Niilas AS
- Omsetning
- 28,0 mill
- +0,6 %
- Resultat
- 3,2 mill
- +86,1 %
- Ansatte
- 55
- +5 siden mars
Om Niilas AS
Niilas AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kautokeino, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Drift av hoteller. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Matthias Benjamin Tanski er daglig leder, og Lars Petter Mathisen er styreleder. I 2025 hadde Niilas AS en omsetning på 27,95 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,25 mill kr. Egenkapitalen var 1,02 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hættas Opplevelser AS med 39 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen drift av hoteller i Kautokeino, og ett av 1 805 i Norge. Det ble etablert samme år som 59 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (90 %).
Aktivitet og formål
Drift av hoteller, restauranter og tilhørende virksomheter.
API og MCPGET /company/826847972
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826847972" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826847972",
"name": "NIILAS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "55.100",
"nace_desc": "Drift av hoteller",
"employees": 55,
"address": { "municipality": "KAUTOKEINO", "county": "FINNMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "826847972" })Spør AI-assistenten
Når ble Niilas AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Kautokeino holder Niilas AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Niilas AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,6 % fra 2024 · +2 560,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 27,95 mill kr | 4,18 mill kr | 3,25 mill kr | 9,44 mill kr | 1,02 mill kr | 8,42 mill kr |
| 2024 | 27,79 mill kr | 2,23 mill kr | 1,74 mill kr | 7,15 mill kr | 1,02 mill kr | 6,12 mill kr |
| 2023 | 25,25 mill kr | 2,54 mill kr | 1,94 mill kr | 7,59 mill kr | 1,02 mill kr | 6,57 mill kr |
| 2022 | 23,65 mill kr | 6,76 mill kr | 5,29 mill kr | 10,71 mill kr | 1,02 mill kr | 9,69 mill kr |
| 2021 | 1,05 mill kr | 978 132 kr | 763 948 kr | 1,16 mill kr | 788 377 kr | 369 833 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 37 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 34 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 75 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/826847972/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826847972/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826847972",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 27950090,
"operating_profit": 4177233,
"net_profit": 3247435,
"equity": 1024432,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 27789537,
"operating_profit": 2226603,
"net_profit": 1744631,
"equity": 1024432,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "826847972" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Niilas AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Niilas AS per år.
Hvordan har omsetningen til Niilas AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 23.03.2021Styre
4Sist endret 02.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 15.11.2021Revisor
1Sist endret 30.09.2021API og MCPGET /company/826847972/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826847972/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826847972",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "826847972" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Niilas AS?
Hvem er regnskapsfører for Niilas AS?
List alle roller i Niilas AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hættas Opplevelser AS | Selskap | Ordinære aksjer | 39,0 % | 117 |
| Red Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 39,0 % | 117 |
| Cic Operations AS | Selskap | Ordinære aksjer | 22,0 % | 66 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/826847972/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826847972/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826847972",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "HÆTTAS OPPLEVELSER AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 39,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "RED INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 39, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "826847972" })Spør AI-assistenten
Er Niilas AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Niilas AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Niilas AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 3 flere eiere ↓Vis færre ↑
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Datterselskaper av Niilas AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/826847972/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826847972/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826847972",
"chain": [
{ "org_no": "826847972", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "826847972" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Niilas AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Thon Hotel Kautokeino | BEDR | Drift av hoteller | Kautokeino | 55 |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.9.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2022 | Styre ↗ |
| 30.9.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.9.2021 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/826847972/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826847972/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826847972",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "826847972" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Niilas AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Niilas AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Niilas AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:54→55
- Stilling utlystThon Hotel Kautokeino søker Nattresepsjonist
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:52→54
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:50→52
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 34,2 % av driftsinntektene — 3,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,9 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 11,6 % | 1,9 % |
| Egenkapitalandel | 10,9 % | 25,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,07 | 1,11 |
| Gjeldsgrad | 8,22 | 1,82 |
| Egenkapitalrentabilitet | 317,0 % | 7,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,6 % | +4,8 % |
| Omsetning per ansatt | 508 183,455 kr | 756 922,484 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 13,5 % | 15,2 % |
| Lønnskostnad | 34,2 % | 37,4 % |
| Annen driftskostnad | 36,7 % | 39,5 % |
| Avskrivninger | 0,6 % | 2,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/826847972/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826847972/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826847972",
"nace_code": "55.100",
"industry_count": 1585,
"revenue": { "value": 27950090, "percentile": 0.7907 },
"operating_margin": { "value": 0.1495, "percentile": 0.7798 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "826847972" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Niilas AS på i bransjen?
Hvor ligger Niilas AS blant de 1585 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Niilas AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Niilas AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (100 000 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 31.3.2023 | Landbrukstilskudd | Utviklingsprogrammet for landbruks- og reindriftbasert vekst og verdiskaping | 100 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/826847972/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/826847972/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "826847972",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Landbrukstilskudd",
"innvilget_belop": 100000,
"innvilget_dato": "2023-03-31",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "826847972" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Niilas AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilken offentlig støtte har Niilas AS fått?
Investeringer
NIILAS AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sapmi Adventures AS | Kautokeino | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Kautokeino
1 000+ til i Kautokeino →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Niilas AS
Hvor stor er bransjen Niilas AS tilhører?
Niilas AS er ett av 3 selskaper innen drift av hoteller i Kautokeino, og ett av 1 805 på landsbasis.
Hvor lenge har Niilas AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Niilas AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 21 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Niilas AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for drift av hoteller er en driftsmargin på 4 %. Niilas AS lå på 14,9 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Niilas AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Niilas AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Niilas AS?
Matthias Benjamin Tanski er registrert som daglig leder i Niilas AS.
Hvilke eiere står bak Niilas AS?
Største aksjonær i Niilas AS er Hættas Opplevelser AS med 39 % av aksjene, fulgt av Red Invest AS (39 %) og Cic Operations AS (22 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Niilas AS med overskudd?
Niilas AS hadde i 2025 en omsetning på 27,95 mill kr og et overskudd på 3,25 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Niilas AS?
Driftsresultatet for 2025 var 4,18 mill kr (driftsmargin 14,9 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Niilas AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Niilas AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Finnmark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.