- Omsetning
- 33,2 mill
- +11,9 %
- Resultat
- 5,0 mill
- +49,3 %
- Ansatte
- 10
Om Vang Energiverk AS
Vang Energiverk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vang, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Distribusjon av elektrisitet. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Tor Masdal er daglig leder, og Leif Hjalmar Søndrol er styreleder. I 2025 hadde Vang Energiverk AS en omsetning på 33,20 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 4,96 mill kr. Egenkapitalen var 78,42 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jotun Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen distribusjon av elektrisitet i Vang, og ett av 182 i Norge. Det ble etablert samme år som 17 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (85 %).
Aktivitet
Distribusjon av elektrisitet og tjenester i tilknytning til nettvirksomhet.
Formål
Drifte, vedlikehalde og investere i distribusjonsnettet i Vang Energiverk sitt konsesjonsområde.
API og MCPGET /company/824368082
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/824368082" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "824368082",
"name": "VANG ENERGIVERK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "35.140",
"nace_desc": "Distribusjon av elektrisitet",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "VANG", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "824368082" })Spør AI-assistenten
Når ble Vang Energiverk AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Vang holder Vang Energiverk AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Vang Energiverk AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,9 % fra 2024 · +33,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 33,20 mill kr | 7,09 mill kr | 4,96 mill kr | 137,72 mill kr | 78,42 mill kr | 59,29 mill kr |
| 2024 | 29,66 mill kr | 4,92 mill kr | 3,32 mill kr | 128,60 mill kr | 73,47 mill kr | 55,14 mill kr |
| 2023 | 33,68 mill kr | 7,34 mill kr | 5,29 mill kr | 129,04 mill kr | 70,14 mill kr | 58,90 mill kr |
| 2022 | 34,64 mill kr | 12,23 mill kr | 8,96 mill kr | 126,98 mill kr | 64,86 mill kr | 62,13 mill kr |
| 2021 | 24,91 mill kr | 1,76 mill kr | 901 593 kr | 102,39 mill kr | 55,89 mill kr | 46,49 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 45 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 28 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,3 mill kr (2 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 37 mill kr (27 % av balansen)
API og MCPGET /company/824368082/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/824368082/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "824368082",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 33198896,
"operating_profit": 7085139,
"net_profit": 4958279,
"equity": 78424870,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 29659155,
"operating_profit": 4924558,
"net_profit": 3321876,
"equity": 73466594,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "824368082" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vang Energiverk AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vang Energiverk AS per år.
Hvordan har omsetningen til Vang Energiverk AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre13
Daglig leder
1Sist endret 05.06.2020Styre
11Sist endret 01.07.2026Revisor
1Sist endret 05.10.2026API og MCPGET /company/824368082/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/824368082/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "824368082",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "824368082" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Vang Energiverk AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Vang Energiverk AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Vang Energiverk AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Jotun Holding AS100 %
- Vang Kommunehadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jotun Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 23 439 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/824368082/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/824368082/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "824368082",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "JOTUN HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "824368082" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Vang Energiverk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vang Energiverk AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Vang Energiverk AS eier Jotun Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Jotun Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/824368082/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/824368082/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "824368082",
"chain": [
{ "org_no": "961382246", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "925066885", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "824368082", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "824368082" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Vang Energiverk AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Vang Energiverk AS?
Hvem eier Vang Energiverk AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vang Energiverk AS | BEDR | Distribusjon av elektrisitet | Vang | 10 |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2026 | Revisor ↗ |
| 1.7.2026 | Styre ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.7.2024 | Styre ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.1.2024 | Styre ↗ |
| 27.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/824368082/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/824368082/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "824368082",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "824368082" })Spør AI-assistenten
Har Vang Energiverk AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Vang Energiverk AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vang Energiverk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre+TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 45,0 % av driftsinntektene — 19,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 21,3 % | 15,3 % |
| Resultatmargin | 14,9 % | 14,7 % |
| Egenkapitalandel | 56,9 % | 49,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,52 | 1,06 |
| Gjeldsgrad | 0,76 | 1,00 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,3 % | 6,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,9 % | +5,0 % |
| Omsetning per ansatt | 3,32 mill kr | 3,70 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 27,9 % | 21,3 % |
| Annen driftskostnad | 45,0 % | 26,0 % |
| Avskrivninger | 13,0 % | 10,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/824368082/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/824368082/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "824368082",
"nace_code": "35.140",
"industry_count": 165,
"revenue": { "value": 33198896, "percentile": 0.5276 },
"operating_margin": { "value": 0.2134, "percentile": 0.6458 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "824368082" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Vang Energiverk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vang Energiverk AS blant de største selskapene innen distribusjon av elektrisitet?
Hvor solid er Vang Energiverk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Vang Energiverk AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 3.7.2023 | Utvikling av øvingsarena for energimontører | 2023–2025 | Avslått |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/824368082/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/824368082/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "824368082",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Utvikling av øvingsarena for energimontører",
"godkjent": false,
"innsendt_dato": "2023-07-03",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "824368082" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Vang Energiverk AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilken offentlig støtte har Vang Energiverk AS fått?
Investeringer
VANG ENERGIVERK AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Elbits AS | Oslo | 2,8 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Nettalliansen AS | Sør-Aurdal | 2,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Vang Energiverk AS
Hvor stor er bransjen Vang Energiverk AS tilhører?
Vang Energiverk AS er ett av 3 selskaper innen distribusjon av elektrisitet i Vang, og ett av 182 på landsbasis.
Hvor lenge har Vang Energiverk AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vang Energiverk AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 33 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Vang Energiverk AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vang Energiverk AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Vang Energiverk AS?
Tor Masdal er registrert som daglig leder i Vang Energiverk AS.
Hvem eier Vang Energiverk AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Jotun Holding AS største eier i Vang Energiverk AS med 100 % av aksjene.
Går Vang Energiverk AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 33,20 mill kr, opp 12 % fra 2024. Egenkapitalen var 78,42 mill kr ved årsslutt.
Hvor holder Vang Energiverk AS til?
Vang Energiverk AS holder til i Tyinvegen 4861, 2975, VANG I VALDRES, i Vang kommune i Innlandet.
Hvilket org.nr har Vang Energiverk AS?
Vang Energiverk AS har org.nr 824 368 082 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.