 mill kr | 2,01 mill kr |
| 2023 | 2,63 mill kr | 585 918 kr | 341 373 kr | 5,42 mill kr | 3,18 mill kr | 2,24 mill kr |
| 2022 | 2,30 mill kr | 255 500 kr | 122 000 kr | 5,79 mill kr | 2,86 mill kr | 2,93 mill kr |
| 2021 | 2,56 mill kr | 544 699 kr | 362 657 kr | 5,32 mill kr | 2,75 mill kr | 2,57 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 57 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 23 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/911618788/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911618788/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911618788",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3171293,
"operating_profit": 93319,
"net_profit": -244316,
"equity": 2654401,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2680421,
"operating_profit": -234476,
"net_profit": -283722,
"equity": 2898717,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "911618788" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stabbursdalen Resort AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stabbursdalen Resort AS per år.
Hvordan har omsetningen til Stabbursdalen Resort AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 26.09.2016Regnskapsfører
1Sist endret 06.10.2020API og MCPGET /company/911618788/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911618788/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911618788",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "911618788" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Stabbursdalen Resort AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Stabbursdalen Resort AS?
List alle roller i Stabbursdalen Resort AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Geir Jon Aarskoghadde 50 %
- Sarakka AS50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sarakka AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 400 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/911618788/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911618788/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911618788",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SARAKKA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "911618788" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stabbursdalen Resort AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stabbursdalen Resort AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Stabbursdalen Resort AS eier Sarakka AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Sarakka AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/911618788/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911618788/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911618788",
"chain": [
{ "org_no": "994056921", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "911618788", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "911618788" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Stabbursdalen Resort AS?
Hvem eier Stabbursdalen Resort AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stabbursdalen Resort AS | BEDR | Drift av campingplasser | Porsanger | 11 |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/911618788/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911618788/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911618788",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "911618788" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Stabbursdalen Resort AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stabbursdalen Resort AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stabbursdalen Resort AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→11
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→9
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→7
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 57,5 % av driftsinntektene — 18,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,9 % | 10,5 % |
| Resultatmargin | -7,7 % | 6,4 % |
| Egenkapitalandel | 55,1 % | 40,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,13 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 0,81 | 1,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | -9,2 % | 11,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +18,3 % | +5,2 % |
| Omsetning per ansatt | 288 299,364 kr | 595 176,8 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 4,9 % | 6,1 % |
| Lønnskostnad | 23,5 % | 29,6 % |
| Annen driftskostnad | 57,5 % | 39,3 % |
| Avskrivninger | 11,1 % | 6,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/911618788/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911618788/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911618788",
"nace_code": "55.300",
"industry_count": 649,
"revenue": { "value": 3171293, "percentile": 0.6182 },
"operating_margin": { "value": 0.0294, "percentile": 0.2887 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "911618788" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Stabbursdalen Resort AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stabbursdalen Resort AS på i bransjen?
Hvor ligger Stabbursdalen Resort AS blant de 649 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Stabbursdalen Resort AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (1,20 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 19.10.2021 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 1,04 mill kr | Tilskudd |
| 31.5.2016 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 155 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/911618788/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911618788/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911618788",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Ekstraordinære tiltak",
"innvilget_belop": 1040000,
"innvilget_dato": "2021-10-19",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "911618788" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Stabbursdalen Resort AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilken offentlig støtte har Stabbursdalen Resort AS fått?
Investeringer
STABBURSDALEN RESORT AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Finnmark Festivalarrangør AS | Porsanger | 1.1 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Stabbursdalen Resort AS
Hvor stor er bransjen Stabbursdalen Resort AS tilhører?
Stabbursdalen Resort AS er ett av 8 selskaper innen drift av campingplasser i Porsanger, og ett av 1 129 på landsbasis.
Hvor lenge har Stabbursdalen Resort AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stabbursdalen Resort AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 50 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Stabbursdalen Resort AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for drift av campingplasser er en driftsmargin på 10,5 %. Stabbursdalen Resort AS lå på 2,9 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Stabbursdalen Resort AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stabbursdalen Resort AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Stabbursdalen Resort AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Sarakka AS største eier i Stabbursdalen Resort AS med 100 % av aksjene.
Går Stabbursdalen Resort AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,17 mill kr, opp 18 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,65 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Stabbursdalen Resort AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Stabbursdalen Resort AS er 400 000 kr (400 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Stabbursdalen Resort AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Stabbursdalen Resort AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Stabbursdalen Resort AS?
Organisasjonsnummeret til Stabbursdalen Resort AS er 911 618 788. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 26.02.2013.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Finnmark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.