Vanadis AS
- Omsetning
- 8,3 mill
- +32,6 %
- Resultat
- −249 mill
- −442,4 %
Om Vanadis AS
Vanadis AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Eli Sævareid er styrets leder. I 2025 hadde Vanadis AS en omsetning på 8,32 mill kr, en økning på 33 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 248,74 mill kr. Egenkapitalen var 1,19 mrd kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Niflheim AS med 30,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 565 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 382 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Investere i aksjer, verdipapirer og andre selskapsandeler, samt hva hermed står i forbindelse. Samt utlån og finansiering til nærstående selskap, og utførelse av administrative tjenester med videre til nærstående selskap.
API og MCPGET /company/914719526
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914719526" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914719526",
"name": "VANADIS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914719526" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Vanadis AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Vanadis AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Vanadis AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +32,6 % fra 2024 · +236,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,32 mill kr | −786 167 kr | −248,74 mill kr | 1,35 mrd kr | 1,19 mrd kr | 155,85 mill kr |
| 2024 | 6,27 mill kr | −1,20 mill kr | 72,64 mill kr | 1,93 mrd kr | 1,44 mrd kr | 490,46 mill kr |
| 2023 | 5,28 mill kr | −2,97 mill kr | 61,59 mill kr | 1,90 mrd kr | 1,47 mrd kr | 428,89 mill kr |
| 2022 | 4,73 mill kr | −962 276 kr | 20,26 mill kr | 1,78 mrd kr | 1,54 mrd kr | 240,40 mill kr |
| 2021 | 2,47 mill kr | −905 556 kr | 1,67 mrd kr | 2,76 mrd kr | 1,83 mrd kr | 929,06 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 64 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte for regnskapsåret.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 120 mill kr (9 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 81 mill kr (6 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 360 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 57 mill kr
API og MCPGET /company/914719526/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914719526/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914719526",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8318416,
"operating_profit": -786167,
"net_profit": -248738951,
"equity": 1194728036,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6271591,
"operating_profit": -1195597,
"net_profit": 72636948,
"equity": 1443466987,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914719526" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Vanadis AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Vanadis AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Vanadis AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 22.12.2014Regnskapsfører
1Sist endret 21.12.2016Revisor
1Sist endret 10.11.2025API og MCPGET /company/914719526/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914719526/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914719526",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914719526" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Vanadis AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Vanadis AS?
Hvem er regnskapsfører for Vanadis AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 3 ute
- Niflheim AS30,1 %
- Sera AS30,1 %
- Wyrd Holding AS30,1 %
- Niflheim II AShadde 30,1 %
- Sera II AShadde 30,1 %
- Wyrd Holding II AShadde 30,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Niflheim AS | Selskap | B-aksjer | 30,1 % | 90 300 |
| Sera AS | Selskap | B-aksjer | 30,1 % | 90 300 |
| Wyrd Holding AS | Selskap | B-aksjer | 30,1 % | 90 300 |
| Vanadis Holding AS | Selskap | A-aksjer | 9,7 % | 29 100 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914719526/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914719526/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914719526",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NIFLHEIM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 30.1, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "SERA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 30.1, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914719526" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Vanadis AS eier Niflheim AS, og hvem eier resten?
Er Vanadis AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Vanadis AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Vanadis AS
7 selskaperAPI og MCPGET /company/914719526/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914719526/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914719526",
"chain": [
{ "org_no": "914719526", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 7,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "914719526" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Vanadis AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vanadis AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Oslo | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.11.2025 | Revisor ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.12.2023 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 1.11.2023 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 20.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914719526/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914719526/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914719526",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-10", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914719526" })Spør AI-assistenten
Hvilke fusjoner har Vanadis AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Vanadis AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vanadis AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 64,1 % av driftsinntektene — 56,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -9,5 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | -2990,2 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 88,5 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,88 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -20,8 % | -0,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +32,6 % | -14,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 64,1 % | 7,7 % |
| Annen driftskostnad | 45,3 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914719526/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914719526/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914719526",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13694,
"revenue": { "value": 8318416, "percentile": 0.8996 },
"operating_margin": { "value": -0.0945, "percentile": 0.3053 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914719526" })Spør AI-assistenten
Er Vanadis AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Hvor solid er Vanadis AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vanadis AS på i bransjen?
Immaterielle rettigheter
Vanadis AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| MIO ↗ | 201916044 | 310076 | Registrert | 2.12.2029 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
VANADIS AS eier aksjer i 32 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Betongarbeid AS | Oslo | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Vista Holding I AS | Oslo | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Sjavn AS | Oslo | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Mio Bolig AS | Oslo | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Byfa Bygg For Alle AS | Oslo | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Bømlo Hus Bygg AS | Bømlo | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Viiben AS | Haugesund | 60,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Ymir Energy Holding AS | Haugesund | 50,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Mio Gruppen AS | Oslo | 50,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Kråkebolleutvikling AS | Haugesund | 50,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+8 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Vanadis AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vanadis AS?
Det er registrert 14 382 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 2 565 i Oslo.
Er Vanadis AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 63 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 543 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Vanadis AS?
Vanadis AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilke eiere står bak Vanadis AS?
Vanadis AS eies i hovedsak av Niflheim AS (30,1 %). Totalt er det registrert 4 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Vanadis AS?
I 2025 omsatte Vanadis AS for 8,32 mill kr, opp 33 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 248,74 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Vanadis AS?
I 2025 hadde Vanadis AS et driftsresultat på −786 167 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −9,5 %.
Har Vanadis AS registrerte immaterielle rettigheter?
Hos Patentstyret er det registrert 1 varemerke knyttet til Vanadis AS.
Hvem er revisor for Vanadis AS?
Vanadis AS bruker Flexi AS som regnskapsfører og Cedra Norge AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.