Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →

Chamar AS

Investorportefølje (2025) — 26 selskaper, hvorav 1 senere slettetSe historiske investeringer →

Chamar AS er registrert som aksjonær i 26 norske selskaper i aksjonærregisteret for 2025, med eierhistorikk tilbake til 2015. Ett av dem er senere slettet i Enhetsregisteret, så 25 er fortsatt aktive. Porteføljen er konsentrert om utleie av egen eller leid fast eiendom og utenriks sjøfart med gods, med tyngdepunkt i Oslo. Porteføljeselskapene har til sammen 671 ansatte, og eierandelsvektet omsetning er 10,32 mill kr. 13 av selskapene er lønnsomme. 2 av porteføljeselskapene er konkurs eller under avvikling.

Se selskapsprofil

AI-sammendrag

Porteføljen på 25 selskaper er todelt mellom eiendomsutleie (10 selskaper) og utenriks sjøfart (9 selskaper), som til sammen utgjør kjernen av eksponeringen. Den viktigste enkeltposten er en 50-prosentsandel i Chamar Shipping AS, og sjøfartsporteføljen inkluderer ytterligere minoritetsposter i bl.a. Tacoma Trader, Hercules Supply og Nordic Porto. Med en gjennomsnittlig eierandel på kun 5,6 % og samlet porteføljeomsetning på 878 mill. kr fremstår dette som en diversifisert minoritetseier med tydelig strategisk tyngde innen shipping og næringseiendom.

Investeringer over tid

Porteføljesignaler

Hva porteføljeselskapene til Chamar AS faktisk gjør, av 25 aktive selskaper (siste år).

Porteføljeomsetning
10,32 mill kr
eierandel-vektet
Samlede ansatte
671
  • Lønnsomme selskaper13 av 25
  • Majoritetseid (>50 %)0 av 25
  • Mottar offentlig støtte7 av 25
  • Har patent eller varemerke6 av 25
  • Vinner offentlige anbud2 av 25
  • Lyser ut stillinger0 av 25
  • Konkurs eller avvikling2 av 25

Geografisk fordeling

Hvor selskapene er registrert

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Chamar Shipping ASOslo50,0 %20152025Aktiv
Draape ASOslo40,3 %20252025Aktiv
Tacoma Trader ASOslo11,9 %20232025Aktiv
Colosseum Helse Og Handel ASOslo10,0 %20252025Aktiv
Asker Lager Invest ASOslo7,5 %20242025Aktiv
Brønnøysund Kontorbygg ASOslo5,8 %20152025Slettet
Hercules Supply ASOslo2,5 %20232025Aktiv
Nordic Porto ASOslo2,3 %20232025Aktiv
Brudeli Green Mobility ASØvre Eiker2,0 %20212025Aktiv
Ugland Supramax ASOslo1,5 %20232025Aktiv
Viborg Logistics Denmark ASOslo1,1 %20182025Aktiv
Bergshav Ultramax ASOslo0,9 %20222025Aktiv
Selmer Bulk ASOslo0,8 %20212025Aktiv
Partankers 20 ASOslo0,7 %20222025Aktiv
Alliance Chemtankers ASOslo0,6 %20242025Aktiv
Offentlig Bygg Hamar ASOslo0,6 %20182025Aktiv
Nc Special Situations 2 ASOslo0,6 %20172025Aktiv
Turnstone Private Equity Fund I ASOslo0,4 %20242025Aktiv
Apim Therapeutics ASØrland0,4 %20152025Aktiv
Oslo Airport City ASOslo0,2 %20192025Aktiv
Protector Forsikring ASAOslo0,1 %20152025Aktiv
Victoria Eiendom ASOslo0,0 %20152025Aktiv
Otello Corporation ASAOslo0,0 %20152025Aktiv
Atea ASAOslo0,0 %20152025Aktiv
Eiendomsspar ASOslo0,0 %20152025Aktiv
Norsk Hydro ASAOslo0,0 %20152025Aktiv

Selskapseiere i samme bransjer og kommuner

Selskaper med eierandeler i samme bransjer eller kommuner som denne porteføljen.

Folk spør om Chamar AS

Hvilke selskaper eier Chamar AS?

Chamar AS er registrert som aksjonær i 26 norske selskaper, ifølge Skatteetatens aksjonærregister for 2025. Ett av dem er senere slettet i Enhetsregisteret, så 25 er fortsatt aktive. Hele porteføljen listes på denne siden.

Hvor har Chamar AS størst eierandel?

Chamar AS eier 50 % av Chamar Shipping AS — den største enkeltposten i porteføljen.

Hvor i Norge investerer Chamar AS?

Selskapene i porteføljen til Chamar AS er hovedsakelig hjemmehørende i Oslo, Bergen og Kristiansand.

Hvor aktive er porteføljeselskapene til Chamar AS?

Porteføljen viser aktivitet på flere områder: 7 med offentlig støtte, 6 med registrerte patenter eller varemerker og 2 som har vunnet offentlige anbud. Detaljene vises i signalpanelet på denne siden.

Hvor lenge har Chamar AS vært aksjonær?

Chamar AS har vært registrert som aksjonær siden 2015, som er det første året med data i Skatteetatens aksjonærregister for denne eieren.

Utforsk videre