Marlan AS
- Omsetning
- 7,2 mill
- +13 %
- Resultat
- 1,8 mill
- +49,4 %
Om Marlan AS
Marlan AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Fredrikstad, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 1989 og har vært i drift i 37 år. Lars Kristian Andersen er daglig leder, og Magnus Møllerhagen Arvesen er styreleder. I 2025 hadde Marlan AS en omsetning på 7,18 mill kr, en økning på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,75 mill kr. Egenkapitalen var 220 716 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lkandersen Invest AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 206 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Fredrikstad, og ett av 18 750 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Teknisk og rådgivende konsulentvirksomhet, kursvirksomhet og kundestøtte for teknisk programvare, samt utvikling av-, og service til dataprogrammer for teknisk bruk.
API og MCPGET /company/853305812
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/853305812" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "853305812",
"name": "MARLAN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "FREDRIKSTAD", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "853305812" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Marlan AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Marlan AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Marlan AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +13 % fra 2024 · +100,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,18 mill kr | 2,22 mill kr | 1,75 mill kr | 3,64 mill kr | 220 716 kr | 3,42 mill kr |
| 2024 | 6,35 mill kr | 1,47 mill kr | 1,17 mill kr | 2,82 mill kr | 224 727 kr | 2,59 mill kr |
| 2023 | 5,31 mill kr | 1,04 mill kr | 822 390 kr | 2,11 mill kr | 251 181 kr | 1,86 mill kr |
| 2022 | 3,81 mill kr | 607 481 kr | 473 766 kr | 1,54 mill kr | 242 792 kr | 1,30 mill kr |
| 2021 | 3,58 mill kr | 795 611 kr | 730 882 kr | 1,69 mill kr | 269 086 kr | 1,42 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 62 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 55 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 44 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/853305812/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/853305812/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "853305812",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7177777,
"operating_profit": 2215072,
"net_profit": 1752909,
"equity": 220716,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6353511,
"operating_profit": 1465679,
"net_profit": 1173546,
"equity": 224727,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "853305812" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Marlan AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Marlan AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Marlan AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 26.11.2020Styre
2Sist endret 26.11.2020Regnskapsfører
1Sist endret 03.05.2022Revisor
1Sist endret 11.04.2026API og MCPGET /company/853305812/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/853305812/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "853305812",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "853305812" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Marlan AS?
List alle roller i Marlan AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Marlan AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 2 ute
- Jon Aaleskjærhadde 90 %
- Erik Larsenhadde 10 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lkandersen Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 110 |
| Marve Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 110 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/853305812/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/853305812/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "853305812",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "LKANDERSEN INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "MARVE HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "853305812" })Spør AI-assistenten
Er Marlan AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Marlan AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Marlan AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Marlan AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Fredrikstad | − |
Kunngjøringer52
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.4.2026 | Revisor ↗ |
| 24.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.11.2021 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 11.11.2021 | Revisor ↗ |
| 23.9.2021 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/853305812/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/853305812/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "853305812",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-10", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-02-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "853305812" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Marlan AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Marlan AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Marlan AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+REVISORGRUPPEN FJORDANE AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 62,1 % av driftsinntektene — 18,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 30,9 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | 24,4 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 6,1 % | 54,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,06 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 15,51 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 794,2 % | 8,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +13,0 % | +2,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 62,1 % | 43,8 % |
| Annen driftskostnad | 7,0 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/853305812/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/853305812/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "853305812",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9231,
"revenue": { "value": 7177777, "percentile": 0.8738 },
"operating_margin": { "value": 0.3086, "percentile": 0.7281 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "853305812" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Marlan AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Marlan AS på i bransjen?
Hvor ligger Marlan AS blant de 9231 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Marlan AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 22.10.2002 | Utvikling av forretningskonsept for økt bruk av hydrauliske systemer og komponenter | 2002–2003 | Avslått |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/853305812/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/853305812/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "853305812",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Utvikling av forretningskonsept for økt bruk av hydrauliske systemer og komponenter",
"godkjent": false,
"innsendt_dato": "2002-10-22",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "853305812" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Marlan AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilken offentlig støtte har Marlan AS fått?
Godkjenninger og registre
Marlan AS har status «Godkjent» i Arbeidstilsynets bemanningsforetaksregister.
Statusen er gjengitt slik den står i registeret. Det er oppdragsgivers ansvar å kontrollere status hos Arbeidstilsynet før innleie.
Kilde: Arbeidstilsynet
Investeringer
MARLAN AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Fredrikstad Fotballinvest AS | Fredrikstad | 0,0 % | 2015 | 2017 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Marlan AS
Hvor stor er bransjen Marlan AS tilhører?
Marlan AS er ett av 206 selskaper innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Fredrikstad, og ett av 18 750 på landsbasis.
Hvor lenge har Marlan AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Marlan AS ble etablert i 1989 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Marlan AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for annen teknisk konsulentvirksomhet er en driftsmargin på 8,7 %. Marlan AS lå på 30,9 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Marlan AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Marlan AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Marlan AS?
Lars Kristian Andersen er registrert som daglig leder i Marlan AS.
Hvem eier Marlan AS?
Marlan AS eies i hovedsak av Lkandersen Invest AS (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Marlan AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 7,18 mill kr, opp 13 % fra 2024. Egenkapitalen var 220 716 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Marlan AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Marlan AS en egenkapital på 220 716 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 6,1 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.