Stian Skjelbred AS
- Omsetning
- 14,5 mill
- +181,2 %
- Resultat
- 6,6 mill
- +225,9 %
Om Stian Skjelbred AS
Stian Skjelbred AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Levanger, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Stian Skjelbred er daglig leder, og Stian Skjelbred er styreleder. Selskapet er ett av 23 innen dataprogrammeringstjenester i Levanger, og ett av 17 706 i Norge. Det er eldre enn 79 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Datautvikling og programmering
Formål
Utvikling av dataprogrammer og programmering samt deltakelse i andre selskap med liknende aktivitet.
AI-sammendrag
Veksten på 181% til 15 mill. kr i 2024 er bemerkelsesverdig for et enkeltpersonsselskap innen dataprogrammering, og plasserer selskapet klart blant de beste i bransjen på både omsetning og driftsmargin. En egenkapitalandel på ca. 82% og svært lav gjeld viser at overskuddet i stor grad beholdes i selskapet, noe som gir solid finansielt fundament. Fullt eierskap og signaturrett hos én person gir maksimal handlefrihet, men innebærer også konsentrert personrisiko knyttet til nøkkelpersonen Stian Skjelbred.
API og MCPGET /company/816039142
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816039142" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816039142",
"name": "STIAN SKJELBRED AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.100",
"nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LEVANGER", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "816039142" })Spør AI-assistenten
Hva driver Stian Skjelbred AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stian Skjelbred AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stian Skjelbred AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · +181,2 % fra 2023 · +2 203,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 14,54 mill kr | 7,64 mill kr | 6,62 mill kr | 11,39 mill kr | 8,79 mill kr | 2,60 mill kr |
| 2023 | 5,17 mill kr | 1,82 mill kr | 2,03 mill kr | 3,83 mill kr | 2,37 mill kr | 1,47 mill kr |
| 2022 | 4,04 mill kr | 1,09 mill kr | 853 690 kr | 1,99 mill kr | 1,62 mill kr | 373 608 kr |
| 2021 | 4,09 mill kr | 557 798 kr | 525 814 kr | 1,55 mill kr | 766 687 kr | 779 342 kr |
| 2020 | 631 320 kr | 117 792 kr | 119 827 kr | 299 495 kr | 240 873 kr | 58 622 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 36 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 10 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 24 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
- Til gode hos konsernselskaper
- 200 000 kr (2 % av balansen)
API og MCPGET /company/816039142/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816039142/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816039142",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 14544093,
"operating_profit": 7638154,
"net_profit": 6622542,
"equity": 8788683,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 5172534,
"operating_profit": 1816966,
"net_profit": 2032362,
"equity": 2366141,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "816039142" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stian Skjelbred AS per år.
Hvordan har omsetningen til Stian Skjelbred AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Stian Skjelbred AS i 2024?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 07.10.2015Styre
1Sist endret 07.10.2015Regnskapsfører
1Sist endret 11.12.2025Revisor
1Sist endret 09.10.2025API og MCPGET /company/816039142/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816039142/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816039142",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "816039142" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Stian Skjelbred AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Stian Skjelbred AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stian Skjelbred AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stian Skjelbred | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/816039142/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816039142/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816039142",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "816039142" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stian Skjelbred AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stian Skjelbred AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Stian Skjelbred AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/816039142/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816039142/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816039142",
"chain": [
{ "org_no": "816039142", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "816039142" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Stian Skjelbred AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stian Skjelbred AS | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Levanger | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.10.2025 | Revisor ↗ |
| 19.8.2025 | Manglende roller ↗ |
| 12.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.11.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/816039142/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816039142/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816039142",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-10-09", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2025-08-19", "type": "Manglende roller", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "816039142" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stian Skjelbred AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Stian Skjelbred AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stian Skjelbred AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Immateriell rettighetVaremerke:BUZZOID(Registrering opphørt)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 9,9 % av driftsinntektene — 37,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 52,5 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | 45,5 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 77,2 % | 53,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,23 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 0,30 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 75,4 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +181,2 % | +5,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,9 % | 16,3 % |
| Lønnskostnad | 9,9 % | 47,8 % |
| Annen driftskostnad | 36,5 % | 20,7 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 2,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/816039142/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/816039142/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "816039142",
"nace_code": "62.100",
"industry_count": 8467,
"revenue": { "value": 14544093, "percentile": 0.9226 },
"operating_margin": { "value": 0.5252, "percentile": 0.8942 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "816039142" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stian Skjelbred AS på i bransjen?
Hvor ligger Stian Skjelbred AS blant de 8467 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stian Skjelbred AS sammenlignet med andre i bransjen?
Immaterielle rettigheter
Stian Skjelbred AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| BUZZOID ↗ | 202102643 | 314825 | Registrering opphørt | 26.2.2031 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
STIAN SKJELBRED AS eier aksjer i 18 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 707 Technologies AS | Levanger | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Sjøgata 22 Levanger AS | Levanger | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Eiendomsmegler24 AS | Sandnes | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Haugland Skjelbred AS | Levanger | 50,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Kirkegata 55 AS | Levanger | 50,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Semper Digital AS | Levanger | 50,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Tre S Eiendom AS | Levanger | 33,3 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Kirkegata 26 AS | Levanger | 30,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Kontorplasser AS | Time | 20,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Norseman Combination Capital AS | Oslo | 13,2 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+2 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Stian Skjelbred AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stian Skjelbred AS?
Det er registrert 17 706 selskaper i Norge innen dataprogrammeringstjenester, hvorav 23 i Levanger.
Er Stian Skjelbred AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 79 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 482 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Stian Skjelbred AS?
Stian Skjelbred AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Stian Skjelbred AS?
Stian Skjelbred AS driver innen dataprogrammeringstjenester, med NACE-kode 62.100 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Datautvikling og programmering.
Hvem er daglig leder i Stian Skjelbred AS?
Daglig leder i Stian Skjelbred AS er Stian Skjelbred, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Stian Skjelbred AS?
Stian Skjelbred AS eies i hovedsak av Stian Skjelbred (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Stian Skjelbred AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 14,54 mill kr, opp 181 % fra 2023. Egenkapitalen var 8,79 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Stian Skjelbred AS?
Egenkapitalen i Stian Skjelbred AS var 8,79 mill kr i 2024-regnskapet, med en egenkapitalandel på 77,2 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Stian Skjelbred AS?
Stian Skjelbred AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 300 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Stian Skjelbred AS?
Stian Skjelbred AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2024-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.