Runagain AS
Org.nr 822196292
Om Runagain AS
Runagain AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Drammen, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Alf Emil Løvgren er styrets leder. I 2025 hadde Runagain AS en omsetning på 217 861 kr, en nedgang på 74 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 5,36 mill kr. Egenkapitalen var 4,08 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Retail Rookies AS med 26,8 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester i Drammen, og ett av 912 i Norge. Det ble etablert samme år som 36 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).
Aktivitet
Nettside for løpeinteressert hvor formål er å motivere folk til å bevege seg mer.
Formål
Selskapets virksomhet er utvikling av teknologiplattform for løpere og arrangører og salg av tjenester knyttet til denne plattformen.
API og MCPGET /company/822196292
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822196292" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822196292",
"name": "RUNAGAIN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "63.100",
"nace_desc": "Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "DRAMMEN", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "822196292" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Runagain AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Runagain AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Runagain AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 217 861 kr | −4,79 mill kr | −5,36 mill kr | 8,50 mill kr | 4,08 mill kr | 4,41 mill kr |
| 2024 | 825 673 kr | 750 751 kr | 1,20 mill kr | 14,12 mill kr | 10,22 mill kr | 3,91 mill kr |
| 2023 | 2,03 mill kr | −268 795 kr | 311 583 kr | 9,58 mill kr | 5,39 mill kr | 4,18 mill kr |
| 2020 | 3 000 kr | 320 kr | 314 kr | 3 425 kr | 3 425 kr | 0 kr |
| 2019 | 5 299 kr | −32 875 kr | −32 889 kr | 3 111 kr | 3 111 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/822196292/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822196292/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822196292",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 217861,
"operating_profit": -4792240,
"net_profit": -5358527,
"equity": 4080790,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 825673,
"operating_profit": 750751,
"net_profit": 1197793,
"equity": 10215033,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "822196292" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Runagain AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Runagain AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Runagain AS de siste årene.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 14.10.2026Regnskapsfører
1Sist endret 21.01.2022API og MCPGET /company/822196292/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822196292/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822196292",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "822196292" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Runagain AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Runagain AS?
Hvem er regnskapsfører for Runagain AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 2 endret eierandel
- Alle under 1 % eierandel
… og 3 flere
- Retail Rookies AS38,1 % → 26,8 %
- Teknologipartner AS7,5 % → 18,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Retail Rookies AS | Selskap | Ordinære aksjer | 26.8 % | 489 684 |
| Teknologipartner AS | Selskap | Ordinære aksjer | 18.3 % | 334 986 |
| Gsgd Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9.2 % | 168 322 |
| Uchi Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9.2 % | 168 322 |
| Thefactory Sportstech Fund AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6.6 % | 120 000 |
| Alf Niklas Håkonsen Kalmar | Person | Ordinære aksjer | 3.8 % | 69 482 |
| Peter John Kilburn | Person | Ordinære aksjer | 3.6 % | 65 750 |
| Olav Sirevåg | Person | Ordinære aksjer | 2.5 % | 45 800 |
| Carsten Stævne Bech | Person | Ordinære aksjer | 2.2 % | 40 100 |
| Sanna Fjelltun Øyre | Person | Ordinære aksjer | 1.8 % | 32 000 |
226 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/822196292/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822196292/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822196292",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "RETAIL ROOKIES AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 26.77, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "TEKNOLOGIPARTNER AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 18.32,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 226
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "822196292" })Spør AI-assistenten
Er Runagain AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Runagain AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Runagain AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 79 beregnede eiere.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Runagain AS | BEDR | Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester | Drammen | − |
Kunngjøringer41
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.10.2026 | Styre ↗ |
| 21.8.2026 | Styre ↗ |
| 16.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.3.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 2.3.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 2.3.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.3.2026 | Signatur ↗ |
| 2.3.2026 | Styre ↗ |
| 31.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.2.2025 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/822196292/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822196292/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822196292",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-14", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-08-21", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "822196292" })Spør AI-assistenten
Når ble Runagain AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Runagain AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Runagain AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Alf Niklas Håkonsen Kalmar(Styremedlem)+Pia Gellein Merkesdal(Styremedlem)
- Endring i roller og styre−Carl-Otto Karlengen(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 48,0 % | 39,3 % |
| Likviditetsgrad | 3,74 | 1,05 |
| Gjeldsgrad | 1,08 | 0,67 |
| Egenkapitalrentabilitet | -131,3 % | 0,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/822196292/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822196292/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822196292",
"nace_code": "63.100",
"industry_count": 548,
"revenue": { "value": 217861, "percentile": 0.4945 },
"operating_margin": { "value": -21.9968, "percentile": 0.039 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "822196292" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Runagain AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Runagain AS blant de største selskapene innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester?
Hvor solid er Runagain AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Runagain AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (2,20 mill kr) og 2 SkatteFUNN-søknader, 2 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 9.12.2022 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 1,50 mill kr | Lån |
| 22.4.2022 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 700 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/822196292/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/822196292/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "822196292",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
"innvilget_belop": 1500000,
"innvilget_dato": "2022-12-09",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Datadrevet individtilpasning", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2025-06-13", … },
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "822196292" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Runagain AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Runagain AS fått?
Hvor mye har Runagain AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Immaterielle rettigheter
Runagain AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| RUNAGAIN / RUN AGAIN ↗ | 202216733 | 325317 | Registrert | 12.12.2032 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+8 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Runagain AS
Hvor stor er bransjen Runagain AS tilhører?
Runagain AS er ett av 12 selskaper innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester i Drammen, og ett av 912 på landsbasis.
Hvor lenge har Runagain AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Runagain AS ble etablert i 2019 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 49 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Runagain AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Runagain AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Runagain AS?
Runagain AS er registrert i bransjen Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester (næringskode 63.100). Registrert aktivitet: Nettside for løpeinteressert hvor formål er å motivere folk til å bevege seg mer.
Hvilken selskapsform har Runagain AS?
Organisasjonsformen til Runagain AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Runagain AS?
Styrets leder i Runagain AS er Alf Emil Løvgren. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Runagain AS?
Største aksjonær i Runagain AS er Retail Rookies AS med 26,8 % av aksjene, fulgt av Teknologipartner AS (18,3 %) og Gsgd Invest AS (9,2 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Runagain AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 217 861 kr, ned 74 % fra 2024. Egenkapitalen var 4,08 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Runagain AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Runagain AS en egenkapital på 4,08 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 48 %.
Eier Runagain AS patenter eller varemerker?
Runagain AS har 1 varemerke registrert hos Patentstyret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.