Vingaver AS
Org.nr 830804382
Om Vingaver AS
Vingaver AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med bredt vareutvalg ellers. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Stein Falk-Larssen er daglig leder, og Stein Falk-Larssen er styreleder. I 2025 hadde Vingaver AS en omsetning på 752 092 kr, en økning på 232 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 10 062 kr. Egenkapitalen var 50 381 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stein Falk-Larssen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 57 innen detaljhandel med bredt vareutvalg ellers i Trondheim, og ett av 2 084 i Norge. Det ble etablert samme år som 184 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Selge varer og tjenester innen nettbutikk - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
API og MCPGET /company/830804382
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/830804382" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "830804382",
"name": "VINGAVER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.120",
"nace_desc": "Detaljhandel med bredt vareutvalg ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "830804382" })Spør AI-assistenten
Hvor i Trondheim holder Vingaver AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Vingaver AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Vingaver AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 752 092 kr | 20 640 kr | 10 062 kr | 877 349 kr | 50 381 kr | 826 968 kr |
| 2024 | 226 660 kr | 8 045 kr | 7 385 kr | 184 178 kr | 40 318 kr | 143 860 kr |
| 2023 | 20 484 kr | 2 934 kr | 2 934 kr | 33 492 kr | 32 934 kr | 558 kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 65 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 61 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 39 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/830804382/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/830804382/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "830804382",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 752092, "operating_profit": 20640, "net_profit": 10062, "equity": 50381, … },
{ "year": 2024, "revenue": 226660, "operating_profit": 8045, "net_profit": 7385, "equity": 40318, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "830804382" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vingaver AS per år.
Hvordan har omsetningen til Vingaver AS utviklet seg fra 2022 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vingaver AS i 2025?
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 09.02.2023Styre
1Sist endret 09.02.2023API og MCPGET /company/830804382/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/830804382/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "830804382",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "830804382" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Vingaver AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Vingaver AS?
List alle roller i Vingaver AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stein Falk-Larssen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/830804382/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/830804382/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "830804382",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "830804382" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Vingaver AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vingaver AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vingaver AS | BEDR | Detaljhandel med bredt vareutvalg ellers | Trondheim | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.6.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.3.2026 | Varsel om tvangsoppløsning ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.7.2023 | Foretaksnavn ↗ |
| 9.2.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/830804382/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/830804382/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "830804382",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-03", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-04-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "830804382" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Vingaver AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vingaver AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vingaver AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Ingvald Ystgaards veg 15→Øvre Granåslia 3
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 5,7 % | 31,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,06 | 1,39 |
| Gjeldsgrad | 16,41 | 0,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | 20,0 % | 3,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/830804382/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/830804382/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "830804382",
"nace_code": "47.120",
"industry_count": 739,
"revenue": { "value": 752092, "percentile": 0.5899 },
"operating_margin": { "value": 0.0274, "percentile": 0.5519 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "830804382" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Vingaver AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vingaver AS på i bransjen?
Hvor ligger Vingaver AS blant de 739 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Vingaver AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vingaver AS?
Det er registrert 2 084 selskaper i Norge innen detaljhandel med bredt vareutvalg ellers, hvorav 57 i Trondheim.
Er Vingaver AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 29 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 184 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Vingaver AS et aktivt selskap?
Vingaver AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Vingaver AS?
Daglig leder i Vingaver AS er Stein Falk-Larssen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Vingaver AS?
Stein Falk-Larssen er registrert som styreleder i Vingaver AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Vingaver AS?
Største aksjonær i Vingaver AS er Stein Falk-Larssen med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Vingaver AS?
I 2025 omsatte Vingaver AS for 752 092 kr, opp 232 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 10 062 kr.
Er Vingaver AS registrert i MVA-registeret?
Vingaver AS er registrert i MVA-registeret (siden 2024) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.