Metro 2 AS
- Omsetning
- 2,8 mill
- +27,3 %
- Resultat
- −422 479
- 5 års regnskap
- Ansatte
- 10
Om Metro 2 AS
Metro 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Drift av barer. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Knut Are Teigen er styrets leder. I 2025 hadde Metro 2 AS en omsetning på 2,82 mill kr, en økning på 27 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 422 479 kr. Egenkapitalen var 254 048 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Knut Are Teigen med 99,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 38 innen drift av barer i Trondheim, og ett av 863 i Norge. Det ble etablert samme år som 55 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (82 %).
Aktivitet og formål
Drift av pub og nattklubb, og andre produkt/tjenester som naturlig hører sammen med denne virksomhet.
API og MCPGET /company/829792052
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829792052" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829792052",
"name": "METRO 2 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.300",
"nace_desc": "Drift av barer",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "829792052" })Spør AI-assistenten
Hvor i Trondheim holder Metro 2 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Metro 2 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Metro 2 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +27,3 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,82 mill kr | −414 992 kr | −422 479 kr | 748 002 kr | 254 048 kr | 493 955 kr |
| 2024 | 2,21 mill kr | −585 435 kr | −522 331 kr | 1,12 mill kr | −231 586 kr | 1,35 mill kr |
| 2023 | 2,55 mill kr | −645 220 kr | −574 569 kr | 1,10 mill kr | 71 242 kr | 1,03 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −16 920 kr | −16 920 kr | 14 551 kr | 13 080 kr | 1 470 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 47 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 31 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 71 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/829792052/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829792052/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829792052",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2818563,
"operating_profit": -414992,
"net_profit": -422479,
"equity": 254048,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2213330,
"operating_profit": -585435,
"net_profit": -522331,
"equity": -231586,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "829792052" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Metro 2 AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Metro 2 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Metro 2 AS per år.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 17.07.2025Regnskapsfører
1Sist endret 21.07.2026API og MCPGET /company/829792052/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829792052/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829792052",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "829792052" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Metro 2 AS?
List alle roller i Metro 2 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Metro 2 AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute
- Knut Are Teigen99,5 %
… og 1 flere
- Metro Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Knut Are Teigen | Person | Ordinære aksjer | 99,5 % | 29 850 |
| Lijo Service AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,5 % | 150 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/829792052/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829792052/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829792052",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "LIJO SERVICE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 0.5, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "829792052" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Metro 2 AS eier Lijo Service AS, og hvem eier resten?
Er Metro 2 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Metro 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Metro 2 AS | BEDR | Drift av barer | Trondheim | 10 |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2025 | Styre ↗ |
| 24.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.12.2023 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 11.10.2023 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 24.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.9.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/829792052/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829792052/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829792052",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-17", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "829792052" })Spør AI-assistenten
Hvilke fusjoner har Metro 2 AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Metro 2 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Metro 2 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→9
- Stilling utlystBartender
- Endring i roller og styre−AIDER AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→11
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 47,3 % av driftsinntektene — 19,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -14,7 % | 1,9 % |
| Resultatmargin | -15,0 % | 1,3 % |
| Egenkapitalandel | 34,0 % | 16,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,35 | 1,03 |
| Gjeldsgrad | 1,94 | 1,64 |
| Egenkapitalrentabilitet | -166,3 % | 21,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +27,3 % | +4,8 % |
| Omsetning per ansatt | 281 856,3 kr | 414 611,333 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 34,0 % | 32,7 % |
| Lønnskostnad | 31,5 % | 32,1 % |
| Annen driftskostnad | 47,3 % | 27,5 % |
| Avskrivninger | 2,0 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/829792052/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/829792052/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "829792052",
"nace_code": "56.300",
"industry_count": 654,
"revenue": { "value": 2818563, "percentile": 0.4562 },
"operating_margin": { "value": -0.1472, "percentile": 0.145 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "829792052" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Metro 2 AS blant de 654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Metro 2 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Metro 2 AS blant de største selskapene innen drift av barer?
Lignende selskaper
AIOgså i Trondheim
1 000+ til i Trondheim →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Metro 2 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Metro 2 AS?
Det er registrert 863 selskaper i Norge innen drift av barer, hvorav 38 i Trondheim.
Er Metro 2 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 32 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 55 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Metro 2 AS?
Metro 2 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Metro 2 AS?
Metro 2 AS driver innen drift av barer, med NACE-kode 56.300 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Drift av pub og nattklubb, og andre produkt/tjenester som naturlig hører sammen med denne virksomhet.
Hva slags selskap er Metro 2 AS?
Metro 2 AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Metro 2 AS?
Metro 2 AS eies i hovedsak av Knut Are Teigen (99,5 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Metro 2 AS?
I 2025 omsatte Metro 2 AS for 2,82 mill kr, opp 27 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 422 479 kr.
Hva er driftsresultatet til Metro 2 AS?
I 2025 hadde Metro 2 AS et driftsresultat på −414 992 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −14,7 %.
Hva er aksjekapitalen i Metro 2 AS?
Metro 2 AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 30 000 aksjer.
Er Metro 2 AS registrert i MVA-registeret?
Metro 2 AS er registrert i MVA-registeret (siden 2023) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.