- Omsetning
- 7,6 mill
- −67 %
- Resultat
- −13,3 mill
- 6 års regnskap
Om Cenium AS
Cenium AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2002 og har vært i drift i 24 år. Selskapet er under tvangsavvikling. Matthijs Welle er styrets leder. I 2023 hadde Cenium AS en omsetning på 7,62 mill kr, en nedgang på 67 % fra 2022. Selskapet endte året med et underskudd på 13,35 mill kr. Egenkapitalen var −21,67 mill kr ved utgangen av 2023. Største aksjonær er Mews Systems B.v. med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 914 innen dataprogrammeringstjenester i Oslo, og ett av 17 665 i Norge. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet og formål
Utvikle og installere hotelspesifikk software og alt som derved står i forbindelse.
API og MCPGET /company/884769922
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/884769922" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "884769922",
"name": "CENIUM AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.100",
"nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "884769922" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Cenium AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Cenium AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Cenium AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2019–2023 · −67 % fra 2022 · −39,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 7,62 mill kr | −13,97 mill kr | −13,35 mill kr | 32,83 mill kr | −21,67 mill kr | 54,50 mill kr |
| 2022 | 23,12 mill kr | −17,94 mill kr | −22,95 mill kr | 32,34 mill kr | −8,32 mill kr | 40,67 mill kr |
| 2021 | 15,65 mill kr | −5,81 mill kr | 2,03 mill kr | 146,52 mill kr | 65,63 mill kr | 80,89 mill kr |
| 2020 | 11,23 mill kr | −9,25 mill kr | −5,38 mill kr | 51,59 mill kr | 8,80 mill kr | 42,79 mill kr |
| 2019 | 12,66 mill kr | −36,15 mill kr | −41,18 mill kr | 52,20 mill kr | 14,18 mill kr | 38,02 mill kr |
Balanse
2023Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2023 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2023)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 30 mill kr (91 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 41 mill kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 2 000 kr
API og MCPGET /company/884769922/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/884769922/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "884769922",
"years": [
{
"year": 2023,
"revenue": 7620000,
"operating_profit": -13975000,
"net_profit": -13346000,
"equity": -21669000,
…
},
{
"year": 2022,
"revenue": 23122000,
"operating_profit": -17944000,
"net_profit": -22950000,
"equity": -8322000,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "884769922" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Cenium AS fra 2022 til 2023, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Cenium AS i 2023, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Cenium AS de siste årene.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 03.04.2023Regnskapsfører
1Sist endret 02.11.2026Bostyrer
1Sist endret 26.03.2026API og MCPGET /company/884769922/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/884769922/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "884769922",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "884769922" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Cenium AS?
Hvem er regnskapsfører for Cenium AS?
List alle roller i Cenium AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Mews Systems B.v.100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mews Systems B.v. | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 243 792 298 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
API og MCPGET /company/884769922/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/884769922/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "884769922",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MEWS SYSTEMS B.V.", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2024, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "884769922" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Cenium AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Cenium AS eier Mews Systems B.v., og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Cenium AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Cenium AS | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Oslo | − |
Kunngjøringer90
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.3.2026 | Tvangsoppløsning ↗ |
| 19.3.2026 | Varsel om tvangsoppløsning ↗ |
| 18.2.2026 | Manglende roller ↗ |
| 16.12.2025 | Revisor ↗ |
| 5.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.11.2023 | Revisor ↗ |
| 15.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.4.2023 | Styre ↗ |
| 24.2.2023 | Kapital ↗ |
| 24.2.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/884769922/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/884769922/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "884769922",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-25", "type": "Tvangsoppløsning", … },
{ "dato": "2026-03-19", "type": "Varsel om tvangsoppløsning", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "884769922" })Spør AI-assistenten
Har Cenium AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Cenium AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Cenium AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)−ECIT INTUNOR AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Endring i roller og styre+Ukjent(Bostyrer)
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder tvangsavvikling:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 141,7 % av driftsinntektene — 121,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -183,4 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | -175,1 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | -66,0 % | 52,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,60 | 1,50 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -67,0 % | +5,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,8 % | 16,3 % |
| Lønnskostnad | 137,2 % | 47,8 % |
| Annen driftskostnad | 141,7 % | 20,7 % |
| Avskrivninger | 2,6 % | 2,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/884769922/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/884769922/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "884769922",
"nace_code": "62.100",
"industry_count": 8464,
"revenue": { "value": 7620000, "percentile": 0.8872 },
"operating_margin": { "value": -1.834, "percentile": 0.1371 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "884769922" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Cenium AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Cenium AS på i bransjen?
Hvor ligger Cenium AS blant de 8464 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Cenium AS er registrert med 5 SkatteFUNN-søknader, 5 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 14.7.2020 | Development of an intelligent service for the hospitality industry | 2020–2023 | Godkjent |
| 15.12.2017 | Development of an intelligent service platform for the hospitality industry | 2018–2019 | Godkjent |
| 14.8.2017 | Cenium Hospitality Power ONE BI Suite | 2017–2019 | Godkjent |
| 30.8.2014 | mPloyee & mGuest | 2014–2016 | Godkjent |
| 1.12.2004 | Utvikling av Cenium hotellsystem | 2004–2007 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/884769922/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/884769922/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "884769922",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Development of an intelligent service for the hospitality industry",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2020-07-14",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "884769922" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Cenium AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Cenium AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Cenium AS søkt om, og ble de godkjent?
Investeringer
CENIUM AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Cenium Scandinavia AS | Oslo | 100,0 % | 2015 | 2024 | Slettet |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+54 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Cenium AS
Hvor stor er bransjen Cenium AS tilhører?
Cenium AS er ett av 4 914 selskaper innen dataprogrammeringstjenester i Oslo, og ett av 17 665 på landsbasis.
Hvor lenge har Cenium AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Cenium AS ble etablert i 2002 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 95 % av selskapene.
Er Cenium AS konkurs?
Cenium AS er under tvangsavvikling. Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Cenium AS?
Styrets leder i Cenium AS er Matthijs Welle. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Cenium AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2024 er Mews Systems B.v. største eier i Cenium AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Cenium AS for i 2023?
Siste tilgjengelige regnskap (2023) viser en omsetning på 7,62 mill kr, ned 67 % fra 2022. Egenkapitalen var −21,67 mill kr ved årsslutt.
Har Cenium AS mottatt offentlig støtte?
Cenium AS er registrert med 5 godkjente SkatteFUNN-søknader.
Hvilken regnskapsfører bruker Cenium AS?
I Enhetsregisteret er Cenium AS registrert med regnskapsfører Ecit Services AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.