Stainless Tankers ASA
- Omsetning
- 8,3 mill
- −21,7 %
- Resultat
- 224 mill
- +75,1 %
Om Stainless Tankers ASA
Stainless Tankers ASA er registrert som allmennaksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utenriks sjøfart med gods. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Nicolas Tirogalas er daglig leder, og Andrew John Hampson er styreleder. I 2025 hadde Stainless Tankers ASA en omsetning på 8,32 mill kr, en nedgang på 22 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 224,05 mill kr. Egenkapitalen var 645,75 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Womar Investments I Llc med 22,2 % av aksjene. Selskapet er ett av 575 innen utenriks sjøfart med gods i Oslo, og ett av 1 544 i Norge. Det ble etablert samme år som 116 andre selskaper i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet og formål
Selskapets virksomhet er å drive skipsfart, investere, direkte eller indirekte, i skipseiende selskaper og all annen virksomhet relatert til dette.
API og MCPGET /company/930355054
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930355054" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930355054",
"name": "STAINLESS TANKERS ASA",
"org_form": "ASA",
"nace_code": "50.201",
"nace_desc": "Utenriks sjøfart med gods",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930355054" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Stainless Tankers ASA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stainless Tankers ASA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stainless Tankers ASA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −21,7 % fra 2024 · −99,9 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,32 mill kr | −12,44 mill kr | 224,05 mill kr | 659,89 mill kr | 645,75 mill kr | 14,14 mill kr |
| 2024 | 10,62 mill kr | −37,54 mill kr | 127,99 mill kr | 682,29 mill kr | 656,44 mill kr | 25,85 mill kr |
| 2023 | 6,75 mrd kr | −13,41 mrd kr | 32,25 mrd kr | 670,93 mrd kr | 665,85 mrd kr | 5,07 mrd kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/930355054/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930355054/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930355054",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8317116,
"operating_profit": -12436386,
"net_profit": 224049693,
"equity": 645750411,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10616529,
"operating_profit": -37539561,
"net_profit": 127991325,
"equity": 656442327,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930355054" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stainless Tankers ASA per år.
Hvordan har omsetningen til Stainless Tankers ASA utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stainless Tankers ASA i 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 27.05.2026Styre
5Sist endret 27.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 29.05.2023Revisor
1Sist endret 05.12.2022API og MCPGET /company/930355054/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930355054/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930355054",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930355054" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Stainless Tankers ASA?
List alle roller i Stainless Tankers ASA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stainless Tankers ASA?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
141 nye · 92 ute · 4 endret eierandel
- Andrew John Hampsonhadde 1,9 %
- Merrill Lynch Internationalhadde 1,6 %
- Kilsholmen AShadde 1,1 %
… og 89 flere
- Klaveness Invest AS4,1 % → 0,6 %
- Avanza Bank Ab0,8 % → 2,7 %
- Citibank, N.a.0 % → 1,2 %
- Goldman Sachs International6,9 % → 8,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Womar Investments I Llc | Selskap | Ordinære aksjer | 22,2 % | 3 000 000 |
| Klaveness Finans AS | Selskap | Ordinære aksjer | 18,8 % | 2 535 000 |
| Clearstream Banking S.a. | Selskap | Ordinære aksjer | 10,6 % | 1 432 012 |
| Goldman Sachs International | Selskap | Ordinære aksjer | 8,1 % | 1 087 106 |
| Calinde S.a | Selskap | Ordinære aksjer | 4,4 % | 600 000 |
| Goldman Sachs & Co. Llc | Selskap | Ordinære aksjer | 3,9 % | 525 488 |
| Six Sis Ag | Selskap | Ordinære aksjer | 3,5 % | 465 750 |
| United Shipping Group Gmbh & Co.kg | Selskap | Ordinære aksjer | 3,3 % | 440 000 |
| Avanza Bank Ab | Selskap | Ordinære aksjer | 2,7 % | 363 460 |
| Morgan Stanley & Co. Int. Plc. | Selskap | Ordinære aksjer | 2,6 % | 347 707 |
327 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930355054/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930355054/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930355054",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "WOMAR INVESTMENTS I LLC",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 22.22,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "KLAVENESS FINANS AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 18.78,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 327
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930355054" })Spør AI-assistenten
Er Stainless Tankers ASA eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Stainless Tankers ASA, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stainless Tankers ASA, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 75 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stainless Tankers ASA | BEDR | Utenriks sjøfart med gods | Oslo | − |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2026 | Utdeling av utbytte - fullmakt ↗ |
| 27.5.2026 | Styre ↗ |
| 27.5.2026 | Daglig leder ↗ |
| 17.6.2025 | Utdeling av utbytte - fullmakt ↗ |
| 14.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2024 | Daglig leder ↗ |
| 13.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2024 | Utdeling av utbytte - fullmakt ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930355054/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930355054/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930355054",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-03", "type": "Utdeling av utbytte - fullmakt", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930355054" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Stainless Tankers ASA sist endret?
Har Stainless Tankers ASA endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Stainless Tankers ASA i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Andrew John Hampson(Styrets leder)+Nicolas Tirogalas(Daglig leder)−Andrew John Hampson(Daglig leder)−Ted Gunnar Christer Kalborg(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -149,5 % | 19,6 % |
| Resultatmargin | 2693,8 % | 15,6 % |
| Egenkapitalandel | 97,9 % | 60,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,07 | 1,65 |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 34,7 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -21,7 % | +0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930355054/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930355054/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930355054",
"nace_code": "50.201",
"industry_count": 1306,
"revenue": { "value": 8317116, "percentile": 0.5964 },
"operating_margin": { "value": -1.4953, "percentile": 0.0686 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930355054" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Stainless Tankers ASA blant de 1306 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stainless Tankers ASA sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stainless Tankers ASA blant de største selskapene innen utenriks sjøfart med gods?
Immaterielle rettigheter
Stainless Tankers ASA har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| STAINLESS TANKERS ↗ | 202216978 | − | Henlagt | − |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+126 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Stainless Tankers ASA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stainless Tankers ASA?
Det er registrert 1 544 selskaper i Norge innen utenriks sjøfart med gods, hvorav 575 i Oslo.
Er Stainless Tankers ASA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 32 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 116 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvem er daglig leder i Stainless Tankers ASA?
Daglig leder i Stainless Tankers ASA er Nicolas Tirogalas, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Stainless Tankers ASA?
Største aksjonær i Stainless Tankers ASA er Womar Investments I Llc med 22,2 % av aksjene, fulgt av Klaveness Finans AS (18,8 %) og Clearstream Banking S.a. (10,6 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Stainless Tankers ASA?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 8,32 mill kr, ned 22 % fra 2024. Egenkapitalen var 645,75 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Stainless Tankers ASA?
I 2025 hadde Stainless Tankers ASA et driftsresultat på −12,44 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på −149,5 %.
Hvor solid er balansen til Stainless Tankers ASA?
Egenkapitalen i Stainless Tankers ASA var 645,75 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 97,9 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Stainless Tankers ASA?
Stainless Tankers ASA har en registrert aksjekapital på 135,00 mill kr, fordelt på 13 500 000 aksjer.
Hvor ligger Stainless Tankers ASA?
Forretningsadressen til Stainless Tankers ASA er Henrik Ibsens gate 90, 0255, OSLO i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.