Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Rett Og Vrang AS

Org.nr 911450127
Omsetning
7,2 mill
+7,9 %
Resultat
183 822
+88,4 %
Ansatte
11

Om Rett Og Vrang AS

Rett Og Vrang AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer. Virksomheten ble stiftet i 1976 og har vært i drift i 50 år. Sara Tyvand er daglig leder, og Erling Digernes er styreleder. Selskapet er ett av 32 innen detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer i Bærum, og ett av 1 263 i Norge. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Handel med håndarbeidsartikler.

Formål

Handel med håndarbeidsartikler, hobby og interiør samt det som naturlig tilhører dette.

AI-sammendrag

Solid lønnsomhet med 8% omsetningsvekst og en driftsmargin over bransjesnittet plasserer butikken blant de sterkeste aktørene i et marked med 558 konkurrenter innen tekstil og utstyrsvarer. Eierstrukturen er interessant: 66% kontroll hos Rauma Ullvarefabrikk AS antyder en strategisk vertikal integrasjon der en norsk garnprodusent sikrer seg en dedikert detaljistkanal. En egenkapitalandel på rundt 67% gir god finansiell robusthet, men den begrensede balansestørrelsen (4M kr) indikerer at vekstpotensialet avhenger av morselskapet.

API og MCPGET /company/911450127

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/911450127" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "911450127",
  "name": "RETT OG VRANG AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "47.510",
  "nace_desc": "Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer",
  "employees": 11,
  "address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "911450127" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Rett Og Vrang AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Rett Og Vrang AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Rett Og Vrang AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +7,9 % fra 2024 · +47,1 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20257,16 mill kr223 758 kr183 822 kr3,51 mill kr2,32 mill kr1,20 mill kr
20246,64 mill kr129 748 kr97 569 kr3,08 mill kr2,13 mill kr951 908 kr
20236,18 mill kr243 428 kr159 545 kr3,13 mill kr2,04 mill kr1,10 mill kr
20225,37 mill kr72 924 kr75 490 kr2,63 mill kr1,88 mill kr754 203 kr
20214,87 mill kr−25 912 kr−12 021 kr2,38 mill kr1,80 mill kr578 285 kr

Balanse

2025
Eiendeler3,51 mill kr
Anleggsmidler1 %27 053 krOmløpsmidler99 %3,49 mill kr
Egenkapital og gjeld3,51 mill kr
Innskutt egenkapital3 %100 000 krOpptjent egenkapital63 %2,22 mill krKortsiktig gjeld34 %1,20 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader6,94 mill kr
Finansinntekter14 995 kr
Finanskostnader3 153 kr
Netto finans11 842 kr
Ordinært resultat før skatt235 600 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 49 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 31 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 50 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/911450127/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/911450127/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "911450127",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 7159667,
      "operating_profit": 223758,
      "net_profit": 183822,
      "equity": 2316559,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 6635275,
      "operating_profit": 129748,
      "net_profit": 97569,
      "equity": 2132736,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "911450127" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Rett Og Vrang AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Rett Og Vrang AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Rett Og Vrang AS fra 2024 til 2025?

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 28.03.2025
Sara Tyvand(f. 1968)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

3Sist endret 19.09.2019
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 17.07.2008
Regnskapsfører
repr. SANDVIKA REGNSKAPSKONTOR ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 23.06.2026
Revisor
repr. BDO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte juni 2026
API og MCPGET /company/911450127/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/911450127/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "911450127",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "911450127" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Rett Og Vrang AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Rett Og Vrang AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Rett Og Vrang AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 endret eierandel

Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Rauma Ullvarefabrikk ASSelskapOrdinære aksjer66,0 %66
Ariadne Holding ASSelskapOrdinære aksjer34,0 %34

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/911450127/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/911450127/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "911450127",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "RAUMA ULLVAREFABRIKK AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 66,
      "year": 2025,
      …
    },
    { "shareholder_name": "ARIADNE HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 34, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "911450127" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Rett Og Vrang AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Rett Og Vrang AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Rett Og Vrang AS eier Rauma Ullvarefabrikk AS, og hvem eier resten?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Rett Og Vrang ASBEDRDetaljhandel med tekstiler og utstyrsvarerBærum11

Kunngjøringer47

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/911450127/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/911450127/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "911450127",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-23", "type": "Revisor", … },
    { "dato": "2026-06-15", "type": "Manglende roller", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "911450127" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Rett Og Vrang AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Rett Og Vrang AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Rett Og Vrang AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +BDO AS(Revisor)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 31,1 % av driftsinntektene — 2,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin3,1 %1,4 %
Resultatmargin2,6 %0,7 %
Egenkapitalandel65,9 %42,9 %
Likviditetsgrad2,912,28
Gjeldsgrad0,520,81
Egenkapitalrentabilitet7,9 %4,5 %
Omsetningsvekst (siste år)+7,9 %+1,1 %
Omsetning per ansatt650 878,818 kr761 413,333 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad48,6 %49,5 %
Lønnskostnad31,1 %29,1 %
Annen driftskostnad17,0 %17,8 %
Avskrivninger0,1 %0,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/911450127/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/911450127/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "911450127",
  "nace_code": "47.510",
  "industry_count": 570,
  "revenue": { "value": 7159667, "percentile": 0.8277 },
  "operating_margin": { "value": 0.0313, "percentile": 0.5868 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "911450127" })

Spør AI-assistenten

  • Er Rett Og Vrang AS blant de største selskapene innen detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer?
  • Hvor solid er Rett Og Vrang AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rett Og Vrang AS på i bransjen?

Investeringer

RETT OG VRANG AS eier aksjer i 2 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Abbh ASBærum0,0 %20152025Aktiv
Polaris Media ASATrondheim0,0 %20232025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Folk spør om Rett Og Vrang AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rett Og Vrang AS?

Det er registrert 1 263 selskaper i Norge innen detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer, hvorav 32 i Bærum.

Er Rett Og Vrang AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1976, som er lenger enn 98 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Rett Og Vrang AS i Enhetsregisteret?

Rett Og Vrang AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Rett Og Vrang AS?

Daglig leder i Rett Og Vrang AS er Sara Tyvand, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem sitter i styret i Rett Og Vrang AS?

Erling Digernes er registrert som styreleder i Rett Og Vrang AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem er største aksjonær i Rett Og Vrang AS?

Største aksjonær i Rett Og Vrang AS er Rauma Ullvarefabrikk AS med 66 % av aksjene, fulgt av Ariadne Holding AS (34 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Rett Og Vrang AS?

Rett Og Vrang AS hadde i 2025 en omsetning på 7,16 mill kr og et overskudd på 183 822 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor solid er balansen til Rett Og Vrang AS?

Egenkapitalen i Rett Og Vrang AS var 2,32 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 65,9 % av totalkapitalen.

Hva er aksjekapitalen i Rett Og Vrang AS?

Rett Og Vrang AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 100 aksjer.

Hvem er revisor for Rett Og Vrang AS?

Rett Og Vrang AS bruker Sandvika Regnskapskontor AS som regnskapsfører og Bdo AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus