Maks Teknikk AS
- Omsetning
- 423 218
- −30,6 %
- Resultat
- 132 491
- −71,7 %
Om Maks Teknikk AS
Maks Teknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kongsvinger, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Kjetil Bjørnerud er daglig leder, og Arve Moen er styreleder. I 2025 hadde Maks Teknikk AS en omsetning på 423 218 kr, en nedgang på 31 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 132 491 kr. Egenkapitalen var 1,11 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kb Installasjon AS med 25 % av aksjene. Selskapet er ett av 240 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Kongsvinger, og ett av 76 560 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 136 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Drift, investering og utleie av eiendom. Utvikling, produksjon, utleie, kjøp og salg av utstyr til entreprenørbransje.
Formål
Drift, investering og utleie av eiendom, samt utvikling, produksjon, utleie, kjøp og salg av utstyr til entreprenørbransjen, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
API og MCPGET /company/897830612
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/897830612" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "897830612",
"name": "MAKS TEKNIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KONGSVINGER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "897830612" })Spør AI-assistenten
Hva driver Maks Teknikk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Maks Teknikk AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Maks Teknikk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −30,6 % fra 2024 · −56 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 423 218 kr | 239 680 kr | 132 491 kr | 2,07 mill kr | 1,11 mill kr | 965 733 kr |
| 2024 | 609 690 kr | 170 177 kr | 467 786 kr | 1,97 mill kr | 975 656 kr | 997 990 kr |
| 2023 | 453 927 kr | 297 903 kr | 207 845 kr | 1,50 mill kr | 507 870 kr | 993 005 kr |
| 2022 | 986 826 kr | 39 275 kr | 30 136 kr | 583 968 kr | 39 925 kr | 544 043 kr |
| 2021 | 962 600 kr | −4 305 kr | −3 608 kr | 838 466 kr | 409 790 kr | 428 676 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/897830612/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/897830612/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "897830612",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 423218,
"operating_profit": 239680,
"net_profit": 132491,
"equity": 1108147,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 609690, "operating_profit": 170177, "net_profit": 467786, "equity": 975656, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "897830612" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Maks Teknikk AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Maks Teknikk AS per år.
Hvordan har omsetningen til Maks Teknikk AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 26.06.2023Styre
4Sist endret 26.06.2023Regnskapsfører
1Sist endret 15.01.2024API og MCPGET /company/897830612/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/897830612/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "897830612",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "897830612" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Maks Teknikk AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Maks Teknikk AS?
Hvem er regnskapsfører for Maks Teknikk AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
4 nye · 1 ute
- Kb Installasjon AS25 %
- Løining Signalteknikk AS25 %
- Mads Andreas Daleng Utsi25 %
- Signal Og Sikringsteknikk AS25 %
- Kåre Nedlandhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kb Installasjon AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 75 |
| Løining Signalteknikk AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 75 |
| Mads Andreas Daleng Utsi | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 75 |
| Signal Og Sikringsteknikk AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 75 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/897830612/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/897830612/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "897830612",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KB INSTALLASJON AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "LØINING SIGNALTEKNIKK AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 25,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "897830612" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Maks Teknikk AS eier Kb Installasjon AS, og hvem eier resten?
Er Maks Teknikk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Maks Teknikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Maks Teknikk AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Kongsvinger | − |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.9.2026 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 4.8.2026 | Godkjent mellombalanse ↗ |
| 30.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.10.2023 | Kapital ↗ |
| 5.10.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.6.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 26.6.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.6.2023 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/897830612/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/897830612/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "897830612",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-16", "type": "Nedsettelse av kapital", … },
{ "dato": "2026-08-04", "type": "Godkjent mellombalanse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "897830612" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Maks Teknikk AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Maks Teknikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Maks Teknikk AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 53,4 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 4,05 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,87 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,0 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/897830612/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/897830612/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "897830612",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 423218, "percentile": 0.4585 },
"operating_margin": { "value": 0.5663, "percentile": 0.6615 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "897830612" })Spør AI-assistenten
Er Maks Teknikk AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Maks Teknikk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Maks Teknikk AS på i bransjen?
Investeringer
MAKS TEKNIKK AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Gyland Drivstoff AS | Flekkefjord | 0,9 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Eleda Rail Norge AS | Nordre Follo | 0,1 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Maks Teknikk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Maks Teknikk AS?
Det er registrert 76 560 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 240 i Kongsvinger.
Er Maks Teknikk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2012, som er lenger enn 54 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 136 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Maks Teknikk AS i Enhetsregisteret?
Maks Teknikk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Maks Teknikk AS?
Maks Teknikk AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Drift, investering og utleie av eiendom.
Hva slags selskap er Maks Teknikk AS?
Maks Teknikk AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Maks Teknikk AS?
Daglig leder i Maks Teknikk AS er Kjetil Bjørnerud, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Maks Teknikk AS?
Arve Moen er registrert som styreleder i Maks Teknikk AS, i et styre med 4 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Maks Teknikk AS?
Største aksjonær i Maks Teknikk AS er Kb Installasjon AS med 25 % av aksjene, fulgt av Løining Signalteknikk AS (25 %) og Mads Andreas Daleng Utsi (25 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Maks Teknikk AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 423 218 kr, ned 31 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,11 mill kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Maks Teknikk AS?
Maks Teknikk AS har en registrert aksjekapital på 290 100 kr, fordelt på 300 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.