Pav Invest AS
- Omsetning
- 136 216
- −80,7 %
- Resultat
- −8 849
- −102,4 %
Om Pav Invest AS
Pav Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Paul Andre Venås er styrets leder. I 2025 hadde Pav Invest AS en omsetning på 136 216 kr, en nedgang på 81 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 8 849 kr. Egenkapitalen var 529 555 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Paul Andre Venås med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 841 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim, og ett av 76 536 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 371 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Investeringsselskap. Investering i andre selskaper herunder andre finansielle instrumenter.
Formål
Eie andre virksomheter samt kjøp og salg av andre finansielle instrumenter.
API og MCPGET /company/828737872
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828737872" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828737872",
"name": "PAV INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "828737872" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Pav Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Pav Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trondheim holder Pav Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −80,7 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 136 216 kr | 10 378 kr | −8 849 kr | 571 144 kr | 529 555 kr | 41 589 kr |
| 2024 | 706 327 kr | 473 368 kr | 369 138 kr | 767 529 kr | 538 404 kr | 229 125 kr |
| 2023 | 275 032 kr | 221 677 kr | 172 250 kr | 450 654 kr | 369 267 kr | 81 387 kr |
| 2022 | 243 567 kr | 224 643 kr | 177 537 kr | 314 122 kr | 267 016 kr | 47 106 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 91 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/828737872/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828737872/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828737872",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 136216, "operating_profit": 10378, "net_profit": -8849, "equity": 529555, … },
{ "year": 2024, "revenue": 706327, "operating_profit": 473368, "net_profit": 369138, "equity": 538404, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "828737872" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Pav Invest AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Pav Invest AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Pav Invest AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 15.02.2022Regnskapsfører
1Sist endret 15.02.2022API og MCPGET /company/828737872/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828737872/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828737872",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "828737872" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Pav Invest AS?
List alle roller i Pav Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Pav Invest AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Paul Andre Venås | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/828737872/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828737872/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828737872",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "828737872" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Pav Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Pav Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Pav Invest AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Trondheim | − |
Kunngjøringer5
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.2.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/828737872/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828737872/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828737872",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "828737872" })Spør AI-assistenten
Når leverte Pav Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Pav Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Pav Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 92,7 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 12,60 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,08 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1,7 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/828737872/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828737872/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828737872",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 136216, "percentile": 0.33 },
"operating_margin": { "value": 0.0762, "percentile": 0.2563 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "828737872" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Pav Invest AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Pav Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Pav Invest AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Investeringer
PAV INVEST AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Søra AS | Trondheim | 50,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Trondheim
1 000+ til i Trondheim →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Pav Invest AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Pav Invest AS?
Det er registrert 76 536 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 2 841 i Trondheim.
Er Pav Invest AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 16 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 371 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Pav Invest AS et aktivt selskap?
Pav Invest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Pav Invest AS?
Pav Invest AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Pav Invest AS?
Største aksjonær i Pav Invest AS er Paul Andre Venås med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Pav Invest AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 136 216 kr, ned 81 % fra 2024. Egenkapitalen var 529 555 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Pav Invest AS?
I 2025 hadde Pav Invest AS et driftsresultat på 10 378 kr.
Hvor solid er balansen til Pav Invest AS?
Egenkapitalen i Pav Invest AS var 529 555 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 92,7 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Pav Invest AS?
Pav Invest AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Hvem fører regnskapet til Pav Invest AS?
Pergus AS er registrert som regnskapsfører for Pav Invest AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.