- Omsetning
- 373 mill
- −4 %
- Resultat
- 413 mill
- +2 950,8 %
- Ansatte
- 128
- +6 siden mars
Om Hansen Protection AS
Hansen Protection AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Moss, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 1994 og har vært i drift i 32 år. Thomas Patrick Linkenheil er daglig leder, og Thomas Patrick Linkenheil er styreleder. Selskapet er ett av 79 i Norge innen produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Produksjon, handel og å drive andre foretak med økonomisk formål, og likeledes deltagelse i enhver virksomhet med slikt formål.
AI-sammendrag
En egenkapitalandel på rundt 90% og en omsetning på 373 mill. kr plasserer virksomheten helt i toppsjiktet blant norske klesprodusenter, men et omsetningsfall på 4% bryter med bildet av en vekstaktør. Resultatet på 413 mill. kr overstiger omsetningen og tyder på store finansinntekter, trolig konsernbidrag eller utbytte fra datterselskaper, snarere enn drift alene. Som heleid del av Survitec-konsernet er den solide balansen primært en konsernressurs, og utviklingen avhenger av hvordan morselskapet prioriterer produksjonen i Moss.
API og MCPGET /company/871200092
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/871200092" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "871200092",
"name": "HANSEN PROTECTION AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "14.290",
"nace_desc": "Produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted",
"employees": 128,
"address": { "municipality": "MOSS", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "871200092" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Hansen Protection AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Hansen Protection AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Hansen Protection AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −4 % fra 2024 · +1,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 372,63 mill kr | 12,99 mill kr | 413,03 mill kr | 1,23 mrd kr | 1,05 mrd kr | 177,76 mill kr |
| 2024 | 388,10 mill kr | 38,51 mill kr | 13,54 mill kr | 1,00 mrd kr | 729,22 mill kr | 274,89 mill kr |
| 2023 | 363,58 mill kr | 27,62 mill kr | 27,28 mill kr | 1,05 mrd kr | 760,03 mill kr | 285,11 mill kr |
| 2022 | 322,42 mill kr | 25,62 mill kr | 4,58 mill kr | 1,06 mrd kr | 768,93 mill kr | 294,13 mill kr |
| 2021 | 368,71 mill kr | 40,75 mill kr | 29,62 mill kr | 1,09 mrd kr | 827,13 mill kr | 263,40 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 26 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 25 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 420 mill kr (34 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 120 mill kr (10 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 41 mill kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 4,1 mill kr
- Avgitt konsernbidrag
- 90 mill kr
API og MCPGET /company/871200092/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/871200092/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "871200092",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 372627107,
"operating_profit": 12986339,
"net_profit": 413033266,
"equity": 1052540125,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 388095753,
"operating_profit": 38509565,
"net_profit": 13538501,
"equity": 729223806,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "871200092" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Hansen Protection AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hansen Protection AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hansen Protection AS per år.
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 10.07.2025Styre
6Sist endret 13.01.2026Revisor
1Sist endret 12.07.2004Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/871200092/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/871200092/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "871200092",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "871200092" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Hansen Protection AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Hansen Protection AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hansen Protection AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Protection AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Survitec Group Norway AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/871200092/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/871200092/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "871200092",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SURVITEC GROUP NORWAY AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "871200092" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Hansen Protection AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Hansen Protection AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Hansen Protection AS eier Survitec Group Norway AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Survitec Group Norway AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/871200092/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/871200092/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "871200092",
"chain": [
{ "org_no": "912237788", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "871200092", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "871200092" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Hansen Protection AS?
