Ugland Supramax AS
- Omsetning
- 46,8 mill
- −3,3 %
- Resultat
- 3,3 mill
- −52,5 %
Om Ugland Supramax AS
Ugland Supramax AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utenriks sjøfart med gods. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Øyvind Bjørnskau Johannesen er styrets leder. I 2025 hadde Ugland Supramax AS en omsetning på 46,84 mill kr, en nedgang på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,35 mill kr. Egenkapitalen var 98,84 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er AS Uglands Rederi med 25 % av aksjene. Selskapet er ett av 570 innen utenriks sjøfart med gods i Oslo, og ett av 1 539 i Norge. Det ble etablert samme år som 107 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (91 %).
Aktivitet
Utenriks sjøfart med gods.
Formål
Å kjøpe, eie og operere skipet "Carmencita" ("Skipet"), og hva som hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/930929786
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930929786" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930929786",
"name": "UGLAND SUPRAMAX AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "50.201",
"nace_desc": "Utenriks sjøfart med gods",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930929786" })Spør AI-assistenten
Når ble Ugland Supramax AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Ugland Supramax AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Ugland Supramax AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −3,3 % fra 2024 · +96,7 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 46,84 mill kr | 1,99 mill kr | 3,35 mill kr | 173,45 mill kr | 98,84 mill kr | 74,61 mill kr |
| 2024 | 48,45 mill kr | 22,45 mill kr | 7,05 mill kr | 189,75 mill kr | 95,49 mill kr | 94,25 mill kr |
| 2023 | 23,81 mill kr | −18,46 mill kr | −11,68 mill kr | 180,27 mill kr | 88,45 mill kr | 91,82 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 58 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Årsregnskapet oppgir pantstillelser.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 5 mill kr (3 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 580 000 kr
API og MCPGET /company/930929786/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930929786/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930929786",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 46837943,
"operating_profit": 1988503,
"net_profit": 3349857,
"equity": 98843986,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 48453469,
"operating_profit": 22452867,
"net_profit": 7047126,
"equity": 95494129,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930929786" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Ugland Supramax AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ugland Supramax AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ugland Supramax AS per år.
Roller og styre6
Styre
3Sist endret 20.02.2024Regnskapsfører
1Sist endret 09.10.2026Revisor
1Sist endret 11.04.2026Forretningsfører
1Sist endret 02.03.2023API og MCPGET /company/930929786/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930929786/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930929786",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930929786" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Ugland Supramax AS?
Hvem er regnskapsfører for Ugland Supramax AS?
List alle roller i Ugland Supramax AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute · 1 endret eierandel
- Markstøl Invest AS1,5 %
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
- Chamar AS3 % → 1,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| AS Uglands Rederi | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 245 000 |
| Møkster Investering AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,4 % | 200 000 |
| Øylaks Drift AS | Selskap | Ordinære aksjer | 15,0 % | 147 000 |
| Bellaland Shipping Ltd. | Selskap | Ordinære aksjer | 3,8 % | 37 500 |
| Agat AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,6 % | 25 000 |
| Dutch Oceans Capital B.v. | Selskap | Ordinære aksjer | 2,6 % | 25 000 |
| Helling Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,0 % | 20 000 |
| P Nordby & Co AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,0 % | 19 600 |
| Redet AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,5 % | 15 000 |
| Chamar AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,5 % | 14 700 |
32 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930929786/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930929786/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930929786",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "AS UGLANDS REDERI", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "MØKSTER INVESTERING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 20.41,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 32
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930929786" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Ugland Supramax AS eier AS Uglands Rederi, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Ugland Supramax AS?
Er Ugland Supramax AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 72 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ugland Supramax AS | BEDR | Utenriks sjøfart med gods | Oslo | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.4.2026 | Revisor ↗ |
| 22.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2024 | Utdeling av utbytte - fullmakt ↗ |
| 13.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.2.2024 | Styre ↗ |
| 17.8.2023 | Kapital ↗ |
| 17.8.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 17.8.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.8.2023 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930929786/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930929786/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930929786",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-10", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-03-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930929786" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Ugland Supramax AS sist endret?
Har Ugland Supramax AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Ugland Supramax AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−AZETS INSIGHT AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−DELOITTE AS(Revisor)
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 57,8 % av driftsinntektene — 44,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,2 % | 19,4 % |
| Resultatmargin | 7,2 % | 15,5 % |
| Egenkapitalandel | 57,0 % | 60,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,94 | 1,64 |
| Gjeldsgrad | 0,75 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,4 % | 5,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -3,3 % | +0,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 57,8 % | 13,8 % |
| Avskrivninger | 24,5 % | 16,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930929786/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930929786/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930929786",
"nace_code": "50.201",
"industry_count": 1301,
"revenue": { "value": 46837943, "percentile": 0.7266 },
"operating_margin": { "value": 0.0425, "percentile": 0.3372 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930929786" })Spør AI-assistenten
Er Ugland Supramax AS blant de største selskapene innen utenriks sjøfart med gods?
Hvor solid er Ugland Supramax AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ugland Supramax AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+217 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Ugland Supramax AS
Hvor stor er bransjen Ugland Supramax AS tilhører?
Ugland Supramax AS er ett av 570 selskaper innen utenriks sjøfart med gods i Oslo, og ett av 1 539 på landsbasis.
Hvor lenge har Ugland Supramax AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ugland Supramax AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 30 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Ugland Supramax AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ugland Supramax AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Ugland Supramax AS?
Organisasjonsformen til Ugland Supramax AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Ugland Supramax AS?
Styrets leder i Ugland Supramax AS er Øyvind Bjørnskau Johannesen. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Ugland Supramax AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er AS Uglands Rederi største eier i Ugland Supramax AS med 25 % av aksjene. Nest størst er Møkster Investering AS med 20,4 %.
Går Ugland Supramax AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 46,84 mill kr, ned 3 % fra 2024. Egenkapitalen var 98,84 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Ugland Supramax AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Ugland Supramax AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Ugland Supramax AS til?
Ugland Supramax AS holder til i Munkedamsveien 62C, 0270, OSLO, i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.