Jarlheim AS
Org.nr 892887152
Om Jarlheim AS
Jarlheim AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Odd Øystein Meland er daglig leder, og Odd Øystein Meland er styreleder. I 2025 hadde Jarlheim AS en omsetning på 15,46 mill kr, en økning på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,38 mill kr. Egenkapitalen var 36,92 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Meland Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 652 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Trondheim, og ett av 18 426 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Konsulenttjenester knyttet til teknologiutvikling og teknologioverføring, kjøp og salg av plastmaterialer innen rådgivende ingeniørvirksomhet, ellers det som naturlig står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskap. Avfallstransport, avfallsmegling og handel med avfall.
Formål
Konsulenttjenester knyttet til teknologiutvikling og teknologioverføring, kjøp og salg av plastmaterialer innen rådgivende ingeniørvirksomhet, ellers det som naturlig står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskap.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15,46 mill kr | 8,47 mill kr | 2,38 mill kr | 156,05 mill kr | 36,92 mill kr | 119,14 mill kr |
| 2024 | 13,26 mill kr | 7,61 mill kr | 2,21 mill kr | 163,74 mill kr | 34,53 mill kr | 129,21 mill kr |
| 2023 | 12,60 mill kr | 6,74 mill kr | 2,93 mill kr | 170,15 mill kr | 32,32 mill kr | 137,83 mill kr |
| 2022 | 9,23 mill kr | 4,10 mill kr | −583,63K kr | 154,71 mill kr | 29,39 mill kr | 125,32 mill kr |
| 2021 | 12,81 mill kr | 3,25 mill kr | 6,37 mill kr | 116,81 mill kr | 29,98 mill kr | 86,84 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 38 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 05.08.2010Styre
1Sist endret 07.11.2020Regnskapsfører
1Sist endret 16.01.2025Revisor
1Sist endret 15.11.2024Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Meland Holding AS | Selskap | B-aksjer | 50.0 % | 50 |
| Resource Holding AS | Selskap | B-aksjer | 49.0 % | 49 |
| Resource Holding AS | Selskap | A-aksjer | 1.0 % | 1 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Jarlheim AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Trondheim | − |
Kunngjøringer50
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.8.2026 | Signatur ↗ |
| 6.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.10.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2025 | Varsel om tvangsoppløsning ↗ |
| 15.11.2024 | Revisor ↗ |
| 28.10.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.10.2024 | Revisor ↗ |
| 23.8.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 23.8.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 3,2 % av driftsinntektene — 40,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 54,8 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | 15,4 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandel | 23,7 % | 54,5 % |
| Likviditetsgrad | 8,53 | 1,79 |
| Gjeldsgrad | 3,23 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,5 % | 9,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +16,6 % | +2,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 2,8 % | 26,3 % |
| Lønnskostnad | 3,2 % | 43,9 % |
| Annen driftskostnad | 38,3 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 1,0 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlig støtte
Jarlheim AS er registrert med 3 tildelinger fra Innovasjon Norge (2,15 mill kr) og 3 SkatteFUNN-søknader, 2 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 13.1.2017 | Distriktsutviklingstilskudd | Investeringstilskudd | 500,00K kr | Tilskudd |
| 13.1.2017 | Risikolån og garantier | Distriktsrettede risikolån | 1,50 mill kr | Lån |
| 22.10.2013 | Innovasjonstilskudd | Forsknings- og utviklingstilskudd | 150,00K kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
Investeringer
JARLHEIM AS eier aksjer i 5 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Aega AS | Oslo | 0.2 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Nordic Financials ASA | Oslo | 0.1 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Atlantic Sapphire ASA | Vestnes | 0.0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Huddly AS | Oslo | 0.0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Aker Horizons ASA | Bærum | 0.0 % | 2021 | 2025 | Inaktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Jarlheim AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Jarlheim AS?
Det er registrert 18 426 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet, hvorav 652 i Trondheim.
Er Jarlheim AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2008, som er lenger enn 86 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 324 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Jarlheim AS et aktivt selskap?
Jarlheim AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Jarlheim AS?
Daglig leder i Jarlheim AS er Odd Øystein Meland, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Jarlheim AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Meland Holding AS største eier i Jarlheim AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Resource Holding AS med 49 %.
Hva er omsetningen til Jarlheim AS?
I 2025 omsatte Jarlheim AS for 15,46 mill kr, opp 17 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 2,38 mill kr.
Er Jarlheim AS registrert i MVA-registeret?
Jarlheim AS er registrert i MVA-registeret (siden 2008) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem er revisor for Jarlheim AS?
Jarlheim AS bruker Direkte Regnskap AS som regnskapsfører og Ihs Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.