- Omsetning
- 7,5 mill
- +10,9 %
- Resultat
- 1,4 mill
- 7 års regnskap
Om Share Control AS
Share Control AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Ragnar Wathne Bryne er daglig leder, og Vegard Stevning er styreleder. I 2025 hadde Share Control AS en omsetning på 7,54 mill kr, en økning på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,40 mill kr. Egenkapitalen var 2,53 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Glesaaen Consult AS med 22,8 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 914 innen dataprogrammeringstjenester i Oslo, og ett av 17 664 i Norge. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Utvikle, lisensiere og selge programvare.
Formål
Utvikling, salg og drift av programvare.
API og MCPGET /company/813630192
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/813630192" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "813630192",
"name": "SHARE CONTROL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.100",
"nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "813630192" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Share Control AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Share Control AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Share Control AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +10,9 % fra 2024 · +49,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,54 mill kr | 1,61 mill kr | 1,40 mill kr | 8,71 mill kr | 2,53 mill kr | 6,17 mill kr |
| 2024 | 6,80 mill kr | −45 318 kr | −154 948 kr | 7,13 mill kr | 1,14 mill kr | 5,99 mill kr |
| 2023 | 6,52 mill kr | −1,65 mill kr | −1,70 mill kr | 6,16 mill kr | 1,29 mill kr | 4,87 mill kr |
| 2022 | 6,20 mill kr | −1,09 mill kr | −1,13 mill kr | 8,46 mill kr | 2,99 mill kr | 5,46 mill kr |
| 2021 | 5,03 mill kr | −989 563 kr | −1,03 mill kr | 6,39 mill kr | 855 413 kr | 5,54 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 35 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/813630192/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/813630192/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "813630192",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7535597,
"operating_profit": 1612664,
"net_profit": 1397360,
"equity": 2533217,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6797658,
"operating_profit": -45318,
"net_profit": -154948,
"equity": 1135857,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "813630192" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Share Control AS per år.
Hvordan har omsetningen til Share Control AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Share Control AS i 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 14.02.2024Styre
5Sist endret 16.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 26.05.2021Revisor
1Sist endret 22.01.2015API og MCPGET /company/813630192/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/813630192/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "813630192",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "813630192" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Share Control AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Share Control AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Share Control AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
- Stian Peetershadde 2,3 %
… og 1 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Glesaaen Consult AS | Selskap | Ordinære aksjer | 22,8 % | 496 |
| Plus Partner AS | Selskap | Ordinære aksjer | 22,8 % | 496 |
| Bcon Services AS | Selskap | Ordinære aksjer | 22,7 % | 495 |
| Scharinco AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,2 % | 179 |
| Stevning Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,2 % | 135 |
| Ingrid Bryne | Person | Ordinære aksjer | 4,1 % | 90 |
| Roland Galli Consulting AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,9 % | 62 |
| Hrm Solutions AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,8 % | 38 |
| Alex Pedersen | Person | Ordinære aksjer | 1,7 % | 36 |
| Espen Bryne | Person | Ordinære aksjer | 1,6 % | 34 |
21 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/813630192/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/813630192/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "813630192",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "GLESAAEN CONSULT AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 22.78,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "PLUS PARTNER AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 22.78, "year": 2025, … },
…
],
"total": 21
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "813630192" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Share Control AS?
Er Share Control AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Share Control AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 28 beregnede eiere.
Eierstrukturen inneholder krysseierskap (sirkulært eierskap).
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Share Control AS | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Oslo | − |
Kunngjøringer50
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.7.2026 | Styre ↗ |
| 15.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.2.2024 | Daglig leder ↗ |
| 12.1.2024 | Styre ↗ |
| 20.12.2023 | Styre ↗ |
| 19.12.2023 | Styre ↗ |
| 18.12.2023 | Styre ↗ |
| 1.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/813630192/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/813630192/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "813630192",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-16", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-07-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "813630192" })Spør AI-assistenten
Har Share Control AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Share Control AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Share Control AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+Pål Jensen(Styremedlem)+Terje Glesaaen(Styremedlem)+Torgeir Johannessen(Styremedlem)−Torgeir Johannessen(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 18,9 % av driftsinntektene — 16,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 21,4 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | 18,5 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 29,1 % | 52,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,18 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 2,44 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 55,2 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +10,9 % | +5,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 35,2 % | 47,8 % |
| Annen driftskostnad | 24,5 % | 20,7 % |
| Avskrivninger | 18,9 % | 2,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/813630192/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/813630192/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "813630192",
"nace_code": "62.100",
"industry_count": 8467,
"revenue": { "value": 7535597, "percentile": 0.8871 },
"operating_margin": { "value": 0.214, "percentile": 0.7526 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "813630192" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Share Control AS på i bransjen?
Hvor ligger Share Control AS blant de 8467 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Share Control AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Share Control AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (2,20 mill kr) og 4 SkatteFUNN-søknader, 2 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 25.11.2020 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 2,20 mill kr | Lån |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/813630192/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/813630192/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "813630192",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
"innvilget_belop": 2200000,
"innvilget_dato": "2020-11-25",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Forbedre ShareControl Contract and IFRS 16",
"godkjent": false,
"innsendt_dato": "2020-08-31",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "813630192" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Share Control AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Share Control AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til Share Control AS per år.
Immaterielle rettigheter
Share Control AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| ShareControl ↗ | 201512271 | 285436 | Registrert | 5.10.2035 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+35 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Share Control AS
Hvor stor er bransjen Share Control AS tilhører?
Share Control AS er ett av 4 914 selskaper innen dataprogrammeringstjenester i Oslo, og ett av 17 664 på landsbasis.
Hvor lenge har Share Control AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Share Control AS ble etablert i 2014 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 82 % av selskapene.
Hvilken status har Share Control AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Share Control AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Share Control AS?
Organisasjonsformen til Share Control AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Share Control AS?
Ragnar Wathne Bryne er registrert som daglig leder i Share Control AS.
Hvilke eiere står bak Share Control AS?
Share Control AS eies i hovedsak av Glesaaen Consult AS (22,8 %). Totalt er det registrert 21 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Share Control AS for i 2025?
I 2025 omsatte Share Control AS for 7,54 mill kr, opp 11 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,40 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Share Control AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,61 mill kr (driftsmargin 21,4 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.