Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Stay Clean AS

Org.nr 814277372
Omsetning
915 791
+93,2 %
Resultat
501 828
6 års regnskap
Mer

Om Stay Clean AS

Stay Clean AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Vidar Atne er styrets leder. I 2025 hadde Stay Clean AS en omsetning på 915 791 kr, en økning på 93 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 501 828 kr. Egenkapitalen var −786 788 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vidar Atne med 92 % av aksjene. Selskapet er ett av 86 innen engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet i Oslo, og ett av 954 i Norge. Det ble etablert samme år som 26 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).

Aktivitet

Salg og tjenester innen forskjellig industrier med utvikling og produksjon av hydraulikk olje renseutstyr. Investeringsvirksomhet i selskaper innenfor industri og eiendom, herunder handel med verdipapirer og andre aktiva.

Formål

Salg av tjenester og produkter til rensing, vask, fjerning og beskyttelse. Salg av tjenester innen olje og vann rensing. Investeringsvirksomhet i andre selskaper, herunder handel med verdipapirer og andre aktiva.

API og MCPGET /company/814277372

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/814277372" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "814277372",
  "name": "STAY CLEAN AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "46.630",
  "nace_desc": "Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "814277372" })

Spør AI-assistenten

  • Er Stay Clean AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Stay Clean AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Stay Clean AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +93,2 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025915 791 kr503 010 kr501 828 kr242 972 kr−786 788 kr1,03 mill kr
2024473 992 kr304 248 kr−9 233 kr247 780 kr−1,29 mill kr1,54 mill kr
202315 000 kr9 059 kr−61 936 kr0 kr−1,28 mill kr1,28 mill kr
20220 kr0 kr0 kr76 937 kr−1,22 mill kr1,29 mill kr
20210 kr–−31 412 kr70 995 kr−1,22 mill kr1,29 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler242 972 kr
Omløpsmidler100 %242 972 kr
Egenkapital og gjeld242 972 kr
Innskutt egenkapital85 %205 999 krOpptjent egenkapital-409 %−992 787 krLangsiktig gjeld411 %998 648 krKortsiktig gjeld13 %31 112 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader412 781 kr
Finanskostnader1 182 kr
Netto finans−1 182 kr
Ordinært resultat før skatt501 828 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 20 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 63 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

API og MCPGET /company/814277372/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/814277372/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "814277372",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 915791,
      "operating_profit": 503010,
      "net_profit": 501828,
      "equity": -786788,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 473992,
      "operating_profit": 304248,
      "net_profit": -9233,
      "equity": -1288616,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "814277372" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stay Clean AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Stay Clean AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Stay Clean AS i 2025?

Roller og styre2

Styre

1Sist endret 06.04.2022
Vidar Atne(f. 1965)
Styrets lederSignaturProkura

Regnskapsfører

1Sist endret 04.02.2025
Regnskapsfører
repr. KALA ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/814277372/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/814277372/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "814277372",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "814277372" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Stay Clean AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Stay Clean AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Stay Clean AS?

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 3 ute · 1 endret eierandel

Inn (1)
Ut (3)
Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Vidar AtnePersonOrdinære aksjer92,0 %18 952 660
Stay Clean ASSelskapOrdinære aksjer5,1 %1 045 000
Trond Amdal StenersenPersonOrdinære aksjer1,8 %361 404
Florian PaulyPersonOrdinære aksjer1,2 %240 936

4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/814277372/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/814277372/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "814277372",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "STAY CLEAN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 5.07, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 4
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "814277372" })

Spør AI-assistenten

  • Er Stay Clean AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Stay Clean AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Stay Clean AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Stay Clean ASBEDREngroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhetOslo−

Kunngjøringer48

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/814277372/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/814277372/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "814277372",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-01-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-04-05", "type": "Vedtektsfestet formål", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "814277372" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Stay Clean AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Stay Clean AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Stay Clean AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel-323,8 %42,0 %
Likviditetsgrad7,811,79

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/814277372/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/814277372/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "814277372",
  "nace_code": "46.630",
  "industry_count": 765,
  "revenue": { "value": 915791, "percentile": 0.3646 },
  "operating_margin": { "value": 0.5493, "percentile": 0.9311 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "814277372" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Stay Clean AS blant de 765 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Stay Clean AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Stay Clean AS blant de største selskapene innen engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet?

Investeringer

STAY CLEAN AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Stay Clean ASOslo5,1 %20232025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Spørsmål og svar om Stay Clean AS

Hvor stor er bransjen Stay Clean AS tilhører?

Stay Clean AS er ett av 86 selskaper innen engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet i Oslo, og ett av 954 på landsbasis.

Hvor lenge har Stay Clean AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Stay Clean AS ble etablert i 2014 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 46 % av selskapene i bransjen.

Er Stay Clean AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stay Clean AS i Brønnøysundregistrene.

Hva gjør Stay Clean AS?

Stay Clean AS er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet (næringskode 46.630). Registrert aktivitet: Salg og tjenester innen forskjellig industrier med utvikling og produksjon av hydraulikk olje renseutstyr.

Hvilken selskapsform har Stay Clean AS?

Organisasjonsformen til Stay Clean AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem eier Stay Clean AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Vidar Atne største eier i Stay Clean AS med 92 % av aksjene. Nest størst er Stay Clean AS med 5,1 %.

Går Stay Clean AS med overskudd?

Stay Clean AS hadde i 2025 en omsetning på 915 791 kr og et overskudd på 501 828 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvilket org.nr har Stay Clean AS?

Organisasjonsnummeret til Stay Clean AS er 814 277 372. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 09.10.2014.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner