- Omsetning
- 49,0 mill
- +56,2 %
- Resultat
- 390 257
- −51,8 %
- Ansatte
- 13
- +1 siden mars
Om Nh Melhusbygg AS
Nh Melhusbygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Melhus, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Marius Endresen er daglig leder, og Dag Runar Båtvik er styreleder. Selskapet er ett av 109 innen oppføring av bygninger i Melhus, og ett av 24 633 i Norge. Det er eldre enn 78 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Tømrer, oppføring og vedlikehold av bygninger. Utvikling av byggeprosjekter for salg eller utleie, totalentreprenør.
Formål
Bygge- og entreprenørvirksomhet, samt alt som står i naturlig forbindelse med dette.
AI-sammendrag
Omsetningsveksten på 56% til 49 mrd kr plasserer aktøren blant de 10% største i bransjen, men driftsmarginen bæres av et tynt fundament: egenkapitalen på 3 mill. kr utgjør bare rundt 12% av eiendelene, under bransjesnittet. Som heleid datterselskap i Norgeshus-gruppen får virksomheten trolig tilgang til kjede- og innkjøpsfordeler, samtidig som resultatet på 390 000 kr er beskjedent i forhold til omsetningen og gir liten buffer ved en eventuell nedgang i boligmarkedet.
API og MCPGET /company/891111932
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891111932" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891111932",
"name": "NH MELHUSBYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": 13,
"address": { "municipality": "MELHUS", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "891111932" })Spør AI-assistenten
Når ble Nh Melhusbygg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Melhus holder Nh Melhusbygg AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Nh Melhusbygg AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +56,2 % fra 2024 · +23,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 49,01 mill kr | 1,81 mill kr | 390 257 kr | 24,95 mill kr | 2,63 mill kr | 22,32 mill kr |
| 2024 | 31,37 mill kr | 1,03 mill kr | 810 478 kr | 10,81 mill kr | 1,75 mill kr | 9,06 mill kr |
| 2023 | 27,46 mill kr | −2,87 mill kr | −734 412 kr | 12,72 mill kr | 606 474 kr | 12,12 mill kr |
| 2022 | 38,57 mill kr | −5,09 mill kr | −5,55 mill kr | 5,53 mill kr | −6,88 mill kr | 12,41 mill kr |
| 2021 | 39,69 mill kr | 33 540 kr | −93 506 kr | 5,12 mill kr | −1,33 mill kr | 6,45 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 77 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 12 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 84 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,7 mill kr (11 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 700 000 kr (3 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 48 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 700 000 kr
API og MCPGET /company/891111932/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891111932/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891111932",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 49006026,
"operating_profit": 1812430,
"net_profit": 390257,
"equity": 2632340,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 31369523,
"operating_profit": 1030645,
"net_profit": 810478,
"equity": 1748823,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "891111932" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Nh Melhusbygg AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Nh Melhusbygg AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Nh Melhusbygg AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 15.03.2021Styre
2Sist endret 23.10.2023Regnskapsfører
1Sist endret 20.01.2021Revisor
1Sist endret 17.10.2024API og MCPGET /company/891111932/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891111932/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891111932",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "891111932" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Nh Melhusbygg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Nh Melhusbygg AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Nh Melhusbygg AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Norgeshus Gruppen AS100 %
- Midt-Norge Gruppen AShadde 75 %
- Norgeshus AShadde 25 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Norgeshus Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/891111932/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891111932/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891111932",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "NORGESHUS GRUPPEN AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "891111932" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Nh Melhusbygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Nh Melhusbygg AS eier Norgeshus Gruppen AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Nh Melhusbygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Norgeshus Gruppen AS
6 selskaperDatterselskaper av Nh Melhusbygg AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/891111932/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891111932/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891111932",
"chain": [
{ "org_no": "993379662", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "891111932", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "891111932" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Nh Melhusbygg AS?
Hvem eier Nh Melhusbygg AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke datterselskaper har Nh Melhusbygg AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nh Melhusbygg AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Melhus | 13 |
Kunngjøringer55
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.10.2024 | Revisor ↗ |
| 6.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.11.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 10.11.2023 | Foretaksnavn ↗ |
| 23.10.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 23.10.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 23.10.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.10.2023 | Signatur ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/891111932/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891111932/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891111932",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "891111932" })Spør AI-assistenten
Når ble Nh Melhusbygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Nh Melhusbygg AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Nh Melhusbygg AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→13
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→14
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→11
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 76,9 % av driftsinntektene — 29,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,7 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 0,8 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 10,6 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,09 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 8,48 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,8 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +56,2 % | +1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 3,77 mill kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 76,9 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 12,4 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 6,7 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/891111932/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891111932/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891111932",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12272,
"revenue": { "value": 49006026, "percentile": 0.9455 },
"operating_margin": { "value": 0.037, "percentile": 0.5407 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "891111932" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nh Melhusbygg AS på i bransjen?
Hvor ligger Nh Melhusbygg AS blant de 12272 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Nh Melhusbygg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Nh Melhusbygg AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 1 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
NH MELHUSBYGG AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Furuhaugen Eiendom AS | Melhus | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+10 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Nh Melhusbygg AS
Hvor stor er bransjen Nh Melhusbygg AS tilhører?
Nh Melhusbygg AS er ett av 109 selskaper innen oppføring av bygninger i Melhus, og ett av 24 633 på landsbasis.
Hvor lenge har Nh Melhusbygg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nh Melhusbygg AS ble etablert i 2007 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 78 % av selskapene.
Er Nh Melhusbygg AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nh Melhusbygg AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Nh Melhusbygg AS?
Organisasjonsformen til Nh Melhusbygg AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Nh Melhusbygg AS?
Marius Endresen er registrert som daglig leder i Nh Melhusbygg AS.
Hvem er største aksjonær i Nh Melhusbygg AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Norgeshus Gruppen AS største eier i Nh Melhusbygg AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Nh Melhusbygg AS for i 2025?
Nh Melhusbygg AS hadde i 2025 en omsetning på 49,01 mill kr og et overskudd på 390 257 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Nh Melhusbygg AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,81 mill kr (driftsmargin 3,7 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Nh Melhusbygg AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Nh Melhusbygg AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Nh Melhusbygg AS?
I Enhetsregisteret er Nh Melhusbygg AS registrert med regnskapsfører Økonomipartner Norge AS og revisor Bdo AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.