Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Harstad Spyleservice Holding AS

Org.nr 820215362
Omsetning
0
2025
Resultat
663 008
3 års regnskap

Om Harstad Spyleservice Holding AS

Harstad Spyleservice Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Harstad, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Oppsamling og behandling av avløpsvann. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Ørjan Ursin er styrets leder. I 2025 hadde Harstad Spyleservice Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 663 008 kr. Egenkapitalen var 1,17 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Harstad Spyleservice Holding AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen oppsamling og behandling av avløpsvann i Harstad, og ett av 479 i Norge. Det ble etablert samme år som 25 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Eie aksjer i andre selskap.

Formål

Eie aksjer i andre selskap og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

API og MCPGET /company/820215362

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/820215362" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "820215362",
  "name": "HARSTAD SPYLESERVICE HOLDING AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "37.000",
  "nace_desc": "Oppsamling og behandling av avløpsvann",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "HARSTAD", "county": "TROMS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "820215362" })

Spør AI-assistenten

  • Er Harstad Spyleservice Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Harstad Spyleservice Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Harstad Spyleservice Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2023–2025

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−37 207 kr663 008 kr3,60 mill kr1,17 mill kr2,43 mill kr
20240 kr−14 209 kr−14 479 kr2,93 mill kr505 622 kr2,43 mill kr
20230 kr−11 537 kr87 413 kr2,99 mill kr520 101 kr2,47 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler3,60 mill kr
Anleggsmidler13 %461 000 krOmløpsmidler87 %3,14 mill kr
Egenkapital og gjeld3,60 mill kr
Innskutt egenkapital4 %130 000 krOpptjent egenkapital29 %1,04 mill krKortsiktig gjeld68 %2,43 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader37 207 kr
Finansinntekter700 215 kr
Netto finans700 215 kr
Ordinært resultat før skatt663 008 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 20 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Til gode hos konsernselskaper
2,4 mill kr (68 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
2,4 mill kr (68 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/820215362/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/820215362/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "820215362",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -37207, "net_profit": 663008, "equity": 1168630, … },
    { "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -14209, "net_profit": -14479, "equity": 505622, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "820215362" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Harstad Spyleservice Holding AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Harstad Spyleservice Holding AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Harstad Spyleservice Holding AS utviklet seg fra 2023 til 2025?

Roller og styre6

Styre

4Sist endret 09.01.2026
Ørjan Ursin(f. 1978)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
Varamedlem
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 05.02.2018
Regnskapsfører
repr. BØNDERNES REGNSKAPSLAG ARL SAGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 08.02.2019
Revisor
repr. ES REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/820215362/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/820215362/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "820215362",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "820215362" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Harstad Spyleservice Holding AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Harstad Spyleservice Holding AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Harstad Spyleservice Holding AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Ut (1)
  • Roger Nilsenhadde 33,3 %
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Harstad Spyleservice Holding ASSelskapOrdinære aksjer33,3 %15
Ørjan UrsinPersonOrdinære aksjer33,3 %15
Per-Martin Haugland KlaussenPersonOrdinære aksjer33,3 %15

3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/820215362/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/820215362/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "820215362",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "HARSTAD SPYLESERVICE HOLDING AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 33.33,
      "year": 2025,
      …
    },
    …
  ],
  "total": 3
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "820215362" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Harstad Spyleservice Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Harstad Spyleservice Holding AS eier Harstad Spyleservice Holding AS, og hvem eier resten?
  • Er Harstad Spyleservice Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?

Kunngjøringer22

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/820215362/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/820215362/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "820215362",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-11-02", "type": "Kapital", … },
    { "dato": "2026-11-02", "type": "Vedtektsdato", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "820215362" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Harstad Spyleservice Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Harstad Spyleservice Holding AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Harstad Spyleservice Holding AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i aksjekapital
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel32,5 %48,5 %
Likviditetsgrad1,291,85
Gjeldsgrad2,080,75
Egenkapitalrentabilitet56,7 %1,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/820215362/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/820215362/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "820215362",
  "nace_code": "37.000",
  "industry_count": 188,
  "revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0109 },
  "operating_margin": null,
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "820215362" })

Spør AI-assistenten

  • Er Harstad Spyleservice Holding AS blant de største selskapene innen oppsamling og behandling av avløpsvann?
  • Hvor solid er Harstad Spyleservice Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvor ligger Harstad Spyleservice Holding AS blant de 188 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Investeringer

HARSTAD SPYLESERVICE HOLDING AS eier aksjer i 3 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Harstad Spyleservice ASHarstad100,0 %20182025Aktiv
Harstad Spyleservice Eiendom ASHarstad100,0 %20182025Aktiv
Harstad Spyleservice Holding ASHarstad33,3 %20222025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Godt å vite om Harstad Spyleservice Holding AS

Hvor stor er bransjen Harstad Spyleservice Holding AS tilhører?

Harstad Spyleservice Holding AS er ett av 3 selskaper innen oppsamling og behandling av avløpsvann i Harstad, og ett av 479 på landsbasis.

Hvor lenge har Harstad Spyleservice Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Harstad Spyleservice Holding AS ble etablert i 2017 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 41 % av selskapene i bransjen.

Er Harstad Spyleservice Holding AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Harstad Spyleservice Holding AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem er styreleder i Harstad Spyleservice Holding AS?

Styrets leder i Harstad Spyleservice Holding AS er Ørjan Ursin. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.

Hvem er største aksjonær i Harstad Spyleservice Holding AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Harstad Spyleservice Holding AS største eier i Harstad Spyleservice Holding AS med 33,3 % av aksjene. Nest størst er Ørjan Ursin med 33,3 %.

Hva omsatte Harstad Spyleservice Holding AS for i 2025?

I 2025 omsatte Harstad Spyleservice Holding AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 663 008 kr.

Hvor lønnsom er driften i Harstad Spyleservice Holding AS?

Driftsresultatet for 2025 var −37 207 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor holder Harstad Spyleservice Holding AS til?

Harstad Spyleservice Holding AS holder til i Kilhusveien 112B, 9402, HARSTAD, i Harstad kommune i Troms.

Hvilket org.nr har Harstad Spyleservice Holding AS?

Harstad Spyleservice Holding AS har org.nr 820 215 362 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Troms