Sangbruket AS
- Omsetning
- 2,9 mill
- +26,2 %
- Resultat
- 137 956
- 5 års regnskap
Om Sangbruket AS
Sangbruket AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Indre Østfold, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Skapende kunstnerisk virksomhet innenfor litteratur. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Ingrid Bjørnov er daglig leder, og Niels Richard Kiær er styreleder. I 2025 hadde Sangbruket AS en omsetning på 2,92 mill kr, en økning på 26 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 137 956 kr. Egenkapitalen var 3,11 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ingrid Bjørnov med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 47 innen skapende kunstnerisk virksomhet innenfor litteratur i Indre Østfold, og ett av 10 525 i Norge. Det er eldre enn 79 % av selskapene i bransjen. Bare 5 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Forfatterskap, komponering og organisering av kunstnerisk virksomhet.
Formål
Forfatterskap, komponering og kunstnerisk opptreden og organisering av dette samt deltagelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/891163932
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891163932" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891163932",
"name": "SANGBRUKET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "90.111",
"nace_desc": "Skapende kunstnerisk virksomhet innenfor litteratur",
"employees": null,
"address": { "municipality": "INDRE ØSTFOLD", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "891163932" })Spør AI-assistenten
Hva driver Sangbruket AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Sangbruket AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sangbruket AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2019–2025 · +26,2 % fra 2024 · −24,4 % over 6 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,92 mill kr | 100 389 kr | 137 956 kr | 3,62 mill kr | 3,11 mill kr | 506 926 kr |
| 2024 | 2,31 mill kr | −1,04 mill kr | −832 182 kr | 3,76 mill kr | 3,02 mill kr | 748 408 kr |
| 2023 | 2,27 mill kr | −1,25 mill kr | −1,02 mill kr | 4,30 mill kr | 3,85 mill kr | 452 808 kr |
| 2020 | 2,68 mill kr | 144 469 kr | 125 362 kr | 4,33 mill kr | 3,91 mill kr | 423 176 kr |
| 2019 | 3,86 mill kr | 999 290 kr | 792 387 kr | 4,24 mill kr | 3,78 mill kr | 460 342 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 53 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 35 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/891163932/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891163932/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891163932",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2916235,
"operating_profit": 100389,
"net_profit": 137956,
"equity": 3110449,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2310901,
"operating_profit": -1036585,
"net_profit": -832182,
"equity": 3015329,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "891163932" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Sangbruket AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Sangbruket AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sangbruket AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 19.02.2008Styre
3Sist endret 08.10.2019Regnskapsfører
1Sist endret 26.01.2009API og MCPGET /company/891163932/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891163932/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891163932",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "891163932" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sangbruket AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Sangbruket AS?
Hvem er regnskapsfører for Sangbruket AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ingrid Bjørnov | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 100 |
| Terje Holli | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 100 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/891163932/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891163932/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891163932",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "891163932" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sangbruket AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Sangbruket AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Sangbruket AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sangbruket AS | BEDR | Skapende kunstnerisk virksomhet innenfor litteratur | Indre Østfold | − |
Kunngjøringer47
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 31.7.2025 | Revisor ↗ |
| 31.7.2025 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2024 | Revisor ↗ |
| 20.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/891163932/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891163932/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891163932",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-31", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "891163932" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Sangbruket AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Sangbruket AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sangbruket AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 41,5 % av driftsinntektene — 26,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,4 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | 4,7 % | 5,3 % |
| Egenkapitalandel | 86,0 % | 61,2 % |
| Likviditetsgrad | 8,96 | 1,97 |
| Gjeldsgrad | 0,16 | 0,31 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,4 % | 8,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +26,2 % | -4,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,2 % | 9,1 % |
| Lønnskostnad | 53,1 % | 41,6 % |
| Annen driftskostnad | 41,5 % | 15,3 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/891163932/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891163932/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891163932",
"nace_code": "90.111",
"industry_count": 519,
"revenue": { "value": 2916235, "percentile": 0.9089 },
"operating_margin": { "value": 0.0344, "percentile": 0.4608 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "891163932" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sangbruket AS på i bransjen?
Hvor ligger Sangbruket AS blant de 519 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sangbruket AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Indre Østfold
1 000+ til i Indre Østfold →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Sangbruket AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sangbruket AS?
Det er registrert 10 525 selskaper i Norge innen skapende kunstnerisk virksomhet innenfor litteratur, hvorav 47 i Indre Østfold.
Er Sangbruket AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 79 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 222 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Sangbruket AS?
Sangbruket AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Sangbruket AS med?
Sangbruket AS driver innen skapende kunstnerisk virksomhet innenfor litteratur, med NACE-kode 90.111 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Forfatterskap, komponering og organisering av kunstnerisk virksomhet.
Hva slags selskap er Sangbruket AS?
Sangbruket AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Sangbruket AS?
Daglig leder i Sangbruket AS er Ingrid Bjørnov, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Sangbruket AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ingrid Bjørnov største eier i Sangbruket AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Terje Holli med 50 %.
Hva er omsetningen til Sangbruket AS?
Sangbruket AS hadde i 2025 en omsetning på 2,92 mill kr og et overskudd på 137 956 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Sangbruket AS?
Sangbruket AS har en registrert aksjekapital på 200 000 kr, fordelt på 200 aksjer.
Hvor ligger Sangbruket AS?
Forretningsadressen til Sangbruket AS er Vesle Roås Trosterudveien 24, 1825, TOMTER i Indre Østfold kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.