Hvem eier Hansen Protection AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hansen Protection AS Avd Fco Martim | BEDR | Produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted | Bergen | 22 |
| Hansen Protection AS Avd Jens Sagen | BEDR | Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted | Kristiansand | 20 |
| Hansen Protection AS Avd Moss | BEDR | Produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted | Moss | 86 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.9.2026 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 4.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.1.2026 | Styre ↗ |
| 21.10.2025 | Styre ↗ |
| 14.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2025 | Styre ↗ |
| 10.7.2025 | Daglig leder ↗ |
| 16.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/871200092/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/871200092/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "871200092",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-15", "type": "Meldepliktig avtale", … },
{ "dato": "2026-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "871200092" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Hansen Protection AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hansen Protection AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hansen Protection AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:127→128
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:125→127
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:126→125
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:125→126
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 25,6 % av driftsinntektene — 21,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,5 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 110,8 % | 0,5 % |
| Egenkapitalandel | 85,6 % | 17,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,30 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 2,20 |
| Egenkapitalrentabilitet | 39,2 % | 16,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -4,0 % | -4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 2,91 mill kr | 2,91 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 25,6 % | 46,7 % |
| Lønnskostnad | 25,0 % | 25,5 % |
| Annen driftskostnad | 24,4 % | 16,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/871200092/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/871200092/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "871200092",
"nace_code": "14.290",
"industry_count": 27,
"revenue": { "value": 372627107, "percentile": 0.9231 },
"operating_margin": { "value": 0.0349, "percentile": 0.5263 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "871200092" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Hansen Protection AS blant de 27 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Hansen Protection AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Hansen Protection AS blant de største selskapene innen produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted?
Offentlig støtte
Hansen Protection AS er registrert med 3 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet (754 510 kr) og 12 SkatteFUNN-søknader, 11 godkjent.
| Periode | Prosjekt | Aktivitet | Tildelt | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2013–2014 | Personlig Redningsutstyr med Integrert Nødpeilesender - PRINS | Brukerstyrt innovasjonsarena | 754 510 kr | Avsluttet |
| 2012–2015 | Offshore transport-/redningsdrakt med integrert hørselvern | Maksimal utnyttelse av petroleumsreserver | − | Avslag |
| 2009–2011 | Utvikling av oppblåsbare løsninger for bruk i personlig flytebekledning, som sikrer flyteegenskaper i henhold til internasjonale stanarder. | Brukerstyrt innovasjonsarena | − | Avslag |
Kilde: Forskningsrådet
API og MCPGET /company/871200092/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/871200092/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "871200092",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Personlig Redningsutstyr med Integrert Nødpeilesender - PRINS",
"prosjektstart": 2013,
"tildelt_belop": 754510,
…
},
…
],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Hestetun", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2025-08-31", … },
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "871200092" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Hansen Protection AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Hansen Protection AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Hansen Protection AS søkt om, og ble de godkjent?
Immaterielle rettigheter
Hansen Protection AS har 4 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| HANSEN PROTECTION ↗ | 202608621 | − | Under behandling | − |
| HANSEN PROTECTION ↗ | 201203917 | 269173 | Registrert | 16.4.2032 |
| HANSEN PROTECTION ↗ | 201100509 | − | Trukket | − |
| HANSEN SURVIVAL ↗ | 201008463 | 258425 | Registrering opphørt | 16.8.2020 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
HANSEN PROTECTION AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Epiguard AS | Fredrikstad | 3,5 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+10 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Hansen Protection AS
Hvor stor er bransjen Hansen Protection AS tilhører?
Hansen Protection AS er ett av 79 selskaper i Norge innen produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted.
Hvor lenge har Hansen Protection AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hansen Protection AS ble etablert i 1994 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 95 % av selskapene.
Hvilken bransje tilhører Hansen Protection AS?
Hansen Protection AS er registrert i bransjen Produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted (næringskode 14.290). Registrert aktivitet: Produksjon, handel og å drive andre foretak med økonomisk formål, og likeledes deltagelse i enhver virksomhet med slikt formål.
Hvem leder Hansen Protection AS?
Thomas Patrick Linkenheil er registrert som daglig leder i Hansen Protection AS.
Hvem er største aksjonær i Hansen Protection AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Survitec Group Norway AS største eier i Hansen Protection AS med 100 % av aksjene.
Går Hansen Protection AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 372,63 mill kr, ned 4 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,05 mrd kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Hansen Protection AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Hansen Protection AS er 7,10 mill kr (1 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor mange jobber i Hansen Protection AS?
Det er registrert 128 ansatte i Hansen Protection AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Har Hansen Protection AS mottatt offentlig støtte?
Hansen Protection AS er registrert med 3 prosjekter hos Forskningsrådet og 11 godkjente SkatteFUNN-søknader.
Hvilket revisjonsselskap bruker Hansen Protection AS?
I Enhetsregisteret er Hansen Protection AS registrert med revisor Pricewaterhousecoopers AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.