Industristubben 6 AS
- Omsetning
- 279 853
- −7,2 %
- Resultat
- 52 504
- −65,9 %
Om Industristubben 6 AS
Industristubben 6 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Narvik, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Espen Knutsen er styrets leder. I 2025 hadde Industristubben 6 AS en omsetning på 279 853 kr, en nedgang på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 52 504 kr. Egenkapitalen var 1,42 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Cema Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 295 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Narvik, og ett av 76 571 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Drift og utleie av fast eiendom, utleie av utstyr og redskap til bygge- og anleggsvirksomhet, investering i aksjer og andeler.
Formål
Drift og utleie av fast eiendom, utleie av maskiner og utstyr til bygge- og anleggsvirksomhet, investering i aksjer og andeler, samt deltakelse i andre selskaper med lignende formål.
API og MCPGET /company/890237452
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/890237452" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "890237452",
"name": "INDUSTRISTUBBEN 6 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NARVIK", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "890237452" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Industristubben 6 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Industristubben 6 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Narvik holder Industristubben 6 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −7,2 % fra 2024 · +39,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 279 853 kr | 67 501 kr | 52 504 kr | 1,55 mill kr | 1,42 mill kr | 134 202 kr |
| 2024 | 301 439 kr | 197 540 kr | 153 927 kr | 2,30 mill kr | 2,13 mill kr | 176 009 kr |
| 2023 | 238 977 kr | 149 402 kr | 115 846 kr | 2,12 mill kr | 1,97 mill kr | 146 910 kr |
| 2022 | 289 024 kr | 201 299 kr | 156 724 kr | 2,02 mill kr | 1,86 mill kr | 165 202 kr |
| 2021 | 200 000 kr | 79 644 kr | 61 434 kr | 1,90 mill kr | 1,70 mill kr | 205 067 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/890237452/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/890237452/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "890237452",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 279853, "operating_profit": 67501, "net_profit": 52504, "equity": 1418057, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 301439,
"operating_profit": 197540,
"net_profit": 153927,
"equity": 2125552,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "890237452" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Industristubben 6 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Industristubben 6 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Industristubben 6 AS per år.
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 26.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 05.07.2026Revisor
1Sist endret 26.02.2026API og MCPGET /company/890237452/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/890237452/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "890237452",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "890237452" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Industristubben 6 AS?
List alle roller i Industristubben 6 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Industristubben 6 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Cema Eiendom AS100 %
- Hannevold Riv & Rensk AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Cema Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 670 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/890237452/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/890237452/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "890237452",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CEMA EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "890237452" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Industristubben 6 AS eier Cema Eiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Industristubben 6 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Industristubben 6 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Cema Eiendom AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/890237452/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/890237452/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "890237452",
"chain": [
{ "org_no": "992161310", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "890237452", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "890237452" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Industristubben 6 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Industristubben 6 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Industristubben 6 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Narvik | − |
Kunngjøringer45
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.2.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.2.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.2.2026 | Signatur ↗ |
| 26.2.2026 | Revisor ↗ |
| 26.2.2026 | Styre ↗ |
| 26.2.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 20.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/890237452/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/890237452/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "890237452",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-26", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "890237452" })Spør AI-assistenten
Når ble Industristubben 6 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Industristubben 6 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Industristubben 6 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+PREMIO AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre−COLUMBI REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 91,4 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,35 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,7 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/890237452/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/890237452/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "890237452",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64582,
"revenue": { "value": 279853, "percentile": 0.3997 },
"operating_margin": { "value": 0.2412, "percentile": 0.3519 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "890237452" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Industristubben 6 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Industristubben 6 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Industristubben 6 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Industristubben 6 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Industristubben 6 AS?
Det er registrert 76 571 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 295 i Narvik.
Er Industristubben 6 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 67 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 813 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Industristubben 6 AS?
Industristubben 6 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Industristubben 6 AS?
Espen Knutsen er registrert som styreleder i Industristubben 6 AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Industristubben 6 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Cema Eiendom AS største eier i Industristubben 6 AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Industristubben 6 AS?
I 2025 omsatte Industristubben 6 AS for 279 853 kr, ned 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 52 504 kr.
Hva er aksjekapitalen i Industristubben 6 AS?
Industristubben 6 AS har en registrert aksjekapital på 67 000 kr, fordelt på 670 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Industristubben 6 AS?
Industristubben 6 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem er revisor for Industristubben 6 AS?
Industristubben 6 AS bruker Premio AS som regnskapsfører og Hålogaland Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.