- Omsetning
- 16,3 mill
- +11,3 %
- Resultat
- −99 126
- −337,1 %
- Ansatte
- 16
- +1 siden mars
Om Cure AS
Cure AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Reklamebyråvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Brage Istad Brenna-Lund er daglig leder, og Lars Vaagen Solbakken er styreleder. Selskapet er ett av 594 innen reklamebyråvirksomhet i Bergen, og ett av 11 033 i Norge. Det er eldre enn 78 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Rådgivningstjenester knyttet til digital markedskommunikasjon, design, webutvikling, merkevarebygging og digital markedsføring.
Formål
Å drive et selskap innen digital markedskommunikasjon, design, webutvikling, merkevarebygging og digital markedsføring.
AI-sammendrag
Omsetningen på 16 mill. kr plasserer byrået blant de 10% største i bransjen, og veksten på 11% viser at etterspørselen etter digitale tjenester holder seg, men et lite underskudd på 99 000 kr og driftsmargin under snittet tyder på at lønnsomheten ikke følger med. Solid egenkapital (3 mill. kr av 6 mill. kr i eiendeler) gir likevel god buffer, og med 58% eierskap hos Born Digital er byrået trolig en del av en større digital konsernstruktur som kan gi både faglig og finansiell støtte.
API og MCPGET /company/817859712
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/817859712" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "817859712",
"name": "CURE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "73.110",
"nace_desc": "Reklamebyråvirksomhet",
"employees": 16,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "817859712" })Spør AI-assistenten
Hva driver Cure AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Cure AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Cure AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,3 % fra 2024 · +174,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16,33 mill kr | −127 162 kr | −99 126 kr | 5,86 mill kr | 2,62 mill kr | 3,24 mill kr |
| 2024 | 14,68 mill kr | 179 271 kr | 41 816 kr | 6,42 mill kr | 2,72 mill kr | 3,70 mill kr |
| 2023 | 12,66 mill kr | 1,43 mill kr | 1,04 mill kr | 6,29 mill kr | 3,88 mill kr | 2,42 mill kr |
| 2022 | 13,87 mill kr | 2,45 mill kr | 1,89 mill kr | 5,88 mill kr | 3,13 mill kr | 2,75 mill kr |
| 2021 | 5,95 mill kr | 1,56 mill kr | 1,22 mill kr | 2,61 mill kr | 1,23 mill kr | 1,51 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 69 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 52 prosent av eiendelene. Kundefordringer står for om lag 35 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/817859712/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/817859712/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "817859712",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 16328417,
"operating_profit": -127162,
"net_profit": -99126,
"equity": 2623991,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 14675526,
"operating_profit": 179271,
"net_profit": 41816,
"equity": 2723117,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "817859712" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Cure AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Cure AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Cure AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 11.10.2016Styre
5Sist endret 06.08.2024Regnskapsfører
1Sist endret 26.08.2026Revisor
1Sist endret 02.05.2026API og MCPGET /company/817859712/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/817859712/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "817859712",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "817859712" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Cure AS?
List alle roller i Cure AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Cure AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute
- Hfx AS1 %
- Odd-Erik Hopland Aare1 %
- Cure Fans AS (under Opprettelse)hadde 1,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Born Digital AS | Selskap | Ordinære aksjer | 58,1 % | 17 428 |
| Bergh Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 15,1 % | 4 522 |
| Istad Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 15,1 % | 4 522 |
| Idid AS | Selskap | Ordinære aksjer | 7,2 % | 2 160 |
| Vaag Eiendom & Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,6 % | 768 |
| Hfx AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,0 % | 300 |
| Odd-Erik Hopland Aare | Person | Ordinære aksjer | 1,0 % | 300 |
7 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/817859712/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/817859712/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "817859712",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BORN DIGITAL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 58.09, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "BERGH INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 15.07, "year": 2025, … },
…
],
"total": 7
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "817859712" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Cure AS?
Er Cure AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Cure AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Datterselskaper av Cure AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/817859712/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/817859712/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "817859712",
"chain": [
{ "org_no": "924722045", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "817859712", "owner_pct": 58.09, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "817859712" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Cure AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke datterselskaper har Cure AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Cure AS | BEDR | Reklamebyråvirksomhet | Bergen | 16 |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2026 | Revisor ↗ |
| 10.12.2025 | Revisor ↗ |
| 24.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2024 | Styre ↗ |
| 9.3.2024 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 20.1.2024 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 24.11.2023 | Styre ↗ |
| 7.10.2023 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/817859712/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/817859712/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "817859712",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-02", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "817859712" })Spør AI-assistenten
Når ble Cure AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Cure AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Cure AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→16
- Endring i roller og styre−FRYD REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:17→14
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+ACCOUNTERA AS(Regnskapsfører)
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 68,7 % av driftsinntektene — 28,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,8 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | -0,6 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 44,8 % | 39,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,59 | 1,43 |
| Gjeldsgrad | 1,23 | 0,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | -3,8 % | 9,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,3 % | +1,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,02 mill kr | 1,35 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 12,3 % | 32,6 % |
| Lønnskostnad | 68,7 % | 40,4 % |
| Annen driftskostnad | 19,7 % | 18,3 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/817859712/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/817859712/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "817859712",
"nace_code": "73.110",
"industry_count": 2943,
"revenue": { "value": 16328417, "percentile": 0.9342 },
"operating_margin": { "value": -0.0078, "percentile": 0.3676 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "817859712" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Cure AS blant de 2943 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Cure AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Cure AS blant de største selskapene innen reklamebyråvirksomhet?
Offentlig støtte
Cure AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (100 000 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 14.11.2016 | Oppstartstilskudd | Distriktsrettet etablerertilskudd | 100 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/817859712/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/817859712/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "817859712",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Oppstartstilskudd",
"innvilget_belop": 100000,
"innvilget_dato": "2016-11-14",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "817859712" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Cure AS fått?
Hvor mye har Cure AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Offentlige anbud
Cure AS har organisert 1 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.6.2026 | Rådgiver | Nye nettsider | Oslo | − | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/817859712/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/817859712/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 0, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2026-111453",
"heading": "Nye nettsider",
"publication_date": "2026-06-30",
"role": "tender_organiser",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "817859712" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Nye nettsider» ut på?
Investeringer
CURE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Cure Christiania AS | Oslo | 57,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Cure AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Cure AS?
Det er registrert 11 033 selskaper i Norge innen reklamebyråvirksomhet, hvorav 594 i Bergen.
Er Cure AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 78 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 208 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Cure AS bedre enn andre i bransjen?
Cure AS hadde en driftsmargin på −0,8 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 3,2 % for reklamebyråvirksomhet.
Hvilken status har Cure AS i Enhetsregisteret?
Cure AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Cure AS?
Daglig leder i Cure AS er Brage Istad Brenna-Lund, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Cure AS?
Største aksjonær i Cure AS er Born Digital AS med 58,1 % av aksjene, fulgt av Bergh Invest AS (15,1 %) og Istad Invest AS (15,1 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Cure AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 16,33 mill kr, opp 11 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,62 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Cure AS?
I 2025 hadde Cure AS et driftsresultat på −127 162 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −0,8 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.