Sr Utvikling AS
- Omsetning
- 135 000
- +42,1 %
- Resultat
- 90 830
- +42,6 %
Om Sr Utvikling AS
Sr Utvikling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Malvik, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. John Richard Bjerregård Hanssen er daglig leder, og Sine Bjerregård Hanssen er styreleder. I 2025 hadde Sr Utvikling AS en omsetning på 135 000 kr, en økning på 42 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 90 830 kr. Egenkapitalen var 429 897 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er John Richard Bjerregård Hanssen med 60 % av aksjene. Selskapet er ett av 46 innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Malvik, og ett av 31 926 i Norge. Det er eldre enn 74 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).
Aktivitet
Konsulenttjenester.
Formål
Konsulentvirksomhet innen coaching og utviklingsarbeid i team og organisasjoner og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette. Dette omfatter å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
API og MCPGET /company/811842672
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/811842672" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "811842672",
"name": "SR UTVIKLING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "70.200",
"nace_desc": "Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MALVIK", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "811842672" })Spør AI-assistenten
Når ble Sr Utvikling AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Malvik holder Sr Utvikling AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sr Utvikling AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +42,1 % fra 2024 · +60,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 135 000 kr | 116 405 kr | 90 830 kr | 467 521 kr | 429 897 kr | 37 624 kr |
| 2024 | 95 000 kr | 63 459 kr | 63 699 kr | 350 124 kr | 339 067 kr | 11 057 kr |
| 2023 | 131 008 kr | 82 855 kr | 103 655 kr | 621 094 kr | 275 368 kr | 345 726 kr |
| 2022 | 163 750 kr | 77 251 kr | 59 251 kr | 536 267 kr | 471 714 kr | 64 553 kr |
| 2021 | 84 000 kr | 46 427 kr | 36 174 kr | 578 808 kr | 562 463 kr | 16 346 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 45 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/811842672/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/811842672/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "811842672",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 135000, "operating_profit": 116405, "net_profit": 90830, "equity": 429897, … },
{ "year": 2024, "revenue": 95000, "operating_profit": 63459, "net_profit": 63699, "equity": 339067, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "811842672" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Sr Utvikling AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Sr Utvikling AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sr Utvikling AS de siste årene.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 20.04.2013Styre
2Sist endret 26.07.2022API og MCPGET /company/811842672/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/811842672/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "811842672",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "811842672" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Sr Utvikling AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sr Utvikling AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Sr Utvikling AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| John Richard Bjerregård Hanssen | Person | Ordinære aksjer | 60,0 % | 30 |
| Sine Bjerregård Hanssen | Person | Ordinære aksjer | 40,0 % | 20 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/811842672/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/811842672/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "811842672",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "811842672" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Sr Utvikling AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Sr Utvikling AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Sr Utvikling AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sr Utvikling AS | BEDR | Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning | Malvik | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 25.7.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.7.2023 | Signatur ↗ |
| 8.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2022 | Styre ↗ |
| 28.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/811842672/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/811842672/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "811842672",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "811842672" })Spør AI-assistenten
Når leverte Sr Utvikling AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sr Utvikling AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Sr Utvikling AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 92,0 % | 63,5 % |
| Likviditetsgrad | 10,00 | 2,09 |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 0,32 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,1 % | 6,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/811842672/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/811842672/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "811842672",
"nace_code": "70.200",
"industry_count": 16837,
"revenue": { "value": 135000, "percentile": 0.5409 },
"operating_margin": { "value": 0.8623, "percentile": 0.9258 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "811842672" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Sr Utvikling AS blant de 16837 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sr Utvikling AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sr Utvikling AS blant de største selskapene innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning?
Offentlig støtte
Sr Utvikling AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 31.8.2015 | Abilate | 2015–2016 | Avslått |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/811842672/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/811842672/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "811842672",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Abilate", "godkjent": false, "innsendt_dato": "2015-08-31", … }
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "811842672" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Sr Utvikling AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilken offentlig støtte har Sr Utvikling AS fått?
Investeringer
SR UTVIKLING AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Center For Transformative Leadership AS | Trondheim | 50,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Playmakerne AS | Trondheim | 50,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Abilator AS | Trondheim | 20,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Sr Utvikling AS
Hvor stor er bransjen Sr Utvikling AS tilhører?
Sr Utvikling AS er ett av 46 selskaper innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Malvik, og ett av 31 926 på landsbasis.
Hvor lenge har Sr Utvikling AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sr Utvikling AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 74 % av selskapene i bransjen.
Er Sr Utvikling AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sr Utvikling AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Sr Utvikling AS?
John Richard Bjerregård Hanssen er registrert som daglig leder i Sr Utvikling AS.
Hvem er største aksjonær i Sr Utvikling AS?
Største aksjonær i Sr Utvikling AS er John Richard Bjerregård Hanssen med 60 % av aksjene, fulgt av Sine Bjerregård Hanssen (40 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Sr Utvikling AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 135 000 kr, opp 42 % fra 2024. Egenkapitalen var 429 897 kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Sr Utvikling AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Sr Utvikling AS er 50 000 kr (50 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor holder Sr Utvikling AS til?
Sr Utvikling AS holder til i c/o John Richard Hanssen Stjernevegen 1, 7560, VIKHAMMER, i Malvik kommune i Trøndelag.
Er Sr Utvikling AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2020. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.