Reinstaul Kraft AS
- Omsetning
- 2,1 mill
- +15,8 %
- Resultat
- 869 000
- −32 %
Om Reinstaul Kraft AS
Reinstaul Kraft AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Seljord, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av elektrisitet fra vannkraft. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Magne Reinstaul er daglig leder, og Magne Reinstaul er styreleder. I 2025 hadde Reinstaul Kraft AS en omsetning på 2,10 mill kr, en økning på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 869 000 kr. Egenkapitalen var 2,89 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Magne Reinstaul med 90 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen produksjon av elektrisitet fra vannkraft i Seljord, og ett av 1 031 i Norge. Det ble etablert samme år som 35 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (88 %).
Aktivitet
Produksjon og salg av straum frå egne vannkraftverk, samt utvikling og salg av fast eigedom.
Formål
Vannkraftproduksjon og investeringar som naturleg høyrer saman med dette, kjøp, salg, utvikling og utleige av fast eigedom og det som naturleg høyrer saman med dette, samt investering i aksjar og andelar i andre selskap som har økonomisk formål.
API og MCPGET /company/898328082
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/898328082" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "898328082",
"name": "REINSTAUL KRAFT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "35.121",
"nace_desc": "Produksjon av elektrisitet fra vannkraft",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SELJORD", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "898328082" })Spør AI-assistenten
Hvor i Seljord holder Reinstaul Kraft AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Reinstaul Kraft AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Reinstaul Kraft AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +15,8 % fra 2024 · +21,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,10 mill kr | 926 499 kr | 869 000 kr | 11,50 mill kr | 2,89 mill kr | 8,61 mill kr |
| 2024 | 1,82 mill kr | 820 323 kr | 1,28 mill kr | 11,55 mill kr | 2,32 mill kr | 9,24 mill kr |
| 2023 | 2,49 mill kr | 1,12 mill kr | 410 068 kr | 12,09 mill kr | 1,64 mill kr | 10,45 mill kr |
| 2022 | 4,40 mill kr | 2,89 mill kr | 1,92 mill kr | 13,22 mill kr | 3,13 mill kr | 10,09 mill kr |
| 2021 | 1,73 mill kr | 1,10 mill kr | 737 085 kr | 11,15 mill kr | 1,21 mill kr | 9,94 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 43 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/898328082/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/898328082/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "898328082",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2102216,
"operating_profit": 926499,
"net_profit": 869000,
"equity": 2886609,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1815595,
"operating_profit": 820323,
"net_profit": 1277877,
"equity": 2317608,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "898328082" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Reinstaul Kraft AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Reinstaul Kraft AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Reinstaul Kraft AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 03.05.2012Styre
2Sist endret 03.05.2012Regnskapsfører
1Sist endret 03.05.2012API og MCPGET /company/898328082/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/898328082/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "898328082",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "898328082" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Reinstaul Kraft AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Reinstaul Kraft AS?
List alle roller i Reinstaul Kraft AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 endret eierandel
- Magne Reinstaul100 % → 90 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Magne Reinstaul | Person | Ordinære aksjer | 90,0 % | 900 |
| Elin Reinstaul | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 50 |
| Vemund Reinstaul | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 50 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/898328082/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/898328082/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "898328082",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "898328082" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Reinstaul Kraft AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Reinstaul Kraft AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Reinstaul Kraft AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Reinstaul Kraft AS | BEDR | Produksjon av elektrisitet fra vannkraft | Seljord | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.10.2022 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 12.10.2022 | Revisor ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/898328082/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/898328082/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "898328082",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "898328082" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Reinstaul Kraft AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Reinstaul Kraft AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Reinstaul Kraft AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 42,9 % av driftsinntektene — 11,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 44,1 % | 23,9 % |
| Resultatmargin | 41,3 % | 6,7 % |
| Egenkapitalandel | 25,1 % | 39,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,98 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 2,98 | 1,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 30,1 % | 1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 2,0 % | 6,1 % |
| Lønnskostnad | 3,2 % | 6,1 % |
| Annen driftskostnad | 42,9 % | 31,4 % |
| Avskrivninger | 7,9 % | 12,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/898328082/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/898328082/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "898328082",
"nace_code": "35.121",
"industry_count": 934,
"revenue": { "value": 2102216, "percentile": 0.5708 },
"operating_margin": { "value": 0.4407, "percentile": 0.7061 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "898328082" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Reinstaul Kraft AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Reinstaul Kraft AS blant de største selskapene innen produksjon av elektrisitet fra vannkraft?
Hvor solid er Reinstaul Kraft AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
REINSTAUL KRAFT AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Grunnåi Kraftverk AS | Porsgrunn | 11,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Reinstaul Kraft AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Reinstaul Kraft AS?
Det er registrert 1 031 selskaper i Norge innen produksjon av elektrisitet fra vannkraft, hvorav 5 i Seljord.
Er Reinstaul Kraft AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 42 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 35 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Reinstaul Kraft AS bedre enn andre i bransjen?
Reinstaul Kraft AS hadde en driftsmargin på 44,1 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 23,9 % for produksjon av elektrisitet fra vannkraft.
Hva er statusen til Reinstaul Kraft AS?
Reinstaul Kraft AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Reinstaul Kraft AS?
Daglig leder i Reinstaul Kraft AS er Magne Reinstaul, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Reinstaul Kraft AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Magne Reinstaul største eier i Reinstaul Kraft AS med 90 % av aksjene. Nest størst er Elin Reinstaul med 5 %.
Hvordan går det økonomisk med Reinstaul Kraft AS?
Reinstaul Kraft AS hadde i 2025 en omsetning på 2,10 mill kr og et overskudd på 869 000 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Reinstaul Kraft AS?
Reinstaul Kraft AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Er Reinstaul Kraft AS registrert i MVA-registeret?
Reinstaul Kraft AS er registrert i MVA-registeret (siden 2012) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Reinstaul Kraft AS?
Reinstaul Kraft AS har org.nr 898 328 082 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.