Hv Capital Nef AS
- Omsetning
- 13,9 mill
- +47,4 %
- Resultat
- 7,2 mill
- +57,9 %
Om Hv Capital Nef AS
Hv Capital Nef AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Egeninvesteringsselskaper i finansielle konsern og for offentlig forvaltning. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Nils Petter Ueland er daglig leder, og Peter Ulrik Hammerich er styreleder. I 2025 hadde Hv Capital Nef AS en omsetning på 13,85 mill kr, en økning på 47 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 7,19 mill kr. Egenkapitalen var 38,38 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Albemarle Invest 2 AS med 24,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen egeninvesteringsselskaper i finansielle konsern og for offentlig forvaltning i Stavanger, og ett av 68 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Å etablere samt investere, direkte og indirekte, i HitecVision New Energy Fund, eie aksjer i general partner i HitecVision New Energy Fund, samt eie aksjer i selskapet selv, og yte slike tjenester relatert til HitecVision New Energy Fund som til enhver tid finnes hensiktsmessig.
Formål
Etablere og investere, direkte og indirekte, i HitecVision New Energy Fund, eie aksjer i general partner for HitecVision New Energy Fund, samt eie aksjer i selskapet selv, og yte slike tjenester relatert til HitecVision New Energy Fund som til enhver tid finnes hensiktsmessig.
API og MCPGET /company/827213292
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827213292" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827213292",
"name": "HV CAPITAL NEF AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.322",
"nace_desc": "Egeninvesteringsselskaper i finansielle konsern og for offentlig forvaltning",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "827213292" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Hv Capital Nef AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Hv Capital Nef AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stavanger holder Hv Capital Nef AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +47,4 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13,85 mill kr | 13,71 mill kr | 7,19 mill kr | 142,40 mill kr | 38,38 mill kr | 104,01 mill kr |
| 2024 | 9,40 mill kr | 9,11 mill kr | 4,55 mill kr | 106,96 mill kr | 31,19 mill kr | 75,77 mill kr |
| 2023 | 23,10 mill kr | 23,01 mill kr | 18,00 mill kr | 69,57 mill kr | 31,53 mill kr | 38,03 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −416 124 kr | 93 304 kr | 60,22 mill kr | 13,96 mill kr | 46,26 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −484 740 kr | −1 kr | 10,48 mill kr | 10,00 mill kr | 482 039 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 14 mill kr (10 % av balansen)
API og MCPGET /company/827213292/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827213292/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827213292",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 13853385,
"operating_profit": 13707823,
"net_profit": 7191014,
"equity": 38383946,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9396680,
"operating_profit": 9105574,
"net_profit": 4553000,
"equity": 31192932,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "827213292" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Hv Capital Nef AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Hv Capital Nef AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hv Capital Nef AS de siste årene.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 25.03.2022Styre
4Sist endret 15.02.2025Revisor
1Sist endret 07.06.2021API og MCPGET /company/827213292/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827213292/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827213292",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "827213292" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hv Capital Nef AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Hv Capital Nef AS?
List alle roller i Hv Capital Nef AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Manin AS2 %
- Tejr Holding AShadde 2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Albemarle Invest 2 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 24,7 % | 2 500 000 |
| Hitecvision AS | Selskap | Ordinære aksjer | 23,4 % | 2 366 667 |
| Hv Capital Nef AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,6 % | 666 666 |
| Eføy Investering AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,0 % | 400 000 |
| Ebell AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,0 % | 300 000 |
| Jva Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,0 % | 300 000 |
| Kyrvatn AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,0 % | 300 000 |
| Pamar AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,0 % | 300 000 |
| Bixby Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,0 % | 200 000 |
| Ck Capital AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,0 % | 200 000 |
25 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/827213292/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827213292/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827213292",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ALBEMARLE INVEST 2 AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 24.67,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "HITECVISION AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 23.36, "year": 2025, … },
…
],
"total": 25
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "827213292" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Hv Capital Nef AS eier Albemarle Invest 2 AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Hv Capital Nef AS?
Er Hv Capital Nef AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 46 beregnede eiere.
Eierstrukturen inneholder krysseierskap (sirkulært eierskap).
Datterselskaper av Hv Capital Nef AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/827213292/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827213292/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827213292",
"chain": [
{ "org_no": "827213292", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "827213292" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Hv Capital Nef AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2026 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 28.4.2026 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.4.2025 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 9.4.2025 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 15.2.2025 | Styre ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2024 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 12.6.2024 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/827213292/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827213292/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827213292",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-28", "type": "Erverv av egne aksjer-fullmakt", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "827213292" })Spør AI-assistenten
Når leverte Hv Capital Nef AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Hv Capital Nef AS sist endret?
Har Hv Capital Nef AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Kostnadsfordelingen ligger nær bransjenormen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 98,9 % | 88,8 % |
| Resultatmargin | 51,9 % | 97,9 % |
| Egenkapitalandel | 27,0 % | 96,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,06 | 28,11 |
| Gjeldsgrad | 2,71 | 0,02 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,7 % | 2,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +47,4 % | +0,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 1,1 % | 3,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/827213292/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/827213292/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "827213292",
"nace_code": "64.322",
"industry_count": 67,
"revenue": { "value": 13853385, "percentile": 0.8308 },
"operating_margin": { "value": 0.9895, "percentile": 0.6522 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "827213292" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Hv Capital Nef AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hv Capital Nef AS på i bransjen?
Hvor ligger Hv Capital Nef AS blant de 67 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
HV CAPITAL NEF AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Hitecvision New Energy Fund AS | Stavanger | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Hv Daytona Co-Invest AS | Stavanger | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Hv Capital Nef AS | Stavanger | 6,6 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Hv Storm Co-Invest AS | Stavanger | 0,4 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+94 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Hv Capital Nef AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hv Capital Nef AS?
Det er registrert 68 selskaper i Norge innen egeninvesteringsselskaper i finansielle konsern og for offentlig forvaltning, hvorav 4 i Stavanger.
Er Hv Capital Nef AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 28 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Hv Capital Nef AS bedre enn andre i bransjen?
Hv Capital Nef AS hadde en driftsmargin på 98,9 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 88,8 % for egeninvesteringsselskaper i finansielle konsern og for offentlig forvaltning.
Hvilken status har Hv Capital Nef AS i Enhetsregisteret?
Hv Capital Nef AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Hv Capital Nef AS med?
Hv Capital Nef AS driver innen egeninvesteringsselskaper i finansielle konsern og for offentlig forvaltning, med NACE-kode 64.322 i Enhetsregisteret.
Hvem er daglig leder i Hv Capital Nef AS?
Daglig leder i Hv Capital Nef AS er Nils Petter Ueland, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Hv Capital Nef AS?
Største aksjonær i Hv Capital Nef AS er Albemarle Invest 2 AS med 24,7 % av aksjene, fulgt av Hitecvision AS (23,4 %) og Hv Capital Nef AS (6,6 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvilke datterselskaper har Hv Capital Nef AS?
Hv Capital Nef AS har 2 registrerte datterselskaper: Hitecvision New Energy Fund AS og Hv Daytona Co-Invest AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er omsetningen til Hv Capital Nef AS?
I 2025 omsatte Hv Capital Nef AS for 13,85 mill kr, opp 47 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 7,19 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Hv Capital Nef AS?
I 2025 hadde Hv Capital Nef AS et driftsresultat på 13,71 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 98,9 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.