Wenches Renhold Og Coaching AS
Org.nr 825436502
Om Wenches Renhold Og Coaching AS
Wenches Renhold Og Coaching AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Levanger, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Rengjøring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Wenche Bruvoll er daglig leder, og Wenche Bruvoll er styreleder. I 2025 hadde Wenches Renhold Og Coaching AS en omsetning på 2,27 mill kr, en nedgang på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 52,57K kr. Egenkapitalen var 883,88K kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Wenche Bruvoll med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 16 innen rengjøring av bygninger i Levanger, og ett av 6 400 i Norge. Det ble etablert samme år som 481 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Renhold.
Formål
Renhold herunder vasking, rundvasking, daglig vask m.m. I tillegg omfatter virksomheten coaching, samt annen næringsvirksomhet som faller inn under dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,27 mill kr | 61,19K kr | 52,57K kr | 1,29 mill kr | 883,88K kr | 403,70K kr |
| 2024 | 2,61 mill kr | 571,81K kr | 441,69K kr | 2,45 mill kr | 1,83 mill kr | 620,77K kr |
| 2023 | 4,00 mill kr | 1,06 mill kr | 833,82K kr | 2,49 mill kr | 1,39 mill kr | 1,10 mill kr |
| 2022 | 3,33 mill kr | 691,48K kr | 542,16K kr | 1,39 mill kr | 627,61K kr | 762,12K kr |
| 2021 | 2,88 mill kr | 609,09K kr | 475,99K kr | 1,26 mill kr | 611,45K kr | 644,77K kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 66 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 67 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 05.11.2025Styre
1Sist endret 11.06.2022Regnskapsfører
1Sist endret 05.08.2020Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Wenche Bruvoll | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Wenches Renhold Og Coaching AS | BEDR | Rengjøring av bygninger | Levanger | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.11.2025 | Daglig leder ↗ |
| 19.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.4.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 25.4.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.4.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2023 | Daglig leder ↗ |
| 25.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 26,4 % av driftsinntektene — 11,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,7 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 2,3 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandel | 68,6 % | 24,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,54 | 1,16 |
| Gjeldsgrad | 0,46 | 1,64 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,9 % | 24,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -12,9 % | +5,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,4 % | 5,0 % |
| Lønnskostnad | 65,7 % | 71,6 % |
| Annen driftskostnad | 26,4 % | 14,5 % |
| Avskrivninger | 3,9 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Levanger
1 000+ til i Levanger →Godt å vite om Wenches Renhold Og Coaching AS
Hvor stor er bransjen Wenches Renhold Og Coaching AS tilhører?
Wenches Renhold Og Coaching AS er ett av 16 selskaper innen rengjøring av bygninger i Levanger, og ett av 6 400 på landsbasis.
Hvor lenge har Wenches Renhold Og Coaching AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Wenches Renhold Og Coaching AS ble etablert i 2020 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 53 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Wenches Renhold Og Coaching AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Wenches Renhold Og Coaching AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Wenches Renhold Og Coaching AS?
Wenche Bruvoll er registrert som daglig leder i Wenches Renhold Og Coaching AS.
Hvilke eiere står bak Wenches Renhold Og Coaching AS?
Største aksjonær i Wenches Renhold Og Coaching AS er Wenche Bruvoll med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Wenches Renhold Og Coaching AS for i 2025?
I 2025 omsatte Wenches Renhold Og Coaching AS for 2,27 mill kr, ned 13 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 52,57K kr.
Hvor lønnsom er driften i Wenches Renhold Og Coaching AS?
Driftsresultatet for 2025 var 61,19K kr (driftsmargin 2,7 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Er Wenches Renhold Og Coaching AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2020. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.