Fusa Lyd & Lys AS
Org.nr 813587912
Om Fusa Lyd & Lys AS
Fusa Lyd & Lys AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bjørnafjorden, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Odd Joar Glesnes er styrets leder. I 2025 hadde Fusa Lyd & Lys AS en omsetning på 7,00 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 836 654 kr. Egenkapitalen var 249 667 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Odd Joar Glesnes med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 23 innen andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet i Bjørnafjorden, og ett av 8 047 i Norge. Det er eldre enn 68 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Konsertproduksjoner, kjøp, salg og utleie av fast eiendom, og annet som hører til under dette.
Formål
Konsertproduksjoner, salg, utleie og installasjon av lyd, lys og sceneteknisk utstyr. Kjøp, salg og utleie av fast eiendom, og annet som hører til under dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,00 mill kr | −598 016 kr | −836 654 kr | 4,03 mill kr | 249 667 kr | 3,78 mill kr |
| 2024 | 6,57 mill kr | −272 450 kr | −518 993 kr | 5,05 mill kr | 1,09 mill kr | 3,96 mill kr |
| 2023 | 5,73 mill kr | 285 298 kr | 124 912 kr | 5,92 mill kr | 1,61 mill kr | 4,31 mill kr |
| 2022 | 4,52 mill kr | 764 892 kr | 531 647 kr | 4,06 mill kr | 1,48 mill kr | 2,57 mill kr |
| 2021 | 2,53 mill kr | 362 103 kr | 228 939 kr | 2,91 mill kr | 948 755 kr | 1,96 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 32 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 10.09.2018Regnskapsfører
1Sist endret 02.06.2026Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 2 endret eierandel
- Steffen Bergehadde 33,3 %
- Remi Vågen Tveit33,3 % → 50 %
- Odd Joar Glesnes33,3 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Odd Joar Glesnes | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 75 |
| Remi Vågen Tveit | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 75 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fusa Lyd & Lys AS | BEDR | Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet | Bjørnafjorden | 5 |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.9.2019 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 17.9.2019 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−SPAREBANK 1 SØR-NORGE FORRETNINGSPARTNER AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 12,9 % av driftsinntektene — 11,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -8,5 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | -12,0 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 6,2 % | 43,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,79 | 1,45 |
| Gjeldsgrad | 15,15 | 0,66 |
| Egenkapitalrentabilitet | -335,1 % | 9,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,6 % | +3,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,40 mill kr | 1,20 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 31,9 % | 36,4 % |
| Lønnskostnad | 32,2 % | 23,9 % |
| Annen driftskostnad | 31,5 % | 25,7 % |
| Avskrivninger | 12,9 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Bjørnafjorden
1 000+ til i Bjørnafjorden →Folk spør om Fusa Lyd & Lys AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Fusa Lyd & Lys AS?
Det er registrert 8 047 selskaper i Norge innen andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet, hvorav 23 i Bjørnafjorden.
Er Fusa Lyd & Lys AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 68 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 245 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Fusa Lyd & Lys AS et aktivt selskap?
Fusa Lyd & Lys AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilke eiere står bak Fusa Lyd & Lys AS?
Største aksjonær i Fusa Lyd & Lys AS er Odd Joar Glesnes med 50 % av aksjene, fulgt av Remi Vågen Tveit (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Fusa Lyd & Lys AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 7,00 mill kr, opp 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 249 667 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Fusa Lyd & Lys AS?
I 2025 hadde Fusa Lyd & Lys AS et driftsresultat på −598 016 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −8,5 %.
Hvor solid er balansen til Fusa Lyd & Lys AS?
Egenkapitalen i Fusa Lyd & Lys AS var 249 667 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 6,2 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Fusa Lyd & Lys AS?
Fusa Lyd & Lys AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor mange ansatte har Fusa Lyd & Lys AS?
Fusa Lyd & Lys AS har 5 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.