Hernes Fus Barnehage AS
Org.nr 827308692
Om Hernes Fus Barnehage AS
Hernes Fus Barnehage AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Elverum, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Førskoleundervisning og drift av barnehager. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Nina Ulvåknippa Bårdseng er daglig leder, og Magnus Blikshavn er styreleder. Selskapet er ett av 6 innen førskoleundervisning og drift av barnehager i Elverum, og ett av 2 961 i Norge. Det ble etablert samme år som 82 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet
Drive barnehage.
Formål
Å drive barnehage.
AI-sammendrag
Negativ egenkapital på 2 mill. kr mot eiendeler på bare 2 mill. kr og et underskudd på 296 000 kr plasserer barnehagen i bunn 25% både på driftsmargin og egenkapitalandel i bransjen, til tross for omsetning og bemanning over snittet. Som heleid datterselskap av SFR Barnehager AS er den økonomiske robustheten trolig avhengig av konsernstøtte, og flatt omsetningsnivå gir lite rom til å vokse ut av situasjonen. Fire kunngjøringer siste to år og et enkeltmedlems styre understreker at det er verdt å følge med på den finansielle utviklingen.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14,97 mill kr | −458 962 kr | −295 518 kr | 1,95 mill kr | −1,53 mill kr | 3,48 mill kr |
| 2024 | 14,94 mill kr | −596 968 kr | −379 862 kr | 1,93 mill kr | −1,24 mill kr | 3,16 mill kr |
| 2023 | 14,03 mill kr | −735 799 kr | −502 387 kr | 1,90 mill kr | −855 469 kr | 2,76 mill kr |
| 2022 | 12,31 mill kr | −615 673 kr | −383 083 kr | 1,91 mill kr | −353 082 kr | 2,27 mill kr |
| 2021 | 13,31 mill kr | 709 507 kr | 566 169 kr | 14,84 mill kr | 30 000 kr | 14,81 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 78 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 18 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 07.05.2025Styre
1Sist endret 15.08.2023Regnskapsfører
1Sist endret 04.10.2021Revisor
1Sist endret 25.10.2025Fullmakt
(ikke i roller)Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Sfr Barnehager AS100 %
- Trygge Barnehager AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sfr Barnehager AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Sfr Barnehager AS
147 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hernes Fus Barnehage AS | BEDR | Førskoleundervisning og drift av barnehager | Elverum | 25 |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.10.2025 | Revisor ↗ |
| 17.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.5.2025 | Daglig leder ↗ |
| 23.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.2.2024 | Signatur ↗ |
| 15.8.2023 | Styre ↗ |
| 9.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→25
- Stilling utlystKan du leke, lære og inspirere?
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:23→20
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:25→23
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 25,5 % av driftsinntektene — 9,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -3,1 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | -2,0 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | -78,4 % | 28,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,52 | 1,40 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,2 % | +4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 598 866,08 kr | 584 417,022 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 77,6 % | 77,8 % |
| Annen driftskostnad | 25,5 % | 15,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Elverum
1 000+ til i Elverum →Spørsmål og svar om Hernes Fus Barnehage AS
Hvor stor er bransjen Hernes Fus Barnehage AS tilhører?
Hernes Fus Barnehage AS er ett av 6 selskaper innen førskoleundervisning og drift av barnehager i Elverum, og ett av 2 961 på landsbasis.
Hvor lenge har Hernes Fus Barnehage AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hernes Fus Barnehage AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 30 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Hernes Fus Barnehage AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for førskoleundervisning og drift av barnehager er en driftsmargin på 2,1 %. Hernes Fus Barnehage AS lå på −3,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Hernes Fus Barnehage AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hernes Fus Barnehage AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Hernes Fus Barnehage AS?
Hernes Fus Barnehage AS er registrert i bransjen Førskoleundervisning og drift av barnehager (næringskode 85.100). Registrert aktivitet: Drive barnehage.
Hvilken selskapsform har Hernes Fus Barnehage AS?
Organisasjonsformen til Hernes Fus Barnehage AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Hernes Fus Barnehage AS?
Nina Ulvåknippa Bårdseng er registrert som daglig leder i Hernes Fus Barnehage AS.
Hvem er største aksjonær i Hernes Fus Barnehage AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Sfr Barnehager AS største eier i Hernes Fus Barnehage AS med 100 % av aksjene.
Går Hernes Fus Barnehage AS med overskudd?
Hernes Fus Barnehage AS hadde i 2025 en omsetning på 14,97 mill kr og et underskudd på 295 518 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Hernes Fus Barnehage AS?
Driftsresultatet for 2025 var −458 962 kr (driftsmargin −3,1 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.