Morgan Stanley & Co. Int. Plc.
Investorportefølje (2025) — 213 selskaper, hvorav 4 senere slettetSe historiske investeringer →
Morgan Stanley & Co. Int. Plc. er registrert som aksjonær i 213 norske selskaper i aksjonærregisteret for 2025, med eierhistorikk tilbake til 2015. 4 av dem er senere slettet i Enhetsregisteret, så 209 er fortsatt aktive. Porteføljen er konsentrert om banker og kredittforetak og annen teknisk konsulentvirksomhet, med tyngdepunkt i Oslo. Porteføljeselskapene har til sammen 54 422 ansatte, og eierandelsvektet omsetning er 413,35 mill kr. 104 av selskapene er lønnsomme, og 7 lyser ut stillinger. 3 av porteføljeselskapene er konkurs eller under avvikling.
Investeringer over tid
Porteføljesignaler
Hva porteføljeselskapene til Morgan Stanley & Co. Int. Plc. faktisk gjør, av 209 aktive selskaper (siste år).
- Lønnsomme selskaper104 av 209
- Majoritetseid (>50 %)0 av 209
- Mottar offentlig støtte110 av 209
- Har patent eller varemerke129 av 209
- Vinner offentlige anbud16 av 209
- Lyser ut stillinger7 av 209
- Konkurs eller avvikling3 av 209
Sektorfordeling
Topp bransjer i porteføljen
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Rana Gruber AS | Rana | 15,4 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| House Of Math Invest AS | Oslo | 15,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Nordic Mining ASA | Oslo | 13,3 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Dolphin Drilling AS | Sandnes | 12,5 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Cloudberry Clean Energy ASA | Oslo | 7,3 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Ensurge Micropower ASA | Oslo | 5,4 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Fresh Water Norway AS | Oslo | 4,3 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Nordhealth AS | Oslo | 4,2 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Atlantic Sapphire AS | Vestnes | 2,9 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Stainless Tankers ASA | Oslo | 2,6 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Vend Marketplaces ASA | Oslo | 1,7 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Sats ASA | Oslo | 1,5 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Hydrogenpro ASA | Porsgrunn | 0,8 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Pci Biotech Holding ASA | Oslo | 0,8 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| 3030 Dvd AS | Oslo | 0,5 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Nekkar ASA | Kristiansand | 0,5 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Alng ASA | Oslo | 0,4 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Cavendish Hydrogen ASA | Oslo | 0,4 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Hav Group ASA | Herøy | 0,4 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Nordic Financials ASA | Oslo | 0,4 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Petronor E&p ASA | Oslo | 0,4 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Moreld ASA | Sola | 0,3 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Eam Solar AS | Oslo | 0,3 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Bergen Carbon Solutions AS | Bergen | 0,3 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Nel ASA | Oslo | 0,3 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Noram Drilling AS | Oslo | 0,3 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Barents Blue AS | Sandnes | 0,2 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Höegh Autoliners ASA | Oslo | 0,2 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Dwellop AS | Sola | 0,2 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Havila Kystruten AS | Herøy | 0,2 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Okea ASA | Trondheim | 0,2 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Mpc Container Ships ASA | Oslo | 0,2 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Norwegian Air Shuttle ASA | Bærum | 0,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Norbit ASA | Trondheim | 0,2 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Norwegian Block Exchange AS | Bærum | 0,2 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Dellia Group ASA | Oslo | 0,1 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Desert Control AS | Sandnes | 0,1 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Nos Nova AS | Sandnes | 0,1 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Dof Group ASA | Austevoll | 0,1 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Zalaris ASA | Oslo | 0,1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Vow ASA | Oslo | 0,1 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Hexagon Purus ASA | Oslo | 0,1 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Otello Corporation ASA | Oslo | 0,1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Scatec ASA | Oslo | 0,1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Havila Shipping ASA | Herøy | 0,1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Klaveness Combination Carriers ASA | Oslo | 0,1 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Norse Atlantic ASA | Arendal | 0,1 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Nordic Aqua Partners AS | Oslo | 0,1 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Medistim ASA | Oslo | 0,1 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Photocure ASA | Oslo | 0,1 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Selskapseiere i samme bransjer og kommuner
Selskaper med eierandeler i samme bransjer eller kommuner som denne porteføljen.
- 255 selskaperNordea Bank Abp80 i samme bransje · 189 i samme kommune
- 248 selskaperDanske Bank A/s76 i samme bransje · 190 i samme kommune
- 283 selskaperNordnet Bank Ab83 i samme bransje · 178 i samme kommune
- 275 selskaperAvanza Bank Ab80 i samme bransje · 181 i samme kommune
- 215 selskaperSkandinaviska Enskilda Banken Ab66 i samme bransje · 177 i samme kommune
- 213 selskaperSvenska Handelsbanken Ab64 i samme bransje · 175 i samme kommune
- 249 selskaperNordnet Livsforsikring AS73 i samme bransje · 157 i samme kommune
- 237 selskaperClearstream Banking S.a.66 i samme bransje · 161 i samme kommune
Ofte spurt om Morgan Stanley & Co. Int. Plc.
Hvilke selskaper eier Morgan Stanley & Co. Int. Plc.?
Morgan Stanley & Co. Int. Plc. er registrert som aksjonær i 213 norske selskaper, ifølge Skatteetatens aksjonærregister for 2025. 4 av dem er senere slettet i Enhetsregisteret, så 209 er fortsatt aktive. Hele porteføljen listes på denne siden.
Hvor har Morgan Stanley & Co. Int. Plc. størst eierandel?
Morgan Stanley & Co. Int. Plc. eier 15,4 % av Rana Gruber AS — den største enkeltposten i porteføljen.
Hvor i Norge investerer Morgan Stanley & Co. Int. Plc.?
Selskapene i porteføljen til Morgan Stanley & Co. Int. Plc. er hovedsakelig hjemmehørende i Oslo, Bærum og Bergen.
Er porteføljen til Morgan Stanley & Co. Int. Plc. lønnsom?
I siste regnskapsår gikk 104 av porteføljens 209 aktive selskaper med overskudd.
Hvor aktive er porteføljeselskapene til Morgan Stanley & Co. Int. Plc.?
Porteføljen viser aktivitet på flere områder: 110 med offentlig støtte, 129 med registrerte patenter eller varemerker, 16 som har vunnet offentlige anbud og 7 som lyser ut stillinger. Detaljene vises i signalpanelet på denne siden.