Mace Utvikling AS
- Omsetning
- 0
- −100 %
- Resultat
- −15 000
- 7 års regnskap
Om Mace Utvikling AS
Mace Utvikling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gjemnes, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Byggeteknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Øystein Angvik er daglig leder, og Stig Olav Angvik Jacobsen er styreleder. I 2025 hadde Mace Utvikling AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 15 000 kr. Egenkapitalen var 317 476 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Angvik Eiendom AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Gjemnes, og ett av 6 810 i Norge. Det ble etablert samme år som 401 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet
Byggeteknisk konsulentvirksomhet.
Formål
Eiendomsutvikling med alt dette innebærer.
API og MCPGET /company/822712282
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822712282" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822712282",
"name": "MACE UTVIKLING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.121",
"nace_desc": "Byggeteknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "GJEMNES", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "822712282" })Spør AI-assistenten
Hvor i Gjemnes holder Mace Utvikling AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Mace Utvikling AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Mace Utvikling AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −100 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −17 102 kr | −15 000 kr | 320 339 kr | 317 476 kr | 2 863 kr |
| 2024 | 20 000 kr | −14 047 kr | −10 957 kr | 336 976 kr | 332 476 kr | 4 500 kr |
| 2023 | 0 kr | −51 267 kr | −39 945 kr | 354 461 kr | 343 433 kr | 11 027 kr |
| 2022 | 5 450 kr | −81 030 kr | −63 203 kr | 439 258 kr | 383 378 kr | 55 879 kr |
| 2021 | 771 898 kr | −22 486 kr | −19 766 kr | 519 697 kr | 446 581 kr | 73 116 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 39 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/822712282/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822712282/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822712282",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -17102, "net_profit": -15000, "equity": 317476, … },
{ "year": 2024, "revenue": 20000, "operating_profit": -14047, "net_profit": -10957, "equity": 332476, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "822712282" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Mace Utvikling AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mace Utvikling AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mace Utvikling AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 27.08.2024Styre
3Sist endret 02.02.2026API og MCPGET /company/822712282/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822712282/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822712282",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "822712282" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Mace Utvikling AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Mace Utvikling AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Mace Utvikling AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Angvik Byggkompani AShadde 33,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Angvik Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 335 |
| Angvik Grytnes Entreprenør AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 335 |
| Holgun Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 335 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/822712282/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822712282/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822712282",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ANGVIK EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "ANGVIK GRYTNES ENTREPRENØR AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 33.33,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "822712282" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Mace Utvikling AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Mace Utvikling AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Mace Utvikling AS eier Angvik Eiendom AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mace Utvikling AS | BEDR | Byggeteknisk konsulentvirksomhet | Gjemnes | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Styre ↗ |
| 24.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.8.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.8.2024 | Daglig leder ↗ |
| 24.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.10.2021 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/822712282/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822712282/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822712282",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-02", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "822712282" })Spør AI-assistenten
Når ble Mace Utvikling AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Mace Utvikling AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Mace Utvikling AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,1 % | 50,2 % |
| Likviditetsgrad | 43,16 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,68 |
| Egenkapitalrentabilitet | -4,7 % | 12,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/822712282/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822712282/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822712282",
"nace_code": "71.121",
"industry_count": 3755,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0024 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "822712282" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Mace Utvikling AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Mace Utvikling AS blant de største selskapene innen byggeteknisk konsulentvirksomhet?
Hvor solid er Mace Utvikling AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Mace Utvikling AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (500 000 kr) og 1 SkatteFUNN-søknad.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 6.7.2020 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 500 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/822712282/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822712282/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822712282",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Ekstraordinære tiltak",
"innvilget_belop": 500000,
"innvilget_dato": "2020-07-06",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Contech Møre og Romsdal", "godkjent": false, "innsendt_dato": "2020-04-28", … }
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "822712282" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Mace Utvikling AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilken offentlig støtte har Mace Utvikling AS fått?
Hvor mye har Mace Utvikling AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Mace Utvikling AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mace Utvikling AS?
Det er registrert 6 810 selskaper i Norge innen byggeteknisk konsulentvirksomhet, hvorav 3 i Gjemnes.
Er Mace Utvikling AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 51 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 401 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Mace Utvikling AS?
Mace Utvikling AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Mace Utvikling AS?
Daglig leder i Mace Utvikling AS er Øystein Angvik, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Mace Utvikling AS?
Stig Olav Angvik Jacobsen er registrert som styreleder i Mace Utvikling AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Mace Utvikling AS?
Største aksjonær i Mace Utvikling AS er Angvik Eiendom AS med 33,3 % av aksjene, fulgt av Angvik Grytnes Entreprenør AS (33,3 %) og Holgun Holding AS (33,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Mace Utvikling AS?
Mace Utvikling AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 15 000 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Mace Utvikling AS?
Mace Utvikling AS har en registrert aksjekapital på 1,00 mill kr, fordelt på 1 005 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Mace Utvikling AS?
Mace Utvikling AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Mace Utvikling AS?
Mace Utvikling AS har org.nr 822 712 282 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.