Mas Fluid Control AS
- Omsetning
- 11,9 mill
- −47,9 %
- Resultat
- −2,0 mill
- −211 %
- Ansatte
- 5
- −1 siden mars
Om Mas Fluid Control AS
Mas Fluid Control AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Geir Hurlen er daglig leder, og Alexander Amundsen er styreleder. Selskapet er ett av 645 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Bærum, og ett av 18 757 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Ingeniørselskap og dets virksomhet er systemdesign, mekanisk og elektrisk montasje, samt kjøp og salg av industrielle varer, herunder import og eksport. Selskapet virksomhet vil også kunne være kjøp, salg og drift av eiendommer, samt investeringer i verdipapirer.
AI-sammendrag
Til tross for et omsetningsfall på hele 48% i 2025 og et underskudd på 2 mill. kr, sitter det lille ingeniørselskapet fortsatt blant de 10% med høyest omsetning i sin bransje, noe som antyder en tidligere langt mer solid posisjon. Med kun 5 ansatte og en egenkapitalandel under bransjesnittet fremstår driften nå sårbar, og eierstrukturen med CACATHUG AS som majoritetsaksjonær (50%) blir avgjørende for hvordan selskapet håndterer den svekkede lønnsomheten fremover.
API og MCPGET /company/894617942
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/894617942" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "894617942",
"name": "MAS FLUID CONTROL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "894617942" })Spør AI-assistenten
Hvor i Bærum holder Mas Fluid Control AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Mas Fluid Control AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Mas Fluid Control AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −47,9 % fra 2024 · +16,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,90 mill kr | −1,94 mill kr | −1,96 mill kr | 2,56 mill kr | 1,25 mill kr | 1,31 mill kr |
| 2024 | 22,82 mill kr | 1,85 mill kr | 1,77 mill kr | 5,13 mill kr | 3,21 mill kr | 1,92 mill kr |
| 2023 | 21,36 mill kr | −58 557 kr | −74 971 kr | 4,58 mill kr | 1,45 mill kr | 3,14 mill kr |
| 2022 | 9,88 mill kr | 503 097 kr | 469 792 kr | 4,14 mill kr | 1,52 mill kr | 2,61 mill kr |
| 2021 | 10,19 mill kr | −95 710 kr | −579 911 kr | 3,15 mill kr | 1,05 mill kr | 2,09 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 61 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 35 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 49 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/894617942/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/894617942/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "894617942",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 11897622,
"operating_profit": -1938349,
"net_profit": -1962434,
"equity": 1251929,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 22823000,
"operating_profit": 1850941,
"net_profit": 1767374,
"equity": 3214364,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "894617942" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Mas Fluid Control AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mas Fluid Control AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mas Fluid Control AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 19.04.2010Styre
3Sist endret 26.11.2025Regnskapsfører
1Sist endret 21.12.2023Revisor
1Sist endret 26.11.2025API og MCPGET /company/894617942/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/894617942/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "894617942",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "894617942" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Mas Fluid Control AS?
Hvem er regnskapsfører for Mas Fluid Control AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Mas Fluid Control AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Bicta AShadde 25 %
- AS Robinet25 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| AS Robinet | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 5 000 |
| Cacathug AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 5 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/894617942/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/894617942/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "894617942",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "AS ROBINET", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "CACATHUG AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "894617942" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Mas Fluid Control AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Mas Fluid Control AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Mas Fluid Control AS eier AS Robinet, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mas Fluid Control AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Bærum | 5 |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.11.2025 | Revisor ↗ |
| 26.11.2025 | Styre ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/894617942/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/894617942/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "894617942",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "894617942" })Spør AI-assistenten
Når ble Mas Fluid Control AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Mas Fluid Control AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Mas Fluid Control AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→5
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 60,9 % av driftsinntektene — 34,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -16,3 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | -16,5 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 48,9 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,96 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 1,04 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | -156,8 % | 8,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -47,9 % | +2,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,38 mill kr | 1,96 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 60,9 % | 26,2 % |
| Lønnskostnad | 35,0 % | 43,8 % |
| Annen driftskostnad | 20,2 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/894617942/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/894617942/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "894617942",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9233,
"revenue": { "value": 11897622, "percentile": 0.9042 },
"operating_margin": { "value": -0.1629, "percentile": 0.2132 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "894617942" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Mas Fluid Control AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Mas Fluid Control AS blant de største selskapene innen annen teknisk konsulentvirksomhet?
Hvor solid er Mas Fluid Control AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Mas Fluid Control AS er registrert med 3 SkatteFUNN-søknader, 2 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 26.4.2022 | Regulering av dybde og orientering til nedsenket merd | 2022–2023 | Godkjent |
| 15.8.2019 | Høydejustering av toppmontert utstyr på skip | 2019–2019 | Godkjent |
| 30.12.2011 | Fortløpende rensing og desinfeksjon av brønnvann, ballastvann og gråvann fra brønnbåter. | 2011–2011 | Behandles |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/894617942/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/894617942/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "894617942",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Regulering av dybde og orientering til nedsenket merd",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2022-04-26",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "894617942" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Mas Fluid Control AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til Mas Fluid Control AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Mas Fluid Control AS fått?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Mas Fluid Control AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mas Fluid Control AS?
Det er registrert 18 757 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet, hvorav 645 i Bærum.
Er Mas Fluid Control AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2009, som er lenger enn 84 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 260 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Mas Fluid Control AS bedre enn andre i bransjen?
Mas Fluid Control AS hadde en driftsmargin på −16,3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 8,7 % for annen teknisk konsulentvirksomhet.
Hva er statusen til Mas Fluid Control AS?
Mas Fluid Control AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Mas Fluid Control AS?
Daglig leder i Mas Fluid Control AS er Geir Hurlen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Mas Fluid Control AS?
Største aksjonær i Mas Fluid Control AS er AS Robinet med 50 % av aksjene, fulgt av Cacathug AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Mas Fluid Control AS?
I 2025 omsatte Mas Fluid Control AS for 11,90 mill kr, ned 48 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 1,96 mill kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Mas Fluid Control AS?
Mas Fluid Control AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Får Mas Fluid Control AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?
I offentlige tildelingsdata er Mas Fluid Control AS oppført med 2 godkjente SkatteFUNN-søknader. Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.