Intakt Bilskade Verdal AS
Org.nr 887773602
Om Intakt Bilskade Verdal AS
Intakt Bilskade Verdal AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Verdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Bjørn Derås er daglig leder, og Øyvind Holthe er styreleder. Selskapet er ett av 31 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Verdal, og ett av 7 164 i Norge. Det er eldre enn 79 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Billakkering og bilskadereparasjoner.
Formål
Reparasjon av motorkjøretøy og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på anne måte gjøre seg interessert i andre foretagender. Selskapet skal være deltaker i Intakt kjeden, og bidra til utvikling av merkevaren og konseptet.
AI-sammendrag
Rask omsetningsvekst til tross for en driftsmargin under bransjesnittet tyder på et selskap som prioriterer volum fremfor lønnsomhet i et konkurranseutsatt lokalmarked. Med 80% eierskap hos Intakt Midt AS inngår verkstedet i en større kjedestruktur, noe som trolig gir stordriftsfordeler på innkjøp og merkevare. En solid egenkapitalandel over snittet gir likevel god finansiell buffer for de 13 ansatte i Verdal.
API og MCPGET /company/887773602
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887773602" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887773602",
"name": "INTAKT BILSKADE VERDAL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "95.310",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
"employees": 13,
"address": { "municipality": "VERDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "887773602" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Intakt Bilskade Verdal AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Intakt Bilskade Verdal AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Verdal holder Intakt Bilskade Verdal AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 21,98 mill kr | −60 869 kr | 2,50 mill kr | 11,03 mill kr | 5,17 mill kr | 5,86 mill kr |
| 2024 | 21,32 mill kr | −234 407 kr | 2,51 mill kr | 13,44 mill kr | 4,17 mill kr | 9,27 mill kr |
| 2023 | 24,16 mill kr | 411 939 kr | 2,69 mill kr | 12,01 mill kr | 3,65 mill kr | 8,36 mill kr |
| 2022 | 22,58 mill kr | 881 024 kr | 2,65 mill kr | 9,24 mill kr | 3,46 mill kr | 5,78 mill kr |
| 2021 | 21,53 mill kr | 250 398 kr | 2,08 mill kr | 8,57 mill kr | 3,31 mill kr | 5,25 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 48 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 33 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/887773602/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887773602/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887773602",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 21982962,
"operating_profit": -60869,
"net_profit": 2499918,
"equity": 5166474,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 21321863,
"operating_profit": -234407,
"net_profit": 2512034,
"equity": 4166556,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "887773602" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Intakt Bilskade Verdal AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Intakt Bilskade Verdal AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Intakt Bilskade Verdal AS per år.
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 04.05.2026Styre
5Sist endret 20.09.2022Regnskapsfører
1Sist endret 19.08.2024Revisor
1Sist endret 25.10.2023API og MCPGET /company/887773602/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887773602/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887773602",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "887773602" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Intakt Bilskade Verdal AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Intakt Bilskade Verdal AS?
Hvem er regnskapsfører for Intakt Bilskade Verdal AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 6 ute
- Motor-Trade Holding AShadde 20 %
- Slatlem Bil AShadde 20 %
- Slatlem Verdal AShadde 20 %
- Foinvest AShadde 15 %
- Strandveien Visborg Holding AShadde 10 %
- Leinløkken AShadde 5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Intakt Midt AS | Selskap | Ordinære aksjer | 80.0 % | 192 |
| Menarmo AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10.0 % | 24 |
| Strandveien Auto AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10.0 % | 24 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/887773602/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887773602/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887773602",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "INTAKT MIDT AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 80, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "MENARMO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 10, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "887773602" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Intakt Bilskade Verdal AS eier Intakt Midt AS, og hvem eier resten?
Er Intakt Bilskade Verdal AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Intakt Bilskade Verdal AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 62,2 %Gjensidigestiftelsen
- 4,9 %Folketrygdfondet
- 2,3 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 1,3 %Citibank, N.a.· Irland
- 1,1 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 0,7 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 0,5 %Jpmorgan Chase Bank, N.a., London· Storbritannia
- 0,5 %Verdipapirfond Odin Norge
- 0,5 %Verdipapirfondet Klp Aksjenorge Indeks
- 0,5 %Verdipapirfondet Storebrand Norge Institusjon
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 66 beregnede eiere.
Svært store eierstrukturer er avkortet — de minste eierpostene vises ikke.
Andre selskaper eid av Intakt Midt AS
2 selskaperDatterselskaper av Intakt Bilskade Verdal AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/887773602/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887773602/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887773602",
"chain": [
{ "org_no": "929749715", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "931226347", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "824688672", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "887773602" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Intakt Bilskade Verdal AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Intakt Bilskade Verdal AS?
Hvilke datterselskaper har Intakt Bilskade Verdal AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Intakt Bilskade Verdal AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Verdal | 13 |
Kunngjøringer58
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.5.2026 | Daglig leder ↗ |
| 20.1.2026 | Daglig leder ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.10.2023 | Revisor ↗ |
| 1.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.9.2022 | Styre ↗ |
| 29.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2021 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/887773602/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887773602/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887773602",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-04", "type": "Daglig leder", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "887773602" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Intakt Bilskade Verdal AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Intakt Bilskade Verdal AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Intakt Bilskade Verdal AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→13
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→12
- Stilling utlystDyktig billakkerer? Vi har jobben for deg!
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→11
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 48,0 % av driftsinntektene — 10,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,3 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 11,4 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 46,8 % | 35,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,19 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 1,14 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 48,4 % | 17,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,1 % | +5,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,69 mill kr | 1,58 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 48,0 % | 37,4 % |
| Lønnskostnad | 32,9 % | 33,8 % |
| Annen driftskostnad | 18,5 % | 18,8 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/887773602/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887773602/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887773602",
"nace_code": "95.310",
"industry_count": 3624,
"revenue": { "value": 21982962, "percentile": 0.8616 },
"operating_margin": { "value": -0.0028, "percentile": 0.2825 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "887773602" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Intakt Bilskade Verdal AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Intakt Bilskade Verdal AS blant de største selskapene innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner?
Hvor solid er Intakt Bilskade Verdal AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
INTAKT BILSKADE VERDAL AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Intakt Bilskade Steinkjer AS | Steinkjer | 80.0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Verdal
1 000+ til i Verdal →Ofte spurt om Intakt Bilskade Verdal AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Intakt Bilskade Verdal AS?
Det er registrert 7 164 selskaper i Norge innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, hvorav 31 i Verdal.
Er Intakt Bilskade Verdal AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 79 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 178 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Intakt Bilskade Verdal AS i Enhetsregisteret?
Intakt Bilskade Verdal AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Intakt Bilskade Verdal AS?
Daglig leder i Intakt Bilskade Verdal AS er Bjørn Derås, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Intakt Bilskade Verdal AS?
Største aksjonær i Intakt Bilskade Verdal AS er Intakt Midt AS med 80 % av aksjene, fulgt av Menarmo AS (10 %) og Strandveien Auto AS (10 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Intakt Bilskade Verdal AS?
I 2025 omsatte Intakt Bilskade Verdal AS for 21,98 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 2,50 mill kr.
Hvor mange ansatte har Intakt Bilskade Verdal AS?
Intakt Bilskade Verdal AS har 13 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Hvor ligger Intakt Bilskade Verdal AS?
Forretningsadressen til Intakt Bilskade Verdal AS er Merkurvegen 1B, 7652, VERDAL i Verdal kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